24 Şubat 2020, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Balıkesir'de mezuniyet coşkusuBalıkesir Üniversitesi'nin (BAÜ) mezuniyet töreni Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Törene Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Belediyesi'nin MHP'li Başkanı İsmail Ok, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Cavit Erdem, Emniyet Müdürü Halil Karataş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mezun olan öğrencilerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aileler 15 bin kişilik Atatürk Stadyumu'nun tribünlerini doldururken, öğrencilerde çim sahayı yayıldı. BAÜ Rektörü Prof Dr. Mahir Alkan, mezuniyet töreni konuşmasında öğrencilere öğretim üyelerine ve çocuklarını en mutlu günlerinde yalnız bırakmayan velilere seslendi.

Alkan,"Tüm güçlüklere rağmen, en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı büyük bir imtina ile yetiştirdiniz ve ülke hizmetine hazır bireyler olmaları için bizlere emanet ettiniz. Bizler de emanatizi akademik, disiplin ve terbiye içinde bir sarraf inceliğinde işlemeye gayret ettik. Bu gün onların önünde hayata açılan yeni bir kapı duruyorsa bunda en büyük pay, bizlere güvenerek emanet eden sizlerindir. Öğrencilerimize mesleki bilgi birikimi ve donanımı kazandırma telaşı içinde olan meslektaşlarım, 'Dünyada her şey için uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fen haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir" diyerek eğitimin ve bilimin memleket için önemine dikkat çeken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu vizyonunu yerine getirmek adına pırıl pırıl gençlerin yetişmesinde sizlerin emekleri çok büyüktür. Bu gün sizin için hayatınızda yeni bir sayfa açılıyor. 'İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım' diyen Fatih Sultan Mehmet'in torunları olarak sizlere güveniyorm. Unutmayın ki hayat, insanın cesaretine göre büyür ve küçülür. Hayatınızı kendinize ve çevrenize değer katarak büyetmenin gayreti içinde olun" diye konuştu. Rektör Alkan'ın konuşmasından sonra dereceye girenlere diploma ve ödülleri, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Dekanlar ve öğretim üyeleri tarafından verildi.

MOLDAVALI NATALİE BÖLÜM BİRİNCİSİ

Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'ne Moldava'dan gelen Natalie Puciji, okulunu bölüm birincisi olarak bitirdi. Puciji'nin diploması ve ödülünü Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan verdi. Necatibey Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Merve Lofçalıoğlu'nun diploma ve ödülünü, babası Havran Belediye Başkanı Hasan Lofçalıoğlu verdi.

İZDİHAMDA KAYBOLDU

 BAÜ Mezuniyet töreninde, 15 bin kişilk Atatürk Stadyumu'na öğrencilerle birlikte yaklaşık 20 bin kişi katıldı. İzdihamda Hasan Özkan isimli 6 yaşında bir çocuk ailesini kaybetti. Yeşil sahaya kurulan platforma çıkarılan küçük Hasan'ı Rektör Alkan havaya kaldırırken, sunucu, küçük çocuğun ailesini bulamadığı anonsu yaptı. Alkan gözyaşlarına boğulan çocuğu severek teselli etti.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, dereceye giren öğrencilerine ödül verdikten sonra yaptığı konuşmada, kendisininde BAÜ Necatibey Eğitim Fakültesi'nden mezun olduğunu hatırlatarak, öğrencileri birlik ve dayanışmaya davet etti. Bulut, "Ne mutlu Türküm" diyerek sözlerini bitirdi. Balıkesir Belediyesi'nin MHP'li başkanı İsmail Ok ta, Bulut gibi, konuşmasına, "Ne mutlu Türküm" diyerek nokta koydu. Tören sonunda, Rektör Mahir Alkan'ın anonsu ile öğrenciler mezuniyet coşkusunu keplerini havaya atarak kutladı.

21 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Çırpınırdın Karadeniz
 
Senfonik Sakarya Türküsü
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir