25 Kasım 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

''Bieber'e de biber gazı sık da görelim''MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye’de konser veren ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın pasaport kontrolüne girmemesini eleştirerek; “Hakkını hukukunu arayan emekçilere, öğrencilere, şehit ve gazi ailelerine biber gazı sıkıyorsun da bu Justin Bieber’e de bir biber gazı sık da görelim" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İzmir’de düzenlediği basın toplantısında Şanlıurfa’nın Akçakale Sınır Kapısı’nda 1 polisin şehit olması sonucu yaşanan saldırıyı ve Türkiye’ye konser vermek üzere gelen pop yıldızı Justin Bieber’ın pasaport kontrolüne girmemesini ‘sınırlarımız buharlaşmıştır” sözleriyle değerlendirdi.

Vural; Suriye sınırında meydana gelen olaylara değinerek şöyle konuştu:

"Sınır güvenliği yoktur. PKK ve PYD şantajlarına devam etmektir. Suriye’den gelenler bu konuda Türkiye Cumhuriyeti’ni mecbur kılmaktadır. ‘Justin Bieber’ diye bir çocuk geliyor, pasaport polisini takmadan geçiyor benim polisimde arkasından koşuyor. Bir şarkıcı geliyor kontrol yok ortalık kevgire dönüyor.

Gelen geliyor isteyen istediğini yapıyor. Türk milletinin güvenliğini sağlayan polisimiz, arabasının arkasından koşuyor. Kosova’da da aynısını yapmak istedi ama başına neler geldi. Bu irademizin ve otoritemizin nasıl zedelendiğinin örneğidir. Ama Cumhuriyeti korumak isteyenlere barikat kuruluyor. ‘Taksim geçilmez’ diyorlar. Bizim mitingimize katılanlar terörist olarak gösteriliyor. Justin Bieber çıkarken nasıl gidecek? Görmek istiyorum. Hakkını hukukunu arayan emekçilere öğrencilere, şehit ve gazi ailelerine biber gazı sıkıyorsun da bu Justin Biber'e de bir biber gazı sık da görelim. Bunların söz hakkı mı var? Justin Biber’ın de ağzına soyadı ile münasip bir biber sürülmesini istiyorum.”

"İNADINA AY YILDIZLI BAYRAK DİYECEĞİZ"

Vural, partisinin Buca İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında ayrıca 3 Mayıs Türkçülük Günü’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Vural, 3 Mayıs 1944 ve 12 Eylül 1980 olaylarının dikta rejiminin ürünü olduğunu, milliyetçiliği ve MHP’yi suçlu ve şüpheli konuma düşürmek için yapıldığını anlattı.

Milliyetçilik fikrinin dimdik ayakta olduğunu aktaran Vural, şöyle konuştu:

“Fikir ve siyaset namusumuzu koruduk. Milliyetçilik fikri dimdik ayaktadır. Dün haklara özgürlük dileyenler bugün Erdoğan’ın dilinde milletimizi 36’ya bölmek isteyenler olarak hortlamıştır. Bugün ‘milletçiliği ayaklar altına aldık’ diyenlerdir. Dönenler farklı olmasına rağmen, zihniyetler aynıdır. Milliyetçilik milletimizin ruhudur. Milletin direncidir, inancıdır kardeşliğidir, tarihidir, geleceğidir, umududur. Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaktır. Milli devleti üniter devlet yapımızı korumaktır. Aynı oyunlar sürülmekte aynı tezgahlar yapılmaktadır. Dün bizi işkencelerle, mahkeme salonlarında idam sehpalarında susturamayanlar bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın fezlekeleri ile susturmaya çalışmaktadır. Bu zihniyet Cumhuriyet’ten korkmaktadır. İnadına ay yıldızlı bayrak inadına Türkiye Cumhuriyeti demeye devam edeceğiz. Milletin ruhundan koparılmak istenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.''

03 Mayıs 2013
Etiket; Oktay, Vural, Justin, Bieber Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Maçlar 80 dakika olsaydı keşke!
Göz Göz'ün dönüşü
TÜRFAD'dan Okumuş ve Güney'e ödül
Zeytinyağı alırken, bunlara dikkat!
Pınar Karşıyaka'da iki bomba birden
Oktay Vural'dan İzmir yorumu
'Harama el uzatmayan cumhurbaşkanı istiyoruz'
Şike Savcısı Düz Savcı Oldu!
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir