15 Eylül 2019, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başkan Durak: Adaylık süreci henüz başlamadı   Farklı bölgelerde gerçekleştirilen 4 bölge toplantısında, partilileriyle bir araya gelen Durak, Karşıyaka’nın sosyal demokrat belediyeciliğin ışığında 9 yıldır büyük bir dönüşüm yaşadığını vurgularken, önümüzdeki yerel seçimler öncesindeki aday adaylığı sürecine de dikkat çekti.

   Durak, “Adaylık süreci henüz başlamamıştır. Aday adaylığını düşünen arkadaşların, bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu, sadece ve sadece partiye zarar vermektedir. Ve ben de, bu süreçte bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum” dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Nikah Sarayı, Ziya Gökalp Kültür Merkezi ve son olarak da Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde düzenlediği bölge toplantılarında, görevdeki 9 yılını anlattı. “Türkiye’nin yerel yönetim anlayışında, köklü bir değişime ihtiyaç vardır.

  Bu değişimin, kökü de, sosyal demokrat belediyecilik anlayışındadır” diyen Durak, “Karşıyaka, sosyal demokrasinin ışığında geçen 9 yılda, belki, bazılarınızın bile farkına varamadığı bir hızla, büyük bir değişim yaşıyor. Göreve geldiğimizde, bu kentin 20 yıllık planları, projeleri hazırdı. Kentin ihtiyaçlarını, eksiklerini, taleplerini iyi biliyorduk. Kenti buna göre; bir bütün olarak planladık. Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir Karşıyaka’yı hedefledik. Belediyecilikte önemli olan, kentin ihtiyaçlarını doğru tespit edebilmek ve bu yönde doğru koordine edebilmektir. Karşıyaka’yı bir bütün olarak planlarken, projeleri, ihtiyaçlara göre, konumlandırdık. Bu vizyon doğrultusunda, kenti bir bütün olarak planlarken, bir amacımız daha vardı.

  O da, Kent Aidiyeti yaratmak. Karşıyaka’da doğmuş, büyümüş, ya da her ne sebeple olursa olsun, bugün, bu kentte yaşayan herkesin, “Ben Karşıyakalıyım” diyerek, bu kente aidiyetini ortaya koymasını istedik. Mevcut yapı içerisinde, günübirlik çözümlerle, bu kentin daha fazla ilerleme şansının olmadığını biliyorduk. Karşıyaka’yı yeniden planlamak zorundaydık. Öyle de yaptık” diye de ekledi. Önümüzde bir yerel seçim süreci olduğuna dikkat çeken Başkan Durak, önemli olanın bu sürecin işleyiş şekli olduğuna vurgu yaparak, “Herkesin gönlünde yatan bir aslan elbette vardır. Ve herkes, bir takım makamlara aday adayı olabilir. Bu belediye başkanlığı da olabilir, meclis üyelikleri de… Bunun için gider, başvurusunu yapar, aday adayı olur.

  Olmalıdır da… Demokrasi de bunu gerektirir. Önemli olan, bu sürecin nasıl işlediğidir. Aday adaylığından, adaylığa geçiş sürecini, karalama kampanyasına dönüştürmeyi, hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşıma yakıştıramam. Bu sadece ve sadece, yakamızda taşıdığımız altıoklu rozete, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihanettir. Henüz daha, adaylık süreci başlamamıştır. Aday adaylığını düşünen arkadaşlarımın da, bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu, sadece ve sadece partiye zarar vermektedir. Ve ben de bu süreçte bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum” dedi.

21 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir