7 Mayıs 2021, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

AB'den yeni hibe destekleriAB’den toplum barışı için destek AB’den Türk medyasına 3 milyon Avro destek Toplumsal olaylarla ülkemizde hareketli günler yaşanırken, AB’den sivil toplum diyaloğu için hem STK’lara, hem de Türk medyasına mali destek geldi.

Avrupa Birliği (AB) ve Türk sivil toplum kuruluşlarına ve medyasına, toplumlararası diyaloğu sağlayacak projelere 9 milyon avroluk hibe desteği verdi. Medya kuruluşlarının da başvurabileceği programlarla AB konusunda toplumun bilgilendirilmesine katkı sağlayacak kuruluşlara teşvik sağlanacak. Yaşar Üniversitesi’nde tanıtıldı “Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu 3- Siyasi Kriterler ve Medya Hibe Programları” bilgilendirme toplantısı Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Türkiye ile AB arasındaki diyaloğu siyasi kriterler ve medya alanlarında güçlendirmeye yönelik geliştirilen programlara 9 milyon avroluk hibe desteği verileceği açıklandı.

Toplantıda AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Uzmanı Murat Başer ile Uzman Yardımcısı Elif Karakulak birer sunum gerçekleştirdi. 6 milyon avrosu Siyasi Kriterler Hibe Programı’na, 3 milyon avrosu ise Medya Hibe Programı’na ayrılacak olan programlar hakkında bilgi veren Murat Başer şunları söyledi: Yanlış anlamalar ve kaygılar azalacak “Siyasi Hibe Programıyla AB'nin siyasi konularla ilgili politikalarının Türkiye genelinde anlatılması, AB üye ülkeleri ile Türkiye’de siyasi konularda ilgili sivil toplum örgütleri arasında bağlantıların güçlendirilmesi ve karşılıklı tecrübelerin paylaşılması hedeflenmektedir. Bu sayede, siyasi kriterler alanında çalışan Türkiye ve AB ülkelerindeki sivil toplum kuruluşları arasında ileri diyaloğun teşviki, daha iyi bilgi ve uzmanlık değişimi, siyasi kriterlerle ilgili konularda Türkiye ve AB üye ülkelerinde yanlış anlamalar ve kaygıların azaltılması amaçlanmaktadır.

Medya Hibe Programında ise medya kuruluşlarının ortak faaliyetler yapması, sivil toplum kuruluşlarının AB konuları hakkında iyi uygulamaların paylaşımı, yenilikçi girişimler ve medya yapımlarının teşvikinin gerçekleştirilmesi planlandı.”

En az 50 bin avroluk destek AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Uzman Yardımcısı Elif Karakulak ise gerek siyasi gerekse medya hibe programlarında projelere en az 50 bin avro, en fazla 150 bin avro destek sağlanacağı bilgisini verdi. Karakulak projelere verilecek desteğin yüzde 90’ının hibe olacağına dikkat çekti. Karakulak, hibe programları hazırlanırken mutlaka AB ülkelerinden bir ortak bulunması gerektiğini de belirterek, "Projelerin süresi en az 10, en fazla 15 aydır. Dernekler, sivil toplum kuruluşları ve tüzel kişilikler proje hazırlayabilir. Bir programa en fazla iki projeyle katılım yapılabilir ancak bu projelerin yalnızca birine destek sağlanacaktır” dedi.

07 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir