24 Temmuz 2021, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Afyonkarahisar İGM üyelerinin İspanya gezisi



Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, meclis üyelerinin İspanya’ya düzenlediği gezi ile ilgili yapılan haberlerde olayın çarpıtıldığını, gezinin araştırma ve inceleme gezisi olduğunu kaydederek, “Oraya Salih Sel’in isteği ile değil İGM üyelerinin aldığı kararla gidildi, kişi başına 3 bin değil bin 100 Euro ödendi” dedi.

Başkan Salih Sel, bazı ulusal yayın kuruluşlarında, ‘Vali parayı verdi, Meclis üyeleri İspanya’ya turistik seyahat yaptı’ başlığı ile çıkan haberlere sert tepki göstererek, yazılanların gerçeği yansıtmadığını söyledi. 43 İGM üyesinin geçen Nisan ayında İspanya’nın Madrid-Sevilla-Barcelona şehirlerine düzenlediği gezinin ‘araştırma inceleme’ gezisi olduğunu anlatan Başkan Sel, söylenildiği gibi kişi başına ödenen rakamın 3 bin Euro değil, bin 100 Euro olduğunu söyledi. Gezi kararının kendisi tarafından alınmadığını, İGM üyelerinin oy çokluğu ile alınarak Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından onaylandığını hatırlatan Sel, şöyle konuştu: “Bazı haberlerde yer alan çarpıcı açıklamaları dile getirmek istiyoruz. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Özkal bizim meclis üyemizdir. Biz meclis üyelerimizin dışında hiç kimseyi götürmedik. Eş ve çocuklar konusunda sadece iki kişi eşiyle gitti, ben eşimi götürdüm, ancak cebimden bin 100 Euro para ödedim. Bir de Hatice hanımın eşi gelmiştir. Kişi başı 3 bin Euro ödendiğine dair basında yer alan açıklamalar gerçek değildir. Kişi başı bin 100 Euro ödenmiştir.”

 ORAYA 43 KİŞİ GİTTİK

Gezi kararının daha önce meclis tarafından alındığını ve geziye çocukların götürülmediğini dile getiren Başkan Sel, açıklamalarına şöyle devam etti: “Geçen sene alınmış bir karardı. Birçok kentin İl Genel Meclisi üyeleri birçok zamanlar çeşitli tarihlerde gitmişlerdir. Bu bir kişinin, birkaç kişinin isteğiyle olacak hadise değildir. Bizim kararlarımız biliyorsunuz, oy birliği veya oy çokluğuyla alınıyor, valilik tarafından onandıktan sonra hayata geçiyor. Burada hiçbir gayriresmi şey yoktur, haberlerde yer alan şeyler çarpıtmadır abartmadır. Biz oraya 43 kişi gittik.”

Başkan Sel, gezinin içeriği hakkında da şu bilgileri verdi: “Birçok komisyon var. Oradaki zeytinlikleri gördük. Küçük boy, bodur zeytinler var. Bunlarla ilgili çalışma yaptılar. Güneş enerjisi çok üst seviyede kullanılıyor, güneş enerjisi ile elektrik üretiliyor. Onunla ilgili çalışma yapıldı. Tarım alanlarında inceleme yapıldı. Kültür turizm komisyonundakiler kendileri açısından inceleme, araştırma yaptı. Geziyle ilgili önümüzdeki günlerde arkadaşlarımız bir rapor hazırlayıp bilgilendirme yapılacak.”

06 Mayıs 2013
Etiket; İl, Meclis, İspanya, Gezi Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İŞKUR NASİHATNAMESİ
Her türlü şiddete hayır!
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
İZVAK'tan üçüncü zirve
Halil 3 yıl daha Göztepe'de
Bakana Altınordu forması
Orhunbilge Altınordu CEO'SU
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir