16 Temmuz 2018, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Aziz Kocaoğlu: Tek bir bakış açımız var 

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Seyrek İtfaiye Binası törenle hizmete alındı. Seyrekliler’in yanısıra Menemen halkının da yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine CHP İl Başkanı Ali Engin, İzmir Milletvekilleri Prof.Dr. Hülya Güven, Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu ile ilçe belediye başkanları da katıldı.
Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seyrek İtfayesi’nin Maltepe, Çavuşlar, Ulukent, Koyundere köyleri, Çanakkale yolu üzerinde meydana gelebilecek yangınların yanısıra Maltepe’deki Serbest Bölge’deki olaylara da müdahale edeceğini belirtti. İtfaiyenin 24 saat çalışan ve İzmirli hemşehrilerden sürekli takdir toplayan bir birim olduğunu hatırlatan Başkan Kocaoğlu, İzmir’e 36 noktadan hizmet verdiklerini kaydetti.
Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen ilçesine yaptığı hizmetleri özetleyen Başkan Kocaoğlu, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 109 milyon lira, İZSU bütçesinden 57 milyon 290 bin lira ve nakdi yardımlar olmak üzere toplam 171 milyon 490 bin liralık yatırım gerçekleştirildiğini açıkladı.
Hedeflerinin yerelde kalkınma olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “4,5 milyon İzmirli insanımızı kalkındırmak, yaşam seviyesini yükseltmek, iş aş bulmasını temin etmek, lokmasını bir dirhem de olsa büyütmek için yola çıktık. Bunu, limanı büyüterek, OSB’leri ve lojistiği destekleyerek, tarımı kalkındırarak, turizm ve hizmet sektörünü geliştirmek için her türlü altyapı hizmetlerini tamamlayarak yapıyoruz. Elimizde kalan 270 hektarlık Kadifekale-Kemeraltı aksını ayağa kaldırarak, 40 kilometrelik kıyı bandını düzenleyerek ve kent dönüşümünde 6 bölgede yaklaşık 35 bin konutluk alanda çalışarak yapıyoruz” dedi.
 
“Önce insan”

“Kafamızda tek bir bakış açısı var” diyen Başkan Kocaoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Bu bakış açısı, önce insan, sonra o insanın geleceği. Bağımsız, özgür, demokrasiye inanmış bir Türkiye. 400 milyon lira para harcayarak tek başına fuar sektörünü büyüteceğim, bu kenti hizmet sektöründe doruğa çıkartacağım diye yola çıkan başka bir belediye yok. Bunu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin finans gücü ve insan kaynağıyla yapıyoruz. Yakında Ekrem Akurgal Yaşam Alanı’nda kent koleji kuruyoruz” dedi.
 
Raylı sistem 175 kilometreye çıkacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Üçkuular-Üçyol metro hattına da değinen Başkan Kocaoğlu, ‘metro bitmedi’ eleştirilerine de yanıt vererek, “11 kilometre aldığımız metroya 80 kilometre daha ekledik. Şu anda yürüyen çalışmalardan Üçyol-Üçkuyular hattında kalan 3.5 kilometrenin sadece 13 metresinde takıldık kaldık. 24 kilometrelik Konak-Karşıyaka tramvay hattımızın onayı da geldi. İki yıl içinde 11 kilometre aldığımız raylı sistemi 175 kilometreye çıkartacağız” dedi.
Hedeflerinin büyük olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu kenti hayal ediyoruz. Hayallerimiz gerçekleştirilebilecek hayaller. Ufkumuz geniş. Rehber olarak aklı ve bilimi kullanıyoruz. Bugüne kadar ne projelerimizde, ne söylemimizde, ne de duruşumuzda büyük hata yaptık. Siyasi partimizin, İzmirli hemşehrilemizin başını öne eğmedik, eğmeyeceğiz” diye konuştu.
 
“El ele hizmet ediyoruz”
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen’e kazandırdığı ikinci itfaiye binasının açılışını yapmaktan mutlu olduklarını belirtti. Büyükşehir’e bağlanan ilçelerden biri olduktan sonra, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelere olduğu gibi Menemen’e de adil ve adaletli yatırımlar yaptığını kaydetti. Yeni yasayla gelen sorumlulukların ve planlama yapmanın oldukça zor olduğunu ifade eden Şahin, “Ulaşım, kanal, yol, itfaiye gibi yatırımlar dahil olmak üzere Başkan Kocaoğlu’nun Menemen’e yapmadığı yatırım kalmadı. Ulaşımda en büyük yatırım ise Aliağa-Menderes hafif raylı sistemdir. Menemen Belediyesi olarak 2009’dan bu yana hizmetlerimizi Büyükşehir Belediyesi’yle el ele tutuşarak yapıyoruz. İzmir’e aşka ve şevkle hizmet etmeye devam eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun Seyrek’e de bu gözden baktığına inanıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ayağına bazılarının çelme takmak istediğini kaydeden Şahin, sözlerine şöyle devam etti:
“400 yılla yargılanan bir başkanımız var. Ancak Büyükşehir Başkanımızın çok çok önemli bir özelliği var. Bütün bu davalara karşı dik duruyor, karanlık güçlere karşı, Kuvayı Milliye ilkelerini, Atatürk ilkelerini benimsemeyen kişilere, İzmir’i almak isteyen ama asla alamayacak olanlara karşı dik duruyor. Bu adamı, yürekten alkışlıyoruz” dedi.
Kurdela kesiminin ardından Menemen Sulama Birliği Başkanı Recai Önal ile Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ilçeye yaptığı yatırımlardan dolayı birer şükran plaketi takdim etti. Şahin ayrıca Başkan Kocaoğlu’na bölgede üretilen meyvelerden oluşan bir sepet, Seyrek muhtarları da kavun hediye etti.
 
Seyrek İtfaiyesi
‘Seyrek İtfaiye Grubu’, Menemen ilçesinin Seyrek Mahallesi’nde, 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi, Stadyum Caddesi No:46’da 2 bin 812 metrekare alan üzerinde kuruldu.
Seyrek İtfaiye Grubu, Seyrek’in yanısıra Ulukent, Koyundere, Maltepe, Çavuşlar köylerindeki yangınlar ile Çanakkale yolu üzerinde oluşabilecek araç yangınlarına hizmet verecek.
Tek katlı binada, 245 metrekarelik idari bina ve 300 metrekarelik garaj binasının yanısıra 19 metre yüksekliğinde hortum kulesi yapıldı. İdari bina; amir odası, kayıt odası, kontrol odası, mutfak ve yemekhane, tuvalet, duş, soyunma odası, 10 kişilik yatakhane ile ısıtma merkezinden oluşuyor. Garaj binasında ise 4 araçlık park alanı ile itfaiye araçlarının su depolarını doldurmak amaçlı 30 metrekarelik havuz yer alıyor. Garaj binasının içinde ayrıca motopomp ve depo odaları bulunuyor. Araziye uygun olarak otopark yapıldı. Ayrıca, 2 bin 225 metrekarelik alanda çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.
İlk etapta 1 arazöz ve 1 çavuş, 1 şoför ve 3 erden oluşan personelle hizmet verecek.
 
İzmir itfaiyesi 36 noktada hizmet veriyor
İzmir İtfaiyesi, metropol alanda Seyrek’le birlikte halen 36 itfaiye grubuyla hizmet veriyor.
Bunlar; Yenişehir’deki merkez grubu, Aliağa, Bağarası, Balçova, Bayındır, Bornova, Bostanlı, Buca, Çamdibi, Çiğli, Evka-1, Evka-4, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Gümüldür, Hatay, Işıkkent, Kadifekale, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kısık Sanayi, Menemen, Menderes, Mordoğan, Narlıdere, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Toros, Urla ve Yeni Çamlık, Yeni Foça’da itfaiye grupları ve Toros’taki eğitim merkezi. Aliağa’da yapılacak yeni itfaiye binasının ise ihale çalışmaları halen devam ediyor. 
İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı mevcut gruplarda 62 arazöz, 22 arazözlü merdivenli araç, 13 merdivenli araç, 5 motorsiklet, 20 adet kurtarma aracı, 4 ambulans ve 51 adet diğer araçlar olmak üzere toplam 177 adet araçla hizmet veriliyor. İtfaiyede 809 memur, 96 daimi işçi, 222 şirket personeli, 20 sözleşmeli memur olmak üzere toplam 1147 personel görev yapıyor. 
 

 

 

24 Ağustos 2013
Etiket; seyrek, menemen, itfaiye, aziz, kocaoğlu, tahir, şahin Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
İzmir'den Amerika'ya uzanan başarı
Grev haktır ama...
Çeşme'ye 250 milyon lira
Kocaoğlu'ndan Mavişehir soruları
Şampiyon kupayla geldi
İzmir'in suyunda tehlike yok
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir