1 Ağustos 2021, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bu düzenleme ile bir dönem son bulacak  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümet tarafından hazırlanan tasarıyla askeri darbelere "yasal dayanak" olarak gösterilen 35’inci maddenin yeniden düzenlenmesiyle ilgili, “Bu düzenleme ile bir dönemin son bulması söz konusu. Geçmişte yapılan darbelerde, kanunun bu maddesi kullanıldı” dedi. Bakan Şimşek, Swissotel’de düzenlenen “Evca Sempozyumu”na katıldı.

  Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Şimşek, kamuya ait sosyal tesislerin ekonomiye kazandırılacağını ifade ederek, “Amacımız kamunun elindeki sosyal tesisleri ekonomiye kazandırmak. Çünkü bu sosyal tesisler istenilen verimlilikle çalıştırılmıyor. Çok kısa süreli çalışmaları söz konusu. Çok ciddi yerlerde kapasiteler oluşturulmuş. Ama ekonomiye arzu edilen katkıyı sağlayamıyor. Amacımız bu tesisleri ekonomiye kazandırmak.

  Buradaki amaç bir özelleştirme, bir gelirden çok ekonomiye kazandırmak. 5 Temmuz bütün bakanlıkların, bütün üst kurulların, kitlerin bize ellerindeki envanteri bildirme tarihi. Bize geldikten sonra biz bunlar üzerinde çalışacağız. Gerekirse bunlardan hangileri ekonomiye kazandırılır, o çerçevede bir çalışma yapacağız. Turizm sektörü Türkiye’de çok önemli bir sektör. Bu sektöre yeni imkanlar, yeni alanlar oluşturmak ve kamunun bu mülklerini ekonomiye daha verimli bir şekilde kazandırıp, Türkiye ekonomisini daha da büyüterek geliştirmek” dedi.

SPK’NIN "GEZİ" RAPORU

  SPK’nın Gezi Parkı’yla ilgili başlattığı raporun ne zaman bitirileceği sorusu üzerine Bakan Şimşek, “Benim o konuda yorum yapmam doğru olmaz. SPK Başkanımız o konuda gerekli açıklamayı yapmış. Ne zaman biter, hangi kapsamda yapılacak, doğrusu benim o konuda fazla bir bilgim yok. O konunun muhatabı SKP’dır. Ne zaman bitirirler konusunu onlarla konuşmanızda fayda var” diye konuştu. Bakan Şimşek, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmetler Kanunu’nun 35. maddesinde değişiklik içeren yasa tasarısının hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: “Türkiye son 10 yılda demokratikleşme konusunda, vesayet rejimini zayıflatma noktasında milli iradenin ön plana çıkma noktasında çok önemli adımlar attı.

  Bu düzenleme ile bir dönemin son bulması söz konusu. Geçmişte yapılan darbelerde, kanunun bu maddesi kullanıldı. Türkiye’nin artık daha demokratik, daha toleranslı bir topluma doğru giderken böyle bir düzenlemenin yasalarında olması, geçmişte istismar edilen düzenlemelerin olması tabi ki yanlış olurdu. O konuda düzenlemeler yapılıyor, ben olumlu olarak bakıyorum.”

28 Haziran 2013
Etiket; 35.madde, mehmet şimşek, maliye bakanı Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Babacan ve Şimşek Beyaz Türk
Maliye Bakanı özür diledi
KPSS’ye girenlere kötü haber
Süreci yedirmeyeceğiz
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir