21 Ekim 2019, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başbakan: Olaylar içeriden dışarıdan koordineliBaşbakan Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olaylarının dış bağlantılı olduğu tezini yineledi. Tayyip Erdoğan İstanbul’da İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (ÖNDER) iftarına katıldı.

Sarayburnu’ndaki Sepetçiler Kasrı’nda düzenlediği iftarda konuşan Başbakan Erdoğan, Müslüman ülkelerdeki sorunlara değindi. Erdoğan, "Başta Somali ve Myanmar olmak üzere Müslüman kardeşlerimiz yokluğun pençesinde bir Ramazan yaşıyor. Aynı şekilde Filistin’de, Irak’ta, Suriye’de sorunlar devam ediyor. Mısır’da da kendilerine yapılan haksızlıklarla mücadele ediyorlar. Hiçbir zor mesele karşısında umutsuzluk yoktur. En zor zamanlarda Allah kuluna yardım eder. İslam coğrafyasının tamamında şahit olduğumuz acı ve hüzün gelip geçicidir. Bu imtihanı başarıyla verirsek bunun neticesini göreceğiz. Zulüm ilelebet devam etmez. Kendi ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki olaylar karşısında ümitsizliğe düşmeyeceğiz" dedi.

’’BU OLAYLAR İÇERDEN VE DIŞARIDAN KOORDİNELİDİR’’

Taksim’deki Gezi Parkı olaylarına da değinen Başbakan Erdoğan, "Demokrasi ve ekonomi mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Şu son yıl, bu kadar bereketli bir ayda ortaya çıkan olaylar sıradan olaylar değildir. Bu olaylar sadece içeriden kaynaklı olaylar değildir. Bu olaylar içeriden ve dışarıdan koordinelidir. Bunlara karşı kararlı duruşumuz nasıl bir fren oluşturduysa, ileri dönemlerde de bu kararlı duruş çapulculara fırsat vermeyecektir. Kamu düzenini bozmak isteyenler çapulcudur. Tencere tava çalanlar yasal olarak suç işliyorlar. Taşı yargıya... Hakkımızı arayacağız. Arabamızı mı tekmeliyor, çıkıp başörtülü bayanları yerlerde sürüklüyor. Bunlar oldu mu? Hala da oluyor. Bunları görmemezlikten mi geleceğiz? Haklı hakkını arayacak. Bu mücadeleyi beraber vereceğiz. Haklı hakkını aramazsa kaybeder" diye konuştu.

’’İBADETHANELERİN AHIRA ÇEVRİLDİĞİ DÖNEMLERDEN GEÇTİK’’

Başbakan Erdoğan, imam hatiplerin zor bir dönemden geçtiğine değinerek, "İbadethanelerin ahırlara çevrildiği dönemlerden geçtik. Kur’an’ı öğrenmek, belli kitapları evlerinde bulundurmak suçtu. Çok ağır baskılar, zulümler yaşandı. Zifiri karanlık günlerden geçildi. Bu insanlar sokaklara çıkıp ellerine pala, taş, sopa almadılar. Ellerine silah alıp dağa da çıkmadılar. Gayrimeşruluğu akıllarından geçirmediler. Tahammülle dayandılar ve ortaya bu eserleri çıkardılar. Biz şikayet edenlerden de umutsuzluklar içerisinde olanlardan da olmayacağız. Karanlığa bir mum yakmanın gayreti içerisinde olacağız. Sabır, tahammül ve iman. Onlara ek olarak nesil yetiştirme mücadelesi, içinde bulunduğumuz şu manzarayı değiştirmeye yetecektir. İmam hatiplerin kapısına vurulan kilitleri hamdolsun kırdık. Normal okullarda da Kur’an ve siyer okunmasının önünü açtık. O binaların içini en güzel şekilde donatmakla olmuyor. Tabi o da bizim işimiz. Bizim çektiklerimizi onlar çekmemeli" ifadelerini kullandı.

’’İMAN DOLU GÖĞSÜNÜZ...’’

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün İslam coğrafyasında ne kadar sorun varsa, karşısında Osmanlı’nın çöküşünü görürsünüz. Edebin edepsizlik içerisinde bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Adaletin haksızlık içerisinde yok olmasına göz yummayacağız. Sizin Akif’in deyimiyle ’iman dolu göğsünüz’ olduğu sürece hiçbir gülle sizi yıkamayacaktır."

21 Temmuz 2013
Etiket; başbakan, erdoğan, gezi, koordine, önder, imam, hatip, iftar, mısır, filistin Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Firmalara ihracat uzmanları geliyor
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
Kapalı gişe Münakaşa
Utanılacak bir tablo yok
Başbakan'dan İzmir turu
PKK Gezi'de olsa eyiydi!
Buca'da bol sohbetli iftar
Büyükşehir'den "engelsiz" sofra!
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir