21 Temmuz 2018, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Arınç'ın sözleri İzmir'i tatmin etmediHükümetin dershaneleri kapatmayı düşündüğünü açıklaması sektörde sıkıntı yarattı. Ege Dershaneler Platformu Sözcüsü İsmail Nalbant, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın dershanelerin kapatılması konusunun yeniden değerlendirileceği yönündeki açıklamasının, “Zaman kazanmak için yapılmış bir hareket” olduğunu söyledi.

Ege Dershaneler Platformu, 30 dershane yöneticisiyle birlikte Hilton Oteli’nde toplantı yaparak, dershanelerin kapatılmasını değerlendirdi. Platform Sözcüsü İsmail Nalbant, Hükümet’in dershanelerin kapatılmasıyla ilgili çalışmalarını üzüntü ve hayretle karşıladıklarını belirterek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın dershanelerin kapatılması konusunun yeniden değerlendirileceği yönündeki açıklamasının ise “Zaman kazanmak için yapılmış bir hareket” olduğunu kaydetti.

Kamuoyunda dershanelere ihtiyaç duyulmadığı, dershanelerin darphane gibi çalıştığı yönünde haberler yapılarak itibarsızlaştırma yoluna gidildiğini hatta 'kanserli hücre' benzetmelerinin bile yapıldığını belirten Nalbant, şöyle konuştu:

“Biz okullara alternatif değiliz. Eğitimde var olan bir boşluğu dolduruyoruz. Bir problemin nedeni değil var olan ciddi bir ihtiyacın sonucudur. En çok üniversiteli istihdamını yapan sektör dershaneler. 100 bin öğretmen görev yapıyor. Hükümet’in bu öğretmenleri 'KPSS aramadan atayacağız' açıklaması inandırıcı değil. Rant için ortaya çıkmış kurumlar değiliz. Amaç ticaret olsaydı başka işler yapardık. Dershanede bir fabrikatörün çocuğu ile asgari ücretli bir ailenin çocuğu yan yana oturuyor.

Dershaneler, sosyal farklılıkları ortadan kaldırıyor, fırsat eşitliği yaratıyor. Dershanelerin ücretlerinin yılda 16 bin lira olduğu söyleniyor. Oysa dershanelerin ücreti yılda 2 bin lira. Japonya’da öğrencilerin neredeyse tamamı üniversitelere giriyor, yüzde 90’ı dershaneye gidiyor. Çünkü iyinin daha iyisi var. Boğaziçi Üniversitesi ile Celal Bayar Üniversitesi’nin eğitimimin aynı olduğu söylenemez. Eğer Hükümet, dershaneleri kapatma kararı alırsa demokratik bir ülkede yaşamanın farklılıklarını kullanacağız. Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı’nın sesimize kulak vermesini istiyoruz.”

20 Kasım 2013
Etiket; ismail nalbant, izmir dershaneciler platformu, izmir dershane açıklama, dershana kapatılıyor Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir