15 Nisan 2021, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Gediz'de mezuniyet heyecanıGediz Üniversitesi, 2’nci dönem yüksek lisans eğitimini tamamladı. İzmir Vali Yardımcısı Şahin Aslan gibi tanınmış isimlerin yer aldığı mezunlar arasında dönem birincileri, Ekol Hastaneleri Kurucusu Mehmet Baz ve ESBAŞ Genel Müdür Yardımcısı Serdal Acar oldu...

İşletme (MBA), uluslararası politik ekonomi, sistem mühendisliği ve nanoteknoloji alanlarında eğitimlerini başarıyla tamamlayan 212 öğrenci diploma aldı. Onların mutluluğuna aileleri de eşlik etti, çoğu çocuklarıyla birlikte cübbe giyip kep fırlattı.

İzmir Vali Yardımcısı Şahin Aslan, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Alp Akoğlan, Manisa Basın İlan Kurumu Müdürü Kenan Tokgöz gibi isimlerin, kamu kuruluşları ve özel kurumlarda yönetici olarak görev yapanların yer aldığı mezunlar arasında dönem birincileri de İzmirlilerin tanıdığı kişilerdi...

İşletme (MBA) bahar döneminde Ekol Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, işletme (MBA) güz döneminde de Ege Serbest Bölge A.Ş. (ESBAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Serdal Acar eğitimlerini dereceyle tamamladı. Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, yoğun mesailerine ve üstlendikleri sorumluluklara rağmen zorlu eğitimi en yüksek not ortalamasıyla bitiren Baz’a ve Acar’a ödüllerini verdi, her ikisini de topluma örnek gösterdi.

Prof. Dr. Çevik, şunları söyledi:

Ülkenin geleceği aydınlık “Mehmet Baz ile Serdal Acar’ın ve içlerinde çeşitli kurumlarda çok önemli görevlerde bulunan mezunlarımızın eğitim aşkı övgüye fazlasıyla değer. Bugün burada sergilenen tablo, ülkemizin geleceğinin aydınlık olduğunu gösteriyor. Geçen yıl da kamuda ve özel sektörde görev yapan pek çok yöneticiyi, çalışanı mezun etmiştik. Gediz Üniversitesi olarak yüksek lisans eğitimine de önem vererek ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir ülkenin daha da gelişmesinde lisansüstü eğitimin payı büyük. Bu doğrultuda çalışmaya ve daha nice yüksek lisans mezunları vermeye devam edeceğiz...”

Kurucusu olduğu Ekol Hastaneleri’yle sergilediği girişimcilik örneğine bu kez de eğitim başarısını ekleyen Opr. Dr. Mehmet Baz da, “Bilgi çağında yaşıyoruz. Bu çağda en büyük güç bilgi. Bilginin peşinden giden, bunun için sürekli eğitimin önemine inanan biriyim. Gediz Üniversitesi’nde öğrendiklerimi iş hayatıma taşıyarak hastanelerimizin başarısını daha da artırdık, bu bile eğitimin önemini ortaya koymaya fazlasıyla yeter. Şimdiki hedefim Gediz Üniversitesi’nde işletme alanında doktora eğitimi görmek, buna hazırlanıyorum” dedi. ESBAŞ Genel Müdür Yardımcısı Serdal Acar ise Gediz Üniversitesi mezunu olmaktan gurur duyduğunu ifade etti, “Ülkemize, yaşadığımız şehre, çalıştığımız kurumlara ve kendimize artı değer nasıl sağlarız diye düşünenler bugün burada diploma alıyor. Daha çok başarı için sürekli eğitim gerekiyor. Bizlere bu imkanı tanıyan, kendimizi geliştirmemizi sağlayan Gediz Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

09 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir