24 Haziran 2018, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

"Açıklanan zam HSYK seçimleri öncesi siyasi rüşvettir"Büro Emekçileri Sendikası (BES) İzmir Şube Başkanı Selma Şen ve bir grup adliye çalışanı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açıklanan hakim ve savcılara yapılacak 1155 liralık zamma ilişkin eylem yaparak imza kampanyası başlattı.

Bayraklı Adliye Sarayı Sosyal Tesisler önünde toplanan yaklaşık 100 kişi 'Yargıda adalet istiyoruz', 'Adliyeler saray bizler köle değiliz', 'Bağımsız yargı demokratik Türkiye' ve 'Birleşe birleşe kazanacağız' sloganları atıp, sadece savcı ve hakimlere yapılacak olan zamma karşı olduklarını söyledi.

BES İzmir Şube Başkanı Selma Şen, siyasi ikidarın, hakim ve savcıların ekonomik ve özlük hakları ile ilgili yaptığı düzenlemenin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından kamuoyuna açıklandığını, tasarının da bugün meclise sevk edilmesinin beklendiğini hatırlattı. Şen şöyle dedi:

"Hakim ve savcılara seyyanen 1155 lira zam yapılacak. Bunun dışında sicil affı, hukuk fakültesi mezunu olmayan idari yargı hakim ve savcılarına, fakülteye sınavsız giriş hakkı verilecek. Hakim ve savcıların silah edinmeleri kolaylaştırılacak. Siyasi iktidarın emekçilerin lehine açıklamalarının, müjdelerinin her zaman olduğu gibi bu konuda da tersi olmuş, yine yargı emekçisi yok sayılmış, görmezden gelinmiştir. Seçim ekonomisi, seçim yatırımı pratiklerine alışkın olan emekçiler alışkın olmadıkları seçime yatırım kavramı ile tanışmıştır."

SİYASİ RÜŞVET

Adalet Bakanlığı'nın attığı adımın, HSYK seçimleri öncesinde hakim ve savcılara sunulan düpedüz siyasi rüşvet olduğunu öne süren Şen sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yargı personeli 15 bin hakim ve savcıdan ibaret görülmüş, 54 bin yargı emekçisi yine yok sayılmıştır. Tüm kamu hizmetlerinde olduğu gibi yargı hizmeti de bir bütündür ve ekip işidir. Son yıllarda farklı ücret uygulamalarıyla zaten bozulan iş barışı ve iş huzuru, yeni düzenleme ile hakim ve savcılar ile diğer yargı emekçileri arasındaki ücret uçurumunu daha da artıracak. Adalet Bakanı'nı son kez uyarıyoruz. Ayrımcı uygulamalardan geri adım atmaya çağırıyoruz."

Basın açıklamasının ardından yapılacak zammın geri çekilmesi için imza kampanyası da başlattıklarını belirten Selma Şen, yarın akşama kadar toplanacak imzaları Adalet Bakanlığı'na göndereceklerini söyledi. 

10 Eylül 2014
Etiket; büro emekçileri sendikası, izmir şubesi, selma şen, adliye çalışanı, adalet bakanı, bekir bozdağ, zam, rüşvet, hsyk, haberegeli, haberegeli.com Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Alasya'nın adı bu parkta yaşayacak
Her genç bu heyecanı yaşamalı
İzmir'de ulaşıma zam geliyor
TEOG için ter döktüler
TEOG öncesi son uyarılar
SSK ve Bağkur Emeklilere Zam
Asgari Ücret Zam
Zeytinyağ'da Büyük Zam
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir