22 Şubat 2020, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Akdeniz Rüzgarı İzmir'de esecekİzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, 27-28 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği “Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu”nda Akdeniz’in seçkin isimlerini ağırlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, Akdeniz ülkelerinin tarihi, kültürel ve siyasi birikimlerinin masaya yatırılacağı uluslararası bir sempozyum düzenleyecek.

27-28 Kasım 2014 tarihlerinde Kültürpark İzmir Sanat Konferans Salonu’nda gerçekleşecek “Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu”, konusunda uzman tarihçiler, yazarlar, kültür yöneticileri ve diplomatlar ile akademisyenleri buluşturacak. Tarihsel bir perspektif içinde düzenlenecek olan ‘Çoğulluğu ve Farklılığı İçeren Bir Birlik Özlemi’ başlıklı sempozyumda katılımcılar; ekonomi, ticaret, tarım, sanayi ve kültür alanında geçmişi değerlendirerek geleceğe ışık tutan, Akdeniz’in geleceğinde, siyaset, diplomasi ve demokrasinin rol ve işlevleri konularındaki bildirilerini sunulacak.

Uluslararası sempozyumda ‘Akdeniz’de Kent, Birey, Toplum’, ‘Akdeniz’de İktisadi ve Toplumsal Dönüşümler’, ‘Akdeniz Kültür Havzası’, ‘Akdeniz’deki Siyasal ve Diplomatik Gelişmeler’, ‘Geleceğin Akdeniz’i ve İzmir’ gibi başlıklar tartışılacak.

KİMLER VAR

Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu”na Nedim Gürsel (yazar, Fransa Hükümeti Edebiyat Şövalyesi Nişanı ve Fransa Akdeniz Roman Ödülü Sahibi), Yiğit Alpogan(Büyükelçi, Akdeniz için Birlik Genel Sekreter Yardımcısı), Alexandros Mallias (2005-2009 yılları arasında görev yapan Yunanistan’ın Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi), Doç.Dr. Cengiz Aktar (Taraf Gazetesi Yazarı, Süleyman Şah Üniversitesi Öğretim Üyesi), Ertuğrul Apakan (Büyükelçi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı, Yaşar Üniversitesi Akdeniz Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı), Doç. Dr. Galip Yalman (Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi öğretim üyesi), Prof.Dr. İlhan Tekeli(Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi, İzmir Akdeniz Akademisi Kurucu Onursal Başkanı),Prof.Dr. Christos Hadziiossif (Girit Akdeniz Araştırmaları Enstitüsü ve Yunanistan Araştırma ve Teknoloji Vakfı Müdürü), Prof.Dr. Socrates Petmezas (Girit Üniversitesi Tarih ve Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi), Doç.Dr. Christoff Berns (Almanya Ruhr Üniversitesi Arkeolojik Çalışmalar Bölümü Milet Arşivi Müdürü ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi üyesi), Prof.Dr. Victor Azarya (Kudüs İbrani Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi), Prof Dr. F. Cana Bilsel(Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Elena Frankagis Syrett (New York Kent Üniversitesi öğretim üyesi), Yrd.Doç.Dr. Oktay Özel (Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi),Prof.Dr. Zeki Arıkan (İzmir Akdeniz Akademisi Bilim Kurulu üyesi), Doç.Dr. Alp Yücel Kaya(Ege Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi), Prof.Dr. Aylin Güney (Yaşar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı), Giannis Epaminondas (Mimar, Yunanistan Ulusal Bankası Kültür Vakfı Selanik Merkezi Müdürü), Julie Chenot (Camargo Vakfı Program Müdürü), Prosper Wanner (Şehir Plancısı, Marsilya  Hotel du Nord Kooperatifi Kurucusu) ileDoç.Dr. Serhan Ada (Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi, İzmir Akdeniz Akademisi Kültür-Sanat Koordinatörü) katılacak.

25 Kasım 2014
Etiket; akdeniz sempozyumu izmir Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Çırpınırdın Karadeniz
 
Senfonik Sakarya Türküsü
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir