28 Şubat 2021, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Geleceğin sanatçıları Yaratıcı Çocuk Çalıştayı’ndaİZMİR(Ajans)-5. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında, İzmir’de ilk kez düzenlenen, “Yaratıcı Çocuk Çalıştayı”na İzmir ve çevresinden 50’yi aşkın okuldan yüzlerce çocuk katıldı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Candeğer Yılmaz da çocukların çalışmalarına sık sık katılarak onları yüreklendirdi.Prof.Dr.Yılmaz,daha iyi bir dünya için yeni yollar açan çocukların,çalıştayın ruhuna uygun çalışmalarıyla,çocuklardan ümidi artırdığını söyledi.

İlk ve ortaokul çağındaki 9-14 yaş aralığında çocukları kapsayan çalıştayın geleceğin sanatçılarını ağırladığını söyleyen EgeArt Sanat Günleri Küratörü Tüzüm Kızılcan “Bu etkinliği hazırlarken düşündüğüm tek bir şey vardı; çocukların birlikte mutlu ve pozitif bir enerjiyle çalışmalarını izliyor olabilmek. Şu anda içeride duyduğum sesler ve gördüğüm yüzler bana bu amaca ulaştığımı söylüyor. Çocukların ‘Haftaya da var mı?, Tekrar ne zaman olacak’ diye sormaları bizleri mutlu ediyor. Birlikte bir şey yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çocuklar ve eğitmenler de bu mutluluğu yaşıyorlar. Buradaki çocukların ürettikleri eserleri Atatürk Kültür Merkezi’nde paylaşacağız” şeklinde konuştu. Çocukların çalıştayda kurdukları dostlukları ve paylaşımı sanatla olan ilişkilerinde daha elle tutulur bir yere getirmelerini amaçladıklarını belirten Kızılcan,

“ Sanat bir yaşam kültürü bu da o kültürün içinde ufacık bir damla. Zannediyorum seneler sonra buraya katılan çocukların içinden çok önemli sanatçılar çıkacak. Belki içlerinden çok iyi izleyiciler çok iyi koleksiyonerler çıkacak. Bütün dileğim şuradaki yüzlerce çocuğun büyüdüğü zaman 3 bin, 5 bin olarak çevreleriyle birlikte bu anılarını zenginleştirip sanatla olan tanışıklıklarını daha derin yolculuklara dönüştürmeleri” şeklinde konuştu.

İzmir Enternasyonel Fuarı, Kültürpark 4’nolu holde gerçekleştirilen çalıştay ile çocuklar; atık, maske, seramik, origami ve tekstil atölyelerinden oluşan toplam 12 atölye alanında, konusunda uzman akademisyenler ve sanatçılar eşliğinde farklı malzemeler ile çalışmalar yaptılar. Çocukların yaptığı bu eserler, “Daha İyi Bir Dünya İçin Yeni Yollar” temasına uygun bir biçimde birleştirilerek sergilenecek.

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen Yaratıcı Çocuk Çalıştayı’na; Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Konak Belediyesi, İZFAŞ, Yaratıcı Çocuk Derneği, JİKAD( Japonya İzmir Kültürler Arası Dostluk Derneği), Eti, Sf Leather Deri, Era Tekstilsan, Dr. Oetker, İpek Fantezi, Karbon Tekstil ve Örünler Tekstil destek verdi.4

10 Haziran 2013
Etiket; ege, üniversitesi, egeart, çocuk, yaratıcı, çalıştay Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri açıklandı
Folkart TSYD Ege Kupası Altay'ın
Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
TSYD Ege'de yılın spor ödülleri açıklandı
İzmir uzlaştırıyor
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
Fatih Baha Aydın, Muğla'da gençlerle buluştu
Dört gün Buda üç gün Zorba
İkinin Biri İzmir'de
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
Gravürlerde yaşayan İzmir
2018 model gelinikler
Keçenin yansıttığı kadınlar
İş önlükleri sanatla buluştu
Yaza damgasını vuran düet
Notaların prensesi
Modaya yön verecekler
Genç piyanist Avrupa birincisi
Kısa film heyecanı
Neşet Usta tez oldu
İzmirli genç yönetmene bir ödül daha
Kapalı gişe Münakaşa
En çok o izleniyor
Unutulmaz...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir