17 Temmuz 2018, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Dönem başkanlığı Gediz Üniversitesindeİzmir Üniversiteleri Platformu’nda dönem başkanlığı Gediz Üniversitesi’ne geçti. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, İzmir’i dünya çapında eğitim kenti yapmak istediklerini açıkladı, “Her kıtadan öğrenci alan Gediz Üniversitesi’nin uluslararası deneyimini tüm kentimiz için kullanacağız” dedi İzmir Üniversiteleri Platformu’nda bayrak değişimi yaşandı.

Dönem başkanlığı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Gediz Üniversitesi’ne geçti. İzmir’deki 9 üniversitenin çatısı altında yer aldığı oluşumdaki devir teslim, Çeşme’de düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, yeni dönemde “uluslararası öğrenciler kenti İzmir” teması kapsamında çalışacaklarını, İzmir’i eğitimde dünya çapında marka bir şehir yapmayı planladıklarını ifade etti. Lisans ve yüksek lisans eğitimi için dünyanın dört bir yanından öğrenci çeken Gediz Üniversitesi’nin deneyimlerini tüm kent için kullanacaklarını dile getiren Prof. Dr. Çevik şunları söyledi:

“Üniversitemiz kuruluşundan bu yana yurtdışında yoğun tanıtım çalışmaları yapıyor. Başta ben olmak üzere arkadaşlarımız ülke ülke gezip üniversitemizi anlatıyor, İzmir’i ve ülkemizi de tanıtıyor. Bunların sonucunda her sene daha çok ülkeden, daha çok yabancı öğrenci getiriyoruz. Öğrenci gelen ülke sayısının bu yıl 52’den 70’in üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz. Uluslararası alandaki tecrübelerimizi İzmir Üniversiteleri Platformu aracılığıyla tüm şehrimize yaymak istiyoruz.”

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, eğitim için ideal bir kent olduğunu vurguladığı İzmir’in avantajlarını da şöyle sıraladı:

“Dört mevsimin yaşandığı eşsiz bir coğrafyada yer alıyor. Doğal ve tarihi güzellikleri, binlerce yıllık köklü geçmişinin izlerini taşıyan kültürü, pek çok Avrupa kentinden farksız koşullarıyla yaşanılacak bir yer. Birbirinden kaliteli üniversitelere sahip olması ve eğitimde çıtanın her geçen yıl yükselmesi de elimizi güçlendiriyor.

Tüm bu avantajları birleştirip, etkili tanıtım stratejileri de belirleyerek İzmirimizi yabancı öğrencilerin daha çok tercih edeceği, eğitimde marka bir dünya şehri haline getirebiliriz. Üniversitelerimizle el ele vererek bu amaç doğrultusunda çalışacağız.” İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, İzmir Üniversiteleri Platformu Dönem Başkanlığı’nı Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik’e devretti. Dokuz üniversitenin rektörlerinin katıldığı toplantıda yeni döneme ilişkin hedefler ele alındı.

İzmir Üniversiteleri Platformu, 2008 yılında kuruldu. Kentteki bilim kurumlarının hem akademik hem de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak, İzmir’i bir “üniversite şehri” olarak öne çıkarmak amaçlandı. Her yıl bir üniversitenin dönem başkanlığını üstlendiği oluşum, bu hedef doğrultusunda yurtiçinde ve yurtdışında çalışmalar gerçekleştiriyor, örnek birliktelik sergiliyor. İzmir Üniversiteleri Platformu çatısı altında, Ege, Dokuz Eylül, İzmir Yüksek Teknoloji, İzmir Ekonomi, Yaşar, İzmir, Gediz, Katip Çelebi ve Şifa üniversiteleri yer alıyor.

30 Temmuz 2013
Etiket; seyfullah, çevik, izmir üniversiteler, platfıormu, seyfullah, çevik, gediz üniversitesi Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Gençleri kırmadı
Tıkandıkları yer Bayırbucak'tı
Karışıklık yüzünden yasak
Tıbbi zararlar sigorta kapsamında
Perimsu ABD'de iz bıraktı
Gediz'de Deniz dönemi
Akıllı robotlar yarıştı
Gelişimli kızlar Türkiye ikincisi
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Öğretmenlik hayatımızın tercihi
İzmir yeni müfredata hazır
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Özel Ege'nin başarı geleneği
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Gurbetçi gençler İzmir'de
İzmir'den Amerika'ya uzanan başarı
Okul öncesi eğitimde ücret karmaşası
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi
Türkçe Yunus'un dilidir
Danışmadan tercihte bulunmayın
İzmir-Çin eğitim işbirliği
Hepsi pekiyi
Dev projenin pilotu DEÜ
Tarihi sihirle öğretiyor
İzmir'e yeni spor lisesi açılacak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir