19 Eylül 2018, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

CHP'li vekillerden Ulusal Marka Ajansı teklifiCHP İzmir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Rahmi Aşkın Türeli, CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ile birlikte Ulusal Marka Ajansı kurulması ve Marka Müzesi oluşturulması yönünde kanun teklifi verdi.

CHP'li vekiller, markalaşma faaliyetlerinde ulusal firmalarımıza yeterli desteğin sağlanması ve ülkemizdeki marka bilincinin artırılmasına yönelik olarak Ulusal Marka Ajansının kurulmasının yanında bir Marka Müzesi oluşturulmasını ve ülkemizin sahip olduğu kendine has değerlerin korunarak yaşatılması gerekliliğini savundular. CHP’li vekiller Toprak ve Türeli verdikleri kanun teklifiyle, Ulusal Marka Ajansı kurulması ve Marka Müzesi oluşturulması gerekliliğinin altını çizdiler. Meclis'e sunulan kanun teklifinin gerekçesinde ekonominin üretim ve ihracat stratejisinin yüksek katma değerli mal ve hizmet üretiminde uzmanlaşma ve bilgi toplumuna dönüşme perspektifinde oluşturulmasının büyük önem taşıdığına dikkat çekildi.

Üretim ve ihracatta teknoloji yoğunluğunun, Ar-Ge ve inovasyon (yenilikçilik) faaliyetlerinin artırılması ve uluslararası rekabet gücüne sahip ve marka değeri yüksek ürünlerin ortaya konulması gerektiği belirtilen gerekçede ayrıca, Ulusal Marka Ajansı ve Marka Müzesi'nin bu amaçlara hizmet edeceği de yer aldı. Markalar ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyor CHP'li Türeli ve Toprak kanun teklifinde şu açıklamalara yer verdiler:

"Markalaşma faaliyetleri Türkiye ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır. Üretim ve ihracat yapısının dönüştürülmesi, markalaşma sürecinin hızlandırılması, markalaşmaya ilişkin yeterli altyapı ve yüksek standartların oluşturulması ve markalaşma faaliyetlerinde ulusal firmalarımıza yeterli desteklerin sağlanması için bu konuyla görevli bir kurumun oluşturulmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç, Türkiye’nin yatırım ortamının uluslararası çevrelerde tanıtılması amacı ile de büyük paralellikler taşıyacaktır. Bu çerçevede, söz konusu görevleri yerine getirecek bir 'Ulusal Marka Ajansı' kurulması uygun olacaktır. Diğer taraftan geçmişten günümüze değişik sektörlerde faaliyet gösteren ve ekonomimizin gelişmesine katkıda bulunan markaların sanatsal ortamlara taşınarak sunulması, bir taraftan ülkemizin tanıtımı açısından yararlı olurken, diğer taraftan ülkemizde marka bilincinin artırılması hedefine önemli katkılar sağlayacaktır. Buna ilaveten, Türkiye’nin geçmişten bugüne yarattığı markaların süreçleriyle birlikte bir bütün halinde sanatsal ortamlarda ve çağdaş sanatsal disiplinlerle sunulması da ülkemizin tüm sektörlerde ulaştığı noktayı açık bir biçimde ortaya koyacaktır. Bu çerçevede, Türkiye’nin marka macerasını sanatsal ortamlara taşıyacak bir 'Marka Müzesi' oluşturulması uygun olacaktır."

18 Temmuz 2013
Etiket; marka, müze, ulusal, marka, ajansı, rahmi, aşkın, türeli, chp, erdoğan, toprak Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Aşkın bilimsel tarifi
Aşkın hamurunda genetik var
İzmirli hemşirenin başarısı
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
TSYD İzmir'den spor müzesi hamlesi
Banvitli kızlar şampiyon
Kapalı gişe Münakaşa
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz
 
Göztepe-Trabzonspor özet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir