23 Eylül 2018, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Duran Adam’ın arkadaşı net konuştu



‘Duran adam’ Erdem Gündüz’ün arkadaşı Alper Alpözgen, önemli açıklamalar yaptı. Arkadaşı adına Twitter’da açılan hesabın sahte olduğunu belirten Alpözgen, basındaki fotoğrafların tiyatro oyununda değil, başörtüsüne destek vermek için girdikleri derste çekildiğini söyledi.

‘Duran adam’ Erdem Gündüz’ün arkadaşı Alper Alpözgen, basında yer alan iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

“Bugünlerde adı gündemden düşmeyen Erdem Gündüz, nam-ı diğer Duran Adam, üniversite yıllarımdan beri yakın arkadaşımdır. Kendisiyle 2004 yılının Şubat ayında, başörtülü kızların üniversitelere alınmamasını protesto etmek için, yine bize katılan Cansu Kaykaç adlı bir kız arkadaşımızla birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi’nin Temel Tasarım dersine başımıza başörtüsü takarak girmiş, insanların bu görüntüyle şaşırtmak ve düşündürmek istemiştik. Eylemde iki erkek olarak başörtüsü takmamızın bir amacı da inançlı erkeklerin fişlenmeden okula girebildiğine ama kızların başörtüsü vasıtasıyla otomatik olarak fişlendiğine dikkat çekmek istememizdi.

ERDEM VİCDAN SAHİBİ BİR ADAM

Bir ders boyunca süren bu eylemimiz ders sonunda bazı arkadaşlarımızın alkışıyla sona erdi. Ben bu eylemde çektiğimiz iki fotoğrafı, güzel bir hatıra olarak Facebook’ta paylaşmıştım. Erdem, ‘duran adam’ olarak tekrar gündeme geldiğinde bir çok hükümet taraftarının hedefi haline geldi. Bu durum beni ürküttüğü için kendimi sayfamda bu fotoğrafa yeniden yorum yazıp, Erdem’in bir partizan değil, kim olursa olsun ezilenin yanında olan, vicdan sahibi bir insan olduğunu göstermek istedim.

O SAHTE HESAP KAPATILDI

Ertesi gün internete girdiğimde bu fotoğrafın kar topu etkisiyle 40 küsur bin kişi tarafından paylaşıldığını ve bütün internet sitelerinde haber olduğumuzu şaşırarak gördüm. İlerleyen saatlerde birisi Twitter’da Duran Adam ismiyle sahte bir hesap açıp güya Erdem’in ağzından, bu fotoğrafın bir başörtüsü protestosu eylemine değil, bir tiyatro oyununa ait olduğunu yazdı. Bunu üzerine bir çok internet sitesi, bir araştırma soruşturma yapmadan bu eylemimizi ve beni yalanladılar.

Facebook hesabıma girerseniz fotoğrafların 2012 yılında yüklendiğini ve altlarında bunun bir başörtüsü yasağı protestosu olduğuna dair yine 2012’de yazılmış yorumlarımızı okuyabilirsiniz. İlerleyen saatlerde Erdem de kendi Facebook hesabından fotoğrafı ve yazılanları paylaştı. Ayrıca başörtülü, laik, Türk, Kürt ezilen herkesin daima yanında olduğunu yazdı. Adına açılmış sahte Twitter hesabı anında kapatıldı. Ama dezenformasyon bir kere yayılmıştı. Hala internette hakkımızda akıllara durgunluk veren yalan haberler dolaşıyor.

PARTİZAN DEĞİLİZ

Gezi eylemlerinde polis ve hükümet baskısına karşı ayaklanan bizlerin partizan değil, ezilen herkesin yanında olan vicdanlı, aklı selim sahibi insanlar olduğumuzu ve bu duruşumuzun toplumsal barış için önemli olduğunu bilmenizi isterim.”

21 Haziran 2013
Etiket; duran, adam, arkadaşı, baş, örtü, açıklama Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD ile Rota protokol imzaladı
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
Kocaoğlu'ndan önemli açıklamalar
İzmir iş dünyası yasta
Başörtülü genç kıza saldırı
Baş ağrısına karşı ne yapmalı
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ABD'li kızın Türkiye sevgisi
Mektuptan belgesel çıktı
Şiddet tüm canlılar için hak ihlalidir
Reklamlarda gizli şiddet var
Aşkın bilimsel tarifi
Onlar için 1 gün 1 öğün
Aşkın hamurunda genetik var
İzmir uzlaştırıyor
İste gelsin bin gitsin
Antibiyotik yerine turşu
2018 model gelinikler
Gelinliğin hikayesi yazılacak
Gerçek bir destan
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Benim devletim çok büyük
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Pınar İEF'de çocuklarla buluşacak
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Ruj sahnesi kızdırdı
Fay hatlarına hendek açılacak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz
 
Göztepe-Trabzonspor özet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir