22 Eylül 2019, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başsavcı ağlattı...İzmir’e 2 yıl önce Diyarbakır'dan gelen Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, son kararnameyle de Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı. Bayraklı Adliye Sarayı A-Protokol Kapısı önünde uğurlama töreninde Kavak sitem dolu bir konuşma yaptı, "Dosttan gelen kurşun,gül hükmünde, demek durumundasınız" dedi.

Başsavcı Durdu Kavak, için Adliye önünde düzenlenen törene eşi, kızı, başsavcı vekilleri, hakim ve adliye çalışanları katıldı. Oldukça hüzünlü bir konuşma yapan Durdu Kavak şunları söyledi:

"Dosttan gelen kurşun, gül hükmünde demek durumundasınız. Bir taraftan az da olsa bir beldeye, güzel bir beldeye hizmet etmenin onuru içindesiniz. Diğer taraftan şu güneşin bağrında sizler burada bir araya gelmişsiniz. Sizlere iki laf etmeden, hitap etmeden gitmek edepsizlik olurdu, diye bu konuşmayı yapmak durumunda kalıyorum. Farkındasınız cümlelerimi çok düzgün kuramıyorum, boğazım düğümleniyor. Çünkü hayattaki en zor şey arkadaşlar, dost bildiklerinizin size yaptıklarıdır. Allah kimseyi bir daha böyle bir şeyle karşı karşıya bırakmasın. Ama olsun. Tayin olduktan sonraki ilk adli yıl töreninde demiştim ki, Aristo'nun bir lafına atfen, 'İdarecilikte kolay olan iyi olmaktır, zor olan adil olmaktır.' Ben adil bir başsavcı olacağım demiştim, bu zamana hep kadar adil oldum. Burada da adil olmaya çalıştım. Adil olmamın karşılığı bu olsa da, böyle olmaya devam edeceğim, bunu buradan herkese ilan ediyorum."

ŞİİRLERLE SÜSLEDİ

Konuşmasını şiirlerle süsleyen Kavak, Necip Fazıl’ın 'Cenazemde olmasın çelengim top arabam. Tabutumu taşısın dört tam inanmış adam' mısrasını da, "Yine şairin dediği gibi, "Cenazemde olmasın ne takım ne arabam, beni alıp götürsün tam yanmış dört adam.' diye okudu. Kavak konuşmasını şöyle sürdürdü: "İşte bu samimiyeti sizlerde görmek beni çok mutlu etti, duygulandırdı. Ne diyelim bu millete hizmet etmek görevi bundan sonra Manisa'daymış. İnşallah oradaki milletimizin elit, mümtaz, eli öpülesi milletine hizmet etme gururuna, şerefine nail olacağız. Sizlere Allah'a ısmarladık diyorum ama veda etmiyorum. Çünkü yakında yine geleceğim. Yine sizlerle görüşeceğiz, yine çayımızı, kahvemizi içeceğiz, sohbet edeceğiz inşallah. Ben hepinize hakkımı helal ediyorum, sizler de bana hakkınızı helal ederseniz müsterih olarak ayrılacağım arkadaşlar. Hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyor, Allah'a ısmarladık diyorum."

BAZI ÇALIŞANLAR AĞLADI

Başsavcı Durdu Kavak'tan sonra konuşan, İzmir Bölge Adliye Mahkemeleri Başsavcısı Celal Kocabaş, "Gönül insanını uğurluyoruz" dedi. Kocabaş, Kavak'a bir buket çiçek verdi. Ardından Kavak herkesle tek tek vedalaşıp, otomobiline binerek, adliyeden ayrıldı. Durdu Kavak ayrılırken bazı adliye çalışanlarının ağladığı görüldü.

21 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir