4 Haziran 2020, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

DEÜ Mayo Clinic'in profesörlerini ağırladıDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı’nın 8-9 Ekim tarihleri arasında İzmir’in Çeşme İlçesi’nde düzenlediği 'Multipl Miyelom ve Plazma Hücre Hastalıkları Sempozyumu', ABD’nin ünlü sağlık kuruluşu Mayo Clinic’den 6 profesörü ağırladı.

Çeşme Ilıca Otel’de 9 Ekim’e kadar sürecek sempozyumun açılışına, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Refik Mas, Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Bülent Ündar, Prof. Dr. Fatih Demirkan, Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, Doç. Dr. İnci Alacacıoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Özden Pişkin ve Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 100’ün üzerinde akademisyen katıldı.

Mayo Clinic’ten Prof. Dr. Angela Dispenzieri, Prof. Dr. Ahmet Doğan, Prof. Dr. Morie Gertz, Prof. Dr. Shaji Kumar, Prof. Dr. Robert Kyle ve Prof. Dr. Nelson Leung’un konuşmacı olarak katıldığı sempozyumun ilk gününde 'Multipl Myeloma' olarak adlandırılan kan/plazma hücrelerinden kaynaklanan, orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan kanser türünün tanı ve tedavisinde gelinen son noktaları ve ileriye dönük çalışmalar anlatıldı.

Sunumların İngilizce olarak yapıldığı sempozyumda, Mayo Clinic ile okullarının ilk kez böyle bir ortak etkinliğe imza attığını belirten DEÜ Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. G. Hayri Özsan, “Yarın da devam edecek olan ve alanlarında dünya çapında söz sahibi olan doktorların deneyimlerini paylaşacağı bu sempozyum, mevcut tedavilerin gözden geçirilmesi ve ileriye dönük uygulamalar konusunda ışık tutacaktır. Amacımız, bilimsel olarak başarılı bir toplantı düzenlerken, bu hastalıklarda bilgilerimizi tazelemek, arttırmak ve paylaşmak. Amerika ve dünyanın en saygın kliniklerinden Mayo Clinic ile bağlantılarımızı ve bilimsel işbirliğimizi sürdürmek” dedi. 

DEÜ Rektör Yardımcısı Halil Köse de Tıp Fakültesi ile ilgili kısa bilgi verip, “49 işlevsel olarak hizmet veren araştırma merkezimiz var. Bu araştırma merkezlerimizden en önemli üç tanesinde biri Biyomedikal Ar-Ge Merkezi. 2015 yılında tam olarak araştırmaya geçeceğini düşünüyoruz. Üniversite olarak eğitime araştırmaya çok önem veriyoruz. Hemotolojide özellile araştırma gerektiren en önemli bilim dallarından biri. Hastanemiz bünyesinde bunun için bir iş adamının bağışıyla bir hemotoloji hastanesi yapılıyor” diye konuştu.


08 Ekim 2013
Etiket; Dokuz Eylül Üniversitesi, Multipl Miyelom ve Plazma Hücre Hastalıkları Sempozyumu, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Fatih Baha Aydın, Muğla'da gençlerle buluştu
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
İSTATİSTİKTEN İBARET BİR VAHŞET
Bezdiri ile etkin mücadele
Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
İzmir'den Almanya'ya başarı yolculuğu
Mülteci çocuklar için deklarasyon
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Öğretmenlik hayatımızın tercihi
İzmir yeni müfredata hazır
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Özel Ege'nin başarı geleneği
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Gurbetçi gençler İzmir'de
İzmir'den Amerika'ya uzanan başarı
Okul öncesi eğitimde ücret karmaşası
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi
Türkçe Yunus'un dilidir
Danışmadan tercihte bulunmayın
İzmir-Çin eğitim işbirliği
Hepsi pekiyi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir