23 Temmuz 2018, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Feyzioğlu ABD büyükelçisiyle gizli mi görüştü?Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 'ABD Büyükelçisi ile gizli görüşme yaptığı' iddiasına ilişkin, "Komik bir iddia, gülümsedim. 'Gizli' dedikleri bu ziyaret web sitemizde yer almıştı, baksalardı görürlerdi" diye konuştu.

Metin Feyzioğlu, Seferihisar Belediyesi’nin yarınki  'Demokrasi' konulu paneli öncesi Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ı ziyaret etti.

Barolar Birliği Başkanı olduktan sonra geldiği İzmir’de ilk ziyaretin kendilerine gerçekleştirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Aslan, "Ülke olarak kritik bir dönemden geçiyoruz. Demokrasinin olmazsa olması, yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü. Şu an bunlar tartışılır durumda. Feyzioğlu, her zaman özellikle özel yetkili mahkemeler, Ergenekon davaları gibi olaylarda toplumun en güvenilir sesi olmuştur. Başına getirildiği Barolar Birliği’de ülkemiz için önemli bir kurum. Giderek pekçok kuruma güven azalıyor. Feyzioğlu’nun, Barolar Birliği Başkanı olması Türk halkı için güven nedeni, güven kaynağı. İşi zor ancak kararlı tutumuyla sorunla çözme yeteneğine sahip. Hepimizin avukatı olacaktır. Ülkemiz, yargı güvensizliğini inşallah önümüzdeki günlerde azaltır. Çünkü yargı bağımsızlığı hepimize lazım" diye konuştu.

'SİTEYE BAKSALARDI, GÖRÜRLERDİ'

Feyzioğlu basın mensuplarının, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile 'gizli'  görüştüğü üşmeye iddiasına ilişkin, "Çok zor bir tespitte bulunmadılar herhalde. 'Gizli' dedikleri görüşme bizim sitemizde yayınlandı. Türkiye Barolar Birliği’ni yabancı misyon şefleri ziyaret eder. Barolar Birliği, ülkede savunmayı temsil eden en üst örgüt. Biz de bütün ziyaretleri web sitemizden duyururuz. Söz konusu haberi, sabah havalimanında gördüm. Bu seferki fotoğraf gizli çekilmemiş. Poz vermişiz. Açın bakın sitemizde var. Siteye baksalardı, görürlerdi. Gerçekten ciddiye almıyorum. Gülümsedim. Komik bir iddia" dedi.

 Söz konusu iddia, görüşmenin web sitesine tepkiler geldikten sonra konulduğu bilgisini içeriyor.

'DERİN FAY HATLARI ÜSTÜNDEYİZ'

Gündemdeki konuları da değerlendiren Feyzioğlu, "Hepimiz aynı gemideyiz. Hepimizin tabi ki farklı siyasi görüşleri olabilir. Bunların hiçbiri önemli değil. Türkiye zor bir dönemde, zor bir coğrafyada. Çok derin fay hatları üzerindeyiz" dedi ve şöyle devam etti:

"Birinci fay, çözülmesi gereken mezhepçiliktir. Ortadoğu mezhepçilikle ilgili sınırları aşan bir savaş yaşayabilir. İkinci fay hattı, etnik ayrımcılık beraberinde etnik milliyetçilik. Birbirlerini körükler. Bu da etnik kökenli çatışmalara, iç bavaşlara yol açabilir. Atatürk’ün bu iki fay hattına karşılık Türkiye’yi üzerine oturttuğu iki temel var. Birincisi laiklik, ikincisi Atatürk milliyetçiliği. İkisini de doğru anlamak, yorumlamakla yükümlüyüz. Aksi takdirde, Türkiye mezhepçilik fay hattı üzerinde demokrasi binası inşa edemez. Geçmişte Maraş, Sivas, Çorum’u hatırlayalım. Sınır ötesine bakalım. Suriye’nin kuzeyinde olanlara. Sarin gazı kullanıldığı iddia ediliyor. Kimin yaptığını bir kenara bırakın. Gelin de Atatürk’ün dehasına hayran kalmayın. İkincisi de Atatürk milliyetçiliği, bugüne kadar nasıl uygulandığını bir kenara bırakıyorum. Atatürk’ün söylediği sözü hatırlayalım. 'Beni anlamak için fikirlerimi anlayın.' Gelin hep birlikte fikirlerini anlayalım. Bu ikisi üzerine demokrasi binasını inşa edelim. Bunun için elimi uzatıyorum. İnsan hakları, mezhepçilik, iç savalş, savaş çığırtkanlığı, yeni Osmanlıcılık hukukun üstünlüğünü, insan haklarını yerle bir eder. Bu sebeple biz varız. Tüm siyasi partileri bizi takip etmeye davet ediyorum. Hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, demokrasiyi inşa etmek için el birliğiyle hep birlikte hareket edelim."

GENEL BAŞKANLIK, SPEKÜLASYON


Adının, CHP Genel Başkanlığı’yla anılmasıyla ilgili Feyzioğlu, "Siyasetle tabi ki ilgiliyim. Hangi siyasi parti olursa olsun, bir kişinin genel başkanlık için adının geçmesi onur verici. Onur duymak ayrı, spekülasyon ayrı. Ben görevimin başındayım. Bunlar spekülasyondur. Beni söydeklerim ve yaptıklarımla değerlendirin" diye konuştu. Yerel seçimlerde İzmir’le ilgili görüşü de sorulan Feyzioğlu, "İzmir halkı en doğru seçimi yapacaktır. Kimin kazandığından çok politikalarına bakalım" dedi.


16 Eylül 2013
Etiket; Barolar Birliği Metin Feyzioğlu, ABD Büyükelçisi, Ricciardone Metin Feyzioğlu, İzmir panel Metin Feyzioğlu, Ricciardone Feyzioğlu Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


ABD Büyükelçisiyle sürpriz yemek
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir