23 Eylül 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bekir Bozdağ'ın saldırı açıklamasıHatay Reyhanlı’daki patlamalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, saldırının Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyen çevreler tarafından yapıldığını söyledi. İzmir’deki temasları sırasında ziyaret ettiği AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bekir Bozdağ, “Şu anda İçişleri, Adalet bakanlarımız ve Başbakan yardımcımız Beşir Atalay olay yerine gitmek üzere, belki yoldalar. Güvenlik güçlerimiz, istihbaratımız, herkes olayın üzerinde. Olayı gerçekleştirenleri tespit etmek ve yakalamak için her türlü çalışmayı gayreti, çabayı gösteriyor. İnşallah kısa sürede bir netice elde ederler. Ama bu olayın arkasında kimler var, nedir ne değildir bunlarla ilgili çalışmalar bittikten sonra daha sağlıklı bir değerlendirme yapacağız” dedi.

OLAYLAR HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ

Olayda hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da şifa dileklerini ileten Bekir Bozdağ, “ Hatay Reyhanlı’da meydana gelen olaylar hepimizi derinden üzdü. İzmirlilerin ve Türkiye’deki tüm insanların bu olaydan dolayı bu vesileyle bu olayda hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’dan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralananlara acil şifalar diliyorum” diye konuştu. Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, konunun üzerinde durulduğunu, her ihtimalin değerlendirildiğini, saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede tespiti için yoğun bir çalışma gösterildiğini söyledi.

GELDİĞİMİZ NOKTADAN RAHATSIZ OLAN ÇEVRELER HER ZAMAN OLACAK

Bozdağ, şunları söyledi:

“Tabiî ki Türkiye büyük bir devlet. Büyük bir ülke, yakaladığı iyi havayı devam ettirecektir. Geldiğimiz noktadan rahatsız olan çevreler her zaman olacaktır. Bundan sonra da olacaktır. Ama Türkiye her türlü olumsuzluğun üstesinden gelecek güce ve kuvvete sahiptir. Bu saldırı nedeniyle aramıza fitne, fesat sokmak isteyenler olabilir. Ben buradan bir kez daha tüm insanlarımızı sağduyuya davet ediyorum. Devletlerine, hükümetlerine güvenmelerine davet ediyorum. Bu olay üzerinde hassasiyetle ve ciddiyetle durulmaktadır. Gereken neyse her şey eksiksiz yapılmaktadır. Konunun üzerinde duruluyor. Her ihtimal değerlendiriliyor. Değerlendirmeler ve araştırmalar sonunda daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ama bir şeyi ifade etmekte fayda var, Türkiye’mizin geldiği noktadan rahatsız olanlar var. Türkiye’mizin olumlu seyreden ikliminden rahatsız olanlar var. Bunlar her dönem oldu, bugün de olacaktır, yarın da olacaktır. Ama biz bunlara rağmen Türkiye’mizi daha ileri noktalara taşımak için gayret edeceğiz.”

11 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir