19 Temmuz 2018, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Gediz'den sağlık hamlesiGediz Üniversitesi, sağlıktaki eleman eksikliğine neşter vurmak için Sağlık Bilimleri Fakültesi kurdu. Hemşirelik ve sosyal hizmet bölümlerinde öğrenci alınacak, gençlerin tamamına yakını burslu okuyacak. Sektörün isteği üzerine optisyenlik programı da yine bu yıl eğitime başlayacak Gediz Üniversitesi, sağlıktaki personel eksikliğini gidermek için harekete geçti, Sağlık Bilimleri Fakültesi kurdu.

Dekanlığına da Prof. Dr. Mehmet Fehmi Özgüner atandı. YÖK’ün onanıyla bu yıl hemşirelik ve sosyal hizmet bölümlerinde ilk öğrenciler alınacak. Hemşirelikte kontenjanların tamamı burslu olacak. Sosyal hizmet bölümünde de 5 öğrenciden 4’ü burslu eğitim görecek. Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bursluluğun yüzde 91 gibi rekor oranda gerçekleşmesinin sağlığa verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Çevik, Çiğli’de kuracakları sağlık kampüsüyle bu yöndeki çabalarının hız kazanacağını da dile getirdi, şunları söyledi:

“Sağlığa ve destek hizmetlerine duyulan ihtiyaç giderek artıyor. Nüfusun yaşlanmasıyla bu gereksinim daha da büyüyecek, daha çok sağlık personeli gerekecek. Geleceği düşünerek sağlık alanında eğitime başlıyoruz ve her yıl daha farklı bölümler ekleyerek daha çok öğrenci almayı planlıyoruz.” Dekan Prof. Dr. Özgüner de tam donanımlı, bilgisi ve özgüveni yüksek sağlıkçılar mezun edeceklerini açıkladı, “Önemi her geçen gün artan sağlık alanında çalışmak isteyen gençlerimizi Gediz Üniversitesi’ne bekliyoruz” dedi. Gediz Üniversitesi’nin sağlıktaki bir hamlesi de Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan optisyenlik programı oldu. Optik firmalarının yoğun isteği üzerine ilk öğrenciler bu yıl alınacak. Her türlü numaralı-numarasız gözlük camı ve çerçevesinin hazırlanmasını, montajını öğrenecek gençler, diplomaları sayesinde kendi işyerlerini kurabilecek ya da mevcut firmalarda mesul müdür olarak çalışabilecek.

27 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/haberege1/public_html/detay.php on line 294
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İzmirli hemşirenin başarısı
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
Ergenlik boyu kısa bırakmaz
Sağlık görevlisine saldırı
Benim devletim çok büyük
Aşırı sıcak kalp ritmini bozuyor
Sporu abartmayın
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Korku normal doğuma engel
Rastgele gözlük almayın
Bunamanın 9 sebebi
Ruj sahnesi kızdırdı
Tümör konseyleri öncü oldu
En son psikiyatrist duyuyor
Hastalıkların kökü kazınacak
Acil servis çalışanları tehlike altında
Omuz ağrısına tek seansta çözüm
Hemen şımarık demeyin
Dikkat alerji mevsimi başlıyor
Kilo vereceğim derken fazlasını almayın
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir