5 Mart 2021, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Dünya Sağlık Örgütü İzmir’deDünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Sağlıklı Şehirler toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 20 Haziran’da başlayacak. Toplantıya Kopenhag, Oslo, Oxford, St.Petersburg, Floransa, Helsinki, Milano, Barcelona, Venedik, Moskova, Varşova, Zagrep, Manchester, Belfast, Liverpool, Cardiff, Glasgow, Atina, Kudüs, Viyana ve Madrid gibi kentlerden belediye başkanı, üst düzey yönetici ve proje koordinatörleri ile Sağlık Bakanlığı yetkilileri katılıyor.

AVRUPA SAĞLIKLI ŞEHİRLER KONFERANSI İZMİR’DE

EXPO 2020 hedefinde, “Daha iyi bir dünya için yeni yollar-herkes için sağlık” temasıyla yola çıkan İzmir’de, Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Sağlıklı Şehirler toplantısına ev sahipliği yapacak. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından her yıl sağlıklı şehirler ve ulusal ağlara yönelik düzenlenen ‘Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Yıllık İş ve Teknik Konferansı’, bu yıl 20 -22 Haziran 2013 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Yeni Avrupa sağlık politika ve stratejisi olan ‘Sağlık 2020’ prensiplerini, hedeflerini ve yaklaşımlarını yansıtan konferansın teması, ‘Sağlık ve Refah için Yenilik ve Paylaşılmış Yönetişim’ olarak belirlendi. Konferansta, yerel politikalarda sağlık, dirençli toplumlar oluşturmak ve halk sağlığının ekonomi üzerindeki yeri gibi konular ele alınacak. Üç gün sürecek konferans Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve yapılacak teknik gezilerle dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılar kenti görme şansı bulacak. Toplantıya, ‘Sağlıklı Kentler Ağı’na üye 52 Avrupa ülkesindeki 131 kentten belediye başkanları, üst düzey yöneticiler ve proje koordinatörleri ile Sağlık Bakanlığı yetkilileri katılacak.

Ayrıca, Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi, Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı temsilcilerinin de katılımıyla İzmir’e yaklaşık 400 ziyaretçi gelecek. Brüksel, Kopenhag, Oslo, Oxford, St.Petersburg, Floransa, Helsinki, Milano, Barcelona, Venedik, Moskova, Varşova, Zagrep, Nantes, Manchester, New Castle, Belfast, Liverpool, Cardiff, Glasgow, Atina, Kudüs, Viyana, Madrid gibi kentlerden İzmir’e gelecek üst düzey yöneticiler arasında Madrid (İspanya) Belediye Başkanı Luis Partida Brunete, Kopenhag (Danimarka) Belediye Başkanı Ninna Thomsen, Udine (İtalya) Belediye Başkanı Furio Honsell, Liege (Belçika) Milletvekili Georges Pire ve Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Sorumlusu Dr. Agis Tsouros de bulunuyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2012 yılındaki toplantısı, Rusya’nın San Petersburg kentinde düzenlenmişti.

KENT İMKANLARINDA EŞİTLİK

Kentleşmenin artması ve yoğun göç nedeniyle, kent ve kentli sağlığını yoğun biçimde çalışma alanına dahil eden Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yoksulluk, şiddet, sosyal dışlanma, kirlilik, standardın altında olan barınma, orta ve genç yaştaki insanların karşılanamayan ihtiyaçları, evsiz insanlar ve göçmenler, sağlıksız yerleşim planlaması, katılımcı çalışmaların eksikliği ve eşitsizlik ile sürdürülebilir gelişme konusuna ciddi şekilde eğilme ihtiyacı şeklinde sıralanabilecek sağlık alanında büyüyen tehditleri vurgulayarak, bu konuların iyileştirilmesi ve yaşam standartların yükseltilmesi konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Sağlıklı Kentler Ağları ise bu çalışmalar kapsamında kentlerin “daha sağlıklı” olması ve kentlinin genelinin kentin imkanlarından eşit biçimde yararlanmasını hedefliyor.

17 Haziran 2013
Etiket; izmir, sağlık, dünya, sağlık, örgütü Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD Kupası Arkas'ın
İzmir'de voleybol heyecanı
Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir