24 Kasım 2020, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Erken emeklilik hayal mi oluyor?Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Erken emeklilik yok. Pek çok ülke kriz ortamında emeklilik yaşını yükseltirken bizim böyle bir ortamda emeklilik yaşını düşürmemiz imkansız" dedi.

Ekonomi muhabirleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Babacan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Erken emekliliğe son noktayı koyan Babacan, "Erken emeklilik yok. Pek çok ülke kriz ortamında emeklilik yaşını yükseltirken bizim böyle bir ortamda emeklilik yaşını düşürmemiz imkansız. Biz önceden yapılan hataların acısını çok çektik. Bu hatalara bir daha düşmeyeceğiz" diye konuştu. Barış sürecinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılacak yatırımları değerlendiren Babacan, "Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmetin daha rahat ulaşmasıyla ilgili, rotasyonla ilgili bir çalışmamız var. Burada çalışan memurlar bir kaç yıl sonra illere tayin çıkartıyor ve oradaki köylere hizmet gitmiyor. Bunun önüne geçmek için bir çalışmamız var" ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin bazı basın-yayın organlarında çıkan, "Ali Babacan da bireysel emeklilik sisteminde yer alacak" yönündeki haberleri hatırlatarak, "Bireysel emeklilik yaptırdınız mı?" şeklindeki sorusu üzerine Babacan, "Bütün şirketler ’bizimle yapın’ dediler. O konuda açıklama yapmak istemiyorum. Haksız rekabet durumu oluşmasın diye açıklamıyorum" cevabını verdi.

Varlık barışı konusunda ise, vergi yapılandırılmasının söz konusu olmadığını açıklayan Babacan, "Söz konusu tespitler, yurt dışından varlığını Türkiye’ye getirene ait, Türkiye’de varlığı olana değil" dedi. Babacan, yeni Anayasa çalışmalarını da değerlendirdi. 2010 yılındaki anayasa değişikliğiyle pek çok temel sorunun çözüldüğünü belirten Babacan, "Ama halen mükemmel bir anayasa değil yamalı bohça gibi. Yeni anayasa Türkiye’nin ihtiyacıdır. Yeni anayasanın olması ya da olmamasının ekonomi üzerindeki etkisi sınırlı olur" diye konuştu.

Babacan, Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan borcun 420 milyar dolar olduğunu açıklayarak, söz konusu borcun Haziran ayında kapanacağını belirtti.

09 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir