21 Haziran 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Azıcık aşım ağrısız başım bize uymaz   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Azıcık aşım ağrısız başım lafı bize uymaz, aşımızı büyütmezsek başımız çok ağrır. O yüzden çok çalışıp katma değer üretmemiz lazım" dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 11. Genel Kurulu’na katıldı. Ergün “Ülkemizde zor kazanılmış olan güven ve istikrar ortamını ve zor kazanılmış olan bu yükseliş trendini bizim kimsenin keyfine yanlış anlayışlarına bize çelme takmak istemelerine feda edemeyiz” dedi.

  Merkezde sanayi ve üretimin olduğunu kaydeden Ergün, bunun bilgi ve teknolojiyle buluşması gerektiğine işaret ederek, “Türkiye’nin her yerinde üniversite sanayi işbirliği organizasyonları yapıyoruz. Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) de sadece sanayiciye alt yapı oluşturmasının yanında OSB’ler ‘mevcut sistemlerde nasıl teknolojiyi artırabiliriz, kümele çalışmaları nasıl olabilir’ konusunda öncülük yapmalılar” ifadesini kullandı.

“İNOVASYONDA BAŞARI ELDE ETMEMİZ MÜMKÜN”

  Türkiye sanayisinin rakibinin ucuz enerji ve ucuz işgücü kaynağı olanlar olmadığını dile getiren Bakan Ergün, “Enerji kaynaklarının bol ve ucuz olduğu bir ülke değiliz. Ham maddelerin ve emeğin ucuz olduğu bir ülke değiliz. Enerjinin, hammaddenin ve emeğin bizden kat kat ucuz olduğu ülkeler var.Bizde genç dinamik nüfus var. Ar-Ge’de ve inovasyonda başarı elde etmemiz mümkün” şeklinde konuştu. Nihat Ergün Türkiye ekonomisinin son 10 yılda geldiği noktanın herkesin dikkatini çektiğini de söyledi.

’’ÖLÇÜ BUNLARDIR’’

   Ergün, rekabet edenlerin her zaman dürüstçe rekabet etmediklerine işaret ederek, “Sizi yolunuzdan alıkoymak isteyenler var. Bu içerde de var dışarıda da. Ülkesinin yükselen yıldızı olarak tanınılıyorsa bundan herkes memnuniyet duyar. Ama senin attığın adım ülkeye değer kaybettiriyorsa bu yanlış. Bir ölçü aranıyorsa bunlardır ölçü.” dedi. Herkesin sağlam bir duruş sergilemesi gerektiğine vurgu yapan Bakan Ergün, önemli olan noktanın bir vizyona sahip olmak olduğunu belirterek, “Hedefimiz büyük olduğu zaman küçük engelleri aşarız. Hedef küçükse küçük sorunlara takılırız. Türkiye hedefi büyük olan bir ülkedir. Sanayicisi de hedefi büyük olan bir sanayici olmalıdır” diye konuştu.

’’BAYRAK GAZİANTEP’TE’’

  Bakanı Ergün, Gaziantep’in sanayi öncülüğüne dikkat çekerek, “Şimdi bayrak Gaziantep’e geçti. Gaziantep son yıllarda sanayide öncü olan illerimizden bir tanesi. Gaziantep sanayinin lokomotifi durumuna geldi ve o şekilde yoluna devam edecek” dedi.

’’AZICIK AŞIM AĞRISIZ BAŞIM, BU BİZE UYMAZ’’

  Türkiye’nin sanayi ülkesi olma yolunda önemli bir adım attığını belirten Ergün, yola daha çok bilgi ve teknolojiyle devam edileceğini söyleyerek, “Bulunduğumuz yer bizi tatmin etmiyor. Çok iyi bir sıçrama yaptık, iyi bir noktadayız ama geldiğimiz yer bizi tatmin etmiyor. Azıcık aşım ağrısız başım lafı bize uymaz, aşımızı büyütmezsek başımız çok ağrır. O yüzden çok çalışıp katma değer üretmemiz lazım” dedi.

25 Haziran 2013
Etiket; nihat ergün, bilim, teknoloji Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Aşkın bilimsel tarifi
Doğaltaş şöleni
İdeal anne baba olma kılavuzu
Genç bilimciler Bornova'da
Google Yine Birinci Oldu
Bilim insanları ideal uyku süresini hesapladı
Yaşlanmayı yavaşlatan gen keşfedildi
"Yeni bir şey üret ya da tarihin derinliklerinde kaybol"
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TAM KAPANMADA ZİNCİR MARKETLER TAM GAZ
Bitcoin makalesine uluslararası ödül
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Girişimcilik ve inovasyon ders oldu
Bu fuarda yok yok
İzmir'e Rus akını
Pınar İEF'de çocuklarla buluşacak
Fuarda Rusya fırsatı
Yüzde 45 karla satmayın
Gayrimenkulcüler eylülü bekliyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir