8 Aralık 2019, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 
Bahri Okumus

Alaturka olamamak

"Bu ülkede aydın geçinenler Doğuya doğru yol alan bir geminin güvertesinde batı yönüne koşunca Batılı olduklarını zannederler" demiş Sakallı Celal.

Batılıların yaptıklarını yaparak, Batılıların elde ettikleri sonuçlara ulaşılacağına olan inancımızda Tanzimattan bu yana en ufak bir gerileme yok. Batıya bakarak hiza almayanın yaftası anında "Alaturka" oluyor.

"Eski Türk gelenek, görenek töre ve hayatına uygun, bu hayat tarzını benimsemiş" anlamındaki bu kelimeyi biz; yani Türkler, küçümseme maksatlı kullanıyoruz.

Fenerbahçe'nin küme düşme hattına düşmesiyle sonuçlanan mağlubiyetin sonrasında Başkan Ali Koç'un "İstanbul'a uçakla değil otobüsle dönüyorsunuz" diyerek, takımını cezalandırması, bize bir kez daha gösterdi ki vizyonlarla, misyonlarla çıkılan yolda dönüp dolaşıp geleceğiniz nokta Alaturka'dır. Biz bize benzeriz.

Çok para kazanmaktan başka bir amaçla Türkiye'de çalışmaları söz konusu olmayacak Fransız bir üst yönetici ve Hollandalı bir teknik adamla uzun vadeli hedeflere ulaşacağız zanneder, çok geçmeden de bu noktaya gelirsiniz. 

Takım yenildikten sonra kaptanlarını tribüne gönderip taraftardan özür diletmek...İşler biraz daha kötü gidince kimi oyuncuları kadro dışı bırakıp günah keçisi yapmak...TV'de canlı yayına çıkıp, kovulan yardımcı antrenörleri bilgi sızdırmakla suçlamak... Böylesine ağır bir ithamın devamını getirmemek, gereğini yapmamak ve bilginin kime sızdırıldığını açıklamamak...

Devre arasına kadar kalacak dediğiniz teknik direktörü maçın ardından basın toplantısı yapmasına izin vermeden kovmak...Kesinlikte takımın başına getirmeyeceğinizi ilan ettiğiniz antrenörle gidip görüşmek... Üstüne bir de takıma otobüsle yolculuk! cezası verip, "Kabahat bende değil bunlarda" diye taraftara mesaj göndermek... Alafranga olmak isterken Alaturka da olamamaktır.

09 Aralık 2018 Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Yazarın Diğer Yazıları
Bayan "kadın" demek değildir!
Alaturka olamamak
Aziz Yıldırım'dan özür
Hakaret deyince siz ne anlıyorsunuz?
AA Genel Müdürü neden sessiz?
Galibiyet hasretini çıkarmak!
Ne...ne de...
Teşekkür yazısı
İptal etmek, ertelemek...
Mağdur Beşiktaş
Magnum'la mı ateş edildi kardeşim!
Vicdan denilen şey!
Bornova'ya gelen pişman olmayacak
Taraftarın hiç mi suçu yok!
Böyle mi olacaktı!
Namus belası!
Basın özgürlüğü üzerine
Zakari'den Karamemiş'e!
"Eski"nin yeri...
Cehalet de baki!
 

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir