22 Temmuz 2018, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

DPÜ'de "Demokrasi Şöleni" projesiDumlupınar Üniversitesi’nin (DPÜ) proje yürütücülüğünü yaptığı, Selçuk Üniversitesi ve Sivil Toplum Kuruluşu Güzel Sanatlar Eğitimini Destekleme Derneği'nin (GÜSED) ortaklığında gerçekleştirilen “Demokrasi Şöleni” adlı “Sanat Çalıştayı” 601 proje arasından uygulanabilir bulundu. 
Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Mercin, Başbakanlık Merkezi Finans İhale Birimi ve Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi’nin ortaklaşa yürüttükleri ve finanse ettikleri “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi” kapsamında,“Demokrasi Şöleni” adlı Sanat Çalıştayı’nı içeren projenin, 601 proje arasından uygulanabilir bulunduğunu bildirdi. Mercin, “Dünyanın birçok ülkesinden üniversitelerin, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının başvuru yaptığı 601 projeden sadece 31’i uygulanabilir bulundu. Uygulanabilir bulunan projelerden 29’u yurt içinden 2’i ise yurt dışından oldu. 15 Ağustos 2013 tarihinde başlayan ve 12 ay sürecek olan projenin imza töreni Ankara’daki Başbakanlık Merkezi Finans İhale Birimi’nde gerçekleştirildi” dedi.
Mercin açıklamasını şöyle sürdürdü; 
“Başbakanlık Merkezi Finans İhale Birimi’nde gerçekleştirilen imza töreninde projenin Koordinatörü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Merkezi Finans İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun, Proje Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Levent Mercin ve proje ortaklarından olan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Proje Asistanı Yrd. Doç. Dr. Uğur Atan hazır bulundular. Projede Arş. Gör. Figen Yavuz ise proje asistanı olarak görev aldı.”
Projenin amacının, 'Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi' kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim ile ilgili toplulukların alanlarındaki farkındalık düzeyini arttırmak ve uygulayıcı öğretmenlere eğitim materyali hazırlamak olduğunu kaydeden Mercin, “Demokrasi Şöleni” adlı proje kapsamında “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi” konusunda “Sanat Çalıştay”ı düzenlemek, Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen sanatçılarını bu çalıştaya davet ederek “Demokratik Vatandaşlık” konusunda eser oluşturmalarını sağlamak; sanatçıların eserleriyle ilgili felsefi metinler oluşturmalarını istemek ve ortaya çıkan eserleri Türkiye’nin büyük şehirlerinden olan İstanbul, Ankara, Samsun, Erzurum, Gaziantep, Konya, Manisa ve Mersin’de sergilemek; eserlerin kataloğunu oluşturmaktır. Projenin hedef kitlesi, Türkiye’deki eğitim alanındaki uygulayıcılar, okul aile birlikleri, eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, yazılı ve görsel basın-yayın organları ile kamuoyu oluşurken nihai faydalanıcıları öncelikle okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, ebeveynler, öğretmenler ve sonra da Türkiye’de yaşayan vatandaşlar oldu” diye konuştu.

09 Eylül 2013
Etiket; dumlupınar, üniversitesi, proje, demokrasi, şölen Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
İzmir uzlaştırıyor
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Fuarda Rusya fırsatı
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir