6 Mart 2021, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bakanlar Kurulu toplandı   Toplantıda görüşülecek öncelikli konuların ise çözüm süreci ve Gezi Parkı olayları olması bekleniyor. Başbakanlık Merkez Bina’daki toplantıda öncelikle çözüm süreci ve Gezi Parkı olayları görüşülecek. Çözüm sürecinde artık Akil İnsanlar Heyeti’nin yaptığı çalışmalarda sona gelindi ve heyetin hazırladığı rapor da Çarşamba günü Başbakan Erdoğan’a sunulacak.

   Bu kapsamda hükümet gerçekleştireceği çalışmaları bugünkü toplantıda ele alacak. Ayrıca terör örgütü PKK’nın yurt dışına çıkışındaki son duruma ilişkin eldeki istihbarat bilgileri de masaya yatırılacak. Gezi Parkı olaylarına ilişkin de toplantıda geniş bir değerlendirme yapılması bekleniyor. Olayların ilk çıkış anından itibaren yaşanan gelişmeler ve dış ülkelerin bu olaylara ne derece müdahil olduklarına ilişkin istihbarat bilgileri de yine kurulda ele alınacak. Bundan sonrası için atılması planlanan adımların da yine masaya yatırılması planlanan Bakanlar Kurulu toplantısında ayrıca zarar gören esnafın durumunun da değerlendirileceği tahmin ediliyor. Başbakan Erdoğan daha önce esnafa yardım yapılacağını duyurmuştu. Bugünkü Bakanlar Kurulu’nda ise bu yardımın netleştirilmesi bekleniyor. Toplantıda ele alınacak bir başka konu ise, Gezi Parkı olayları sonrasında gündeme gelen sosyal medya olacak. Hükümet içinden bazı bakanlar sosyal medyaya yönelik yeni bir düzenleme olacağını duyurmuştu. Bakanlar Kurulu’nda yine bu konunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

AVRUPA BİRLİĞİ İLE İLİŞKİLER MASAYA YATIRILACAK

   Bakanlar Kurulu’nun dikkat çeken bir başka gündem maddesi ise Avrupa Birliği ile olan ilişkiler olacak. Gezi Parkı olaylarından sonra bazı AB üyesi ülkeler Türkiye aleyhine açıklamalar yapmış, AB Parlamentosu da Türkiye aleyhine kararlar almıştı.

   Başbakan Erdoğan ise özellikle AB Parlamentosu’nun kararını tanımadıklarını ifade ederek sert çıkmıştı. Yaşanan Gezi Parkı olayları sonrasında Türkiye ile AB arasındaki ilişkiler adeta durma noktasına gelmişti. Hollanda ve Almanya 22. faslın müzakerelere açılması konusunda Gezi Parkı’ndan dolayı bazı çekincelerini öne sürmüşlerdi. Bugünkü toplantıda ise tüm bu yaşanan gelişmeler ve AB’nin tavrına yönelik nasıl bir yol izleneceğinin değerlendirilmesi bekleniyor.

24 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MANİSA DGYD HAFTALIK TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR.
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir