24 Şubat 2020, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

AB’den İzmir Üniversitesi'ne hibe kredi desteği    Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis birimine destek veren İzmir Üniversitesi’nin “Çocuklarımızı Kazanalım” projesi, Avrupa Birliği’nden 50 bin Euro hibe kredi desteğine layık bulundu.

   2012 yılı Mayıs ayından bu yana suça eğilimli ya da aileleri ve toplum tarafından dışlanmış çocuklar ile çalışan Toplum Destekli Polis birimi ile eğitim konusunda işbirliği olanakları üzerinde çalışan İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan proje, İzmir Üniversitesi’nin AB’den hibe kredi desteği alan ilk projesi oldu. Fen Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından yürütülecek projeyi uluslararası alana taşıyan Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş ve Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Bahar Yeşim Deniz ile bir araya gelen ve tebrik eden Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, İzmir Üniversitesi’nin içinde bulunduğu topluma fayda sağlayacak projeler ile gelecek günlerde de yer alacağını söyledi.

   Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş, proje hakkında şunları aktardı: “Suça eğilimli, ailesi ve toplum tarafından dışlanmış, eğitim ve aile hayatına dönmek için desteğe ihtiyacı bulunan çocukları topluma kazandırmak için çalışan Toplum Destekli Polis birimi çalışanları ile 2012 yılı Mayıs ayından bu yana görüşmelerimiz devam ediyordu. Kendilerine çocuk gelişiminden psikolojiye, hukuktan sağlık bilimlerine kadar pek çok alanda vereceğimiz eğitim ile hem dezavantajlı çocuklarımıza hem de ailelerine nasıl yaklaşmaları gerektiği, iletişim yolları, hukuki hakları, sağlık konularında bir iç eğitim örneği oluşturmayı hedefledik.

   AB’nin projemize destek vermesi ise çalışmamızı bir adım daha ileriye taşıdı. Hazırladığımız örnek iç hizmet eğitiminin diğer emniyet müdürlükleri ve İzmir için faydalı olmasını istiyoruz. Projemiz 15 Ağustos’tan itibaren uygulamaya geçecek ve 28 hafta (10 ay) sonunda tamamlanacak.” Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Bahar Yeşim Deniz, “30 Toplum Destekli Polis birimi çalışanının eğitimi ile 60 dezavantajlı çocuğumuza ve ailelerine ulaşarak Karabağlar’da çocuklar tarafından işlenen suç oranını yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Deniz, çocukların toplumla bütünleşmelerine yönelik olarak sinemaya götürülmeleri, futbol müsabakalarının yapılması, “rol modeli” uygulaması gibi faaliyetlerin yanı sıra konferanslarla da desteklenecek multidisipliner projenin, İzmir Üniversitesi’nin farklı fakülte ve yüksekokullarının ortak projesi olması nedeni ile de önemli olduğunu söyledi.

17 Temmuz 2013
Etiket; izmir üniversitesi, ab, hibe kredi, eğitim Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
Trabzon gözünü İzmir'e dikti
Bakana Altınordu forması
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
İyi futbola devam
Helal olsun Göz Göz
İzmir yeni müfredata hazır
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Çırpınırdın Karadeniz
 
Senfonik Sakarya Türküsü
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir