10 Temmuz 2020, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Egeli Başkanlardan Hisarcıklıoğlu'na destek   Ege Bölgesi’ndeki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) üyesi kurumların yönetim kurulu ve meclis başkanları, Ağustos ayında yapılacak genel kurul öncesi bir araya gelerek mevcut TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan olması için destek vereceklerini açıkladı.

   TOBB’a bağlı oda ve borsa başkanları İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldi. Geçen aylarda seçim süreçleri tamamlanan ve organ seçimlerini yapan oda ve borsa başkanları yakında seçime gidecek olan TOBB’un mevcut başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na 'Tam destek' kararı aldı. Toplantıya ev sahipliği yapan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, bu tanışma toplantısının aynı zamanda güç birliğini de pekiştireceğini dile getirdi. Toplantıda söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, Avrupa ülkelerindeki olumsuz ekonomik dalgalanmalardan kolaylıkla etkilenen Türkiye ekonomisinde yeni çıkış yolları bulunması gerektiğini vurguladı.

   Bu yüzden oda ve borsalara büyük görev düştüğünü kaydeden Koşmaz, Ege’de de sorunların ortak olduğunu, çözümlerin de ortak olması gerektiğini kaydetti. Koşmaz, şöyle dedi: "Bugün elimizde ve önümüzde TOBB gibi bir kuruluş var. Onun imkanlarından da faydalanalım. 2001’den bu yana Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önderliğinde yurt içinde ve yurtdışında çok ilerlemeler kaydedildi. Uluslar arası başarılara imza atıldı. Daha önceleri bir milletvekilinin bile uğramadığı TOBB’u bugün yabancı ülkelerin devlet başkanları, bakanları ziyaret ediyor. İllerimizde ve ilçelerimizde oda ve borsalarımız en itibarlı kurumlar arasında yer alıyor. Tüm bunları Hisarcıklıoğlu’nun birleştirici, çözümleyici, birlik ve beraberliği ön plana çıkaran liderliği ile sağladık. Allah nasip ederse Ağustos ayında TOBB Genel Kurulu’nu gerçekleştireceğiz. Eğer sizler de uygun görürseniz bu birlik ve beraberliğimizin mimarı Rifat Hisarcıklıoğlu’na tam destek verdiğimizi açıklayalım. Hisarcıklıoğlu’na tam destek verdiğimiz açıklayalım." Bu öneri başkanlar tarafından büyük alkış topladı.

   TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da ortak aklın bölgeyi kalkındıracağını vurgulayarak, şöyle dedi: "TOBB, Türkiye’de çok önemli bir misyon üstlenmiş, danışılan, veri analizleri çıkartılan, Türkiye’nin ekonomik düzeyini üst düzeye çıkartacak projelere imza atmış bir kuruluştur. Değerli başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ileğ 4 yıl birlikte çalıştım. Zaman mefhumu olmayan, bayramların birinci günü tatil yapan, bizi yurtdışında temsil eden bir başkanımız. Ben de sanayi odası başkanı olarak kendisiyle aynı yönetimde çalıştım. Önümüzdeki süreçte de çalışacağı kişinin kendisinin seçmesi doğaldır. Herhangi bir görev talebim olmadığını ifade etmek istiyorum. Benim için önemli olan yapılan hizmettir. Kiminle daha rahat çalışacaksa onu tercih edecektir ancak ben yine çalışmak için hazır olduğumu ifade ederim.

   Benim için önemli olan ülkemin ileri gitmesidir." İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise Ege’deki her ilin bir bütünün parçaları olduğunu vurgulayarak her teşvik açıklandığında birbirine giren kentleri değil, "Voltran oluşturan" kentleri görmek istediklerini dile getirdi. Ege Bölgesi’nin gelişimi için önüne büyük hedefler koyması gerektiğini anlatan Kestelli, Hisarcıklıoğlu’na Borsa olarak tam destek verdiklerini de dile getirerek sözlerini sonlandırdı. Daha sonra söz alan Ege kentleri ve ilçelerindeki oda ve borsa başkanları bölge ekonomisinin gelişmesi için önerilerini aktardı, bazı yönetim kurulu ve meclis başkanları TOBB zihniyetinde de bazı konuların değişmesi gerektiğini belirterek çekincelerine dikkat çektiler.

04 Temmuz 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir