6 Aralık 2019, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Aynısını Selvi Kılıçdaroğlu'na yapsa...CHP Milletvekili Kamer Genç'in, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Japon Milli Günü'nde yaptığı konuşma sırasında "ne sıfatla konuşuyorsun" diye bağırması büyük tepki çekti.

Emine Erdoğan'ın mütekabiliyet esasına göre konuşmacı olarak davet edildiğini ve bu davete uyarak kürsüye çıktığını dile getiren yorumcular, Kamer Genç'in çirkin tavrının haklı bir nedene dayanmadığını ancak yine de şaşırmadıklarını dile getirdiler.

Gazeteci Sevilay Yükselir ise ençok Şafak Pavey'in tavrını merak ettiğini dile getirdi.

Konuya ilişkin bazı değerlendirmeler şöyle:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kamer Genç'e hitap edecek tanım bulmakta zorlandığını belirtirken " Sayın hanımefendi oraya davet edilmiş ve konuşması istenmiştir. O arada birisi "ne sıfatla konuşuyorsun" diye sesleniyor, konuşma şekli normal değil. Karşınızdaki kişi oraya ne için geldiği belli değil." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise sosyal medya aracılığı ile Kamer Genç'e sert tepki gösterdi.

Bakan Şahin, Kamer Genç'le ilgili şunları yazdı:

Bugün Japonya Büyükelçiliğinde Japon Milli Günü münasebetiyle düzenlenen gecede CHP Milletvekili Kamer Genç; Başbakanımızın saygıdeğer eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'ye yönelik seviyesizce ve dengesizce sözleriyle yine kimseyi şaşırtmayarak kendisine yakışanı yapmış. Kullandığı ifadeleri duyunca daha bir gün önce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günündeki temenniler aklıma geldi.

Ama malesef kalpleri katılaşmış ve gözleri kapanmış bu tip insanlara verilen mesajlar fayda etmiyor ve Japonya Büyükelçiliğinde kendi ülkesinin Başbakanının eşine dahi utanmadan saygısızlık ediyor. Artık sınırları aşarak uluslararası bir platformda dahi asgari nezaket ve görgü kurallarını çiğneyerek ülkemizin imajını zedeleyen ve aynı zamanda da kadına yönelik şiddet ve nefret içerikli sözler sarfeden bu kişiyi Yüce Milletimize şikayet ediyor, parti yönetimini de göreve davet ediyorum.

AK Parti Milletvekili Nimet Baş ise Kamer Genç'in parlamentoya yakışmadığını belirtirken Kamer Genç'in ciddi bir insan olma vasfı noktasında sorunları olduğunu söyledi.

Nimet Baş, Genç'in diplomatik bir skandala yol açacak bir tavır içinde olduğunu söyledi. Olayın her yönü ile rezil ve kabul edilemez olduğunu dile getiren Baş, böyle bir milletvekilinin CHP'ye yakışıp yakışmadığını Kılıçdaroğlu'na sormak gerektiğini söyledi.

Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Kamer Genç'in Emine Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Yükselir, olayla ilgili Kamer Genç'ten değil, Kılıçdardoğlu'nun, Şafak Pavey'in CHP'nin kadın milletvekillerinin neler diyeceklerini merak ettiğini vurguladı.

Star Gazetesi yazarı Halime Gökçe ise, Kamer Genç'in çirkin tavrının ardında Emine Erdoğan'ın fikri yapısı, temsil ettiği insanlara yönelik yaklaşım yattığını, Genç'in başka kadınlara aynı tepkiyi göstermediğini dile getirdi.

Halime Gökçe, Kamer Genç'in bu yaklaşımının İslami hassasiyeti olanlara karşı bir tavır olduğunu anlattı.

Gazeteci Sibel Erarslan ise Kamer Genç'in hareketlerinin terbiyesizlikten başka bir tarifininin olmadığını bu yaşananın kadına karşı apaçık bir şiddet olduğunu söyledi.

Twitter'de ise Kamer Genç'e tepki artarak devam etti: Gazeteci Abdülhamit Bilici Kamer Genç'in,Emine Erdoğan'a yaptığı kabalığı kınıyorum.Küpte ne varsa dışarıya o sızıyor.Meclis'e hiç yakışmıyor.

Sevilay Yükselir ‏ Kamer Genç bugünkü seviyesizliği Emine Erdoğan'a değil de Selvi Kılıçdaroğlu'na göstermiş olsaydı emin olun bütün feministler ayaktaydı!!!

Kaynak: Haber7

27 Kasım 2013
Etiket; kamer genç terbiyesizlik, emine erdoğan konuşma, japon günü skandal, sevilay yükselir, şafak pavey Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir