27 Mayıs 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Fenerbahçe'de sıcak gelişmeEski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Kulübü'nde 26-27 Ekim tarihlerinde, çoğunluk sağlanamazsa 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek seçimli olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olacağını duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan Mehmet Ali Aydınlar, daha önce düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığına aday olmadığını ifade ettiğini hatırlatarak, "Ancak mevcut yönetim anlayışının kulübü getirmiş olduğu noktaya rağmen yönetimde devam etme ısrarı olduğu takdirde, bu kararımı yeniden gözden geçireceğimin de altını çizmiştim. Bugün gelinen noktayı değerlendirdiğimde, olağanüstü genel kurulun gündem maddelerini ve satır aralarını da dikkatle okuduğumda, mevcut zihniyetin büyük bir arzu ile yönetimde devama kararlı olduğunu açıkça tespit etmiş durumdayım" değerlendirmesinde bulundu.

Seçimli olağanüstü genel kurulda başkan adayı olacağını vurgulayan Aydınlar, "Gerek Fenerbahçe Kulübü'nün içerisinde bulunduğu durum, gerek kongre üyeleri ile taraftarlardan gelen büyük talep ve teveccühü göz önüne alarak, 26 yıldır hizmet verdiğim kulübümün temsil ettiği gerçek değerlere sahip çıkma adına, olağanüstü genel kurulda başkanlığa adaylığımı koyma kararı almış bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü'nün mevcut zihniyetin devamına dair bütün işaretleri taşımakta olan bir olağanüstü genel kurula götürülmeye çalışıldığını savunan Aydınlar, açıklamada şu görüşlerini aktardı:

"Ülke sporunun temel direği olan, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü, plansız, programsız, projesiz, vizyonsuz bir seçim anlayışı ile geçmişe dair hiçbir şeyi sorgulamaksızın yeni bir dönemi daha başlatmaya hazırlanmaktadır. Detaylı mali tabloları ve finansal açılımları hiç kimse tarafından bilinmeyen, konsolide rakamları belirsiz, şeffaflıktan uzak bir yapı, kongre üyelerine hamasi şampiyonluk sözleri verilerek yeni bir dönem adına oya sunulmakta ve herhangi bir değerlendirmeye imkan tanınmamaktadır. Kongre oyunlarıyla başkan adaylarının önleri kesilmek istenmekte, söz verildiği halde ihraç kararı verilmiş kişilere kongreye katılım imkanı verilmeyerek, yani gerçek anlamda bir demokratik seçim zemininin temin edilmesinden imtina edilerek, ülkenin en büyük ve köklü kurumu sıradan bir dernek gibi seçim sandığına götürülmeye çalışılmaktadır. Burada çok açık ve net bilinmesi gerekir ki bu büyük kurumun insanlık, adalet, manevi değerler, öncü rol oynama, başarı ve liderlik etme olguları ile şekillenmiş olan DNA'sı artık bu anlayışı kabul etmemekte, bünyesi reddetmektedir. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki büyük Fenerbahçe Kulübü asla ve asla sahipsiz değildir. Kişilerin hegemonyası ve bir şahıs şirketi mantığı ile işletilerek hiçbir yere götürülemez. Bu büyük kurumun gerçek sahipleri; kuruluşundan beri görkemli tarihini şekillendirmiş olan sporcuları, emeklerini ve kaynaklarını koymuş yöneticileri, kulübüne gönülden bağlı taraftarları ve kongre üyeleridir."

Aydınlar, birlikte hareket edeceği ekibiyle birlikte, kulübün geleceğine dair plan ve programını tüm kamuoyu ile paylaşacağı bir basın toplantısını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğini kaydetti.

Aydınlar'dan zehir zemberek sözler
Aydınlar'dan zehir zemberek sözler

22 Ekim 2013
Etiket; Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe kongre Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Fenerbahçe kongresi İzmir'i karıştırdı
Aziz Yıldırım'dan şok sözler!
Aziz Yıldırım'ın iddiasına jet yalanlama
Aydınlar: Aziz Yıldırım iftira atıyor
Aziz Yıldırım'ın bu sözleri sizce ne anlama geliyor?
Aydınlar: Ali Koç'tan özür bekliyorum
Ali Koç: Rengim belli
Fenerbahçe'de yüksek tansiyon
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
İzmir'de voleybol şöleni
Ferhat kotayı aldı
Teniste İspanya ile işbirliği
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Eski Beşiktaşlı yıldız Fener yolunda
Trabzon gözünü İzmir'e dikti
Göztepe'de transfer şekilleniyor
Çağla İspanya'da ikinci oldu
Teniste tarihi dönem
ESTİ hep zirvede
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
Altınordu'nun 100 akı
TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri açıklandı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir