22 Ekim 2021, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Geleceğin psikologları İEÜ'de buluştuTürkiye’nin dört bir yanında psikoloji eğitimi alan öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) “kontrol” temasını tartışıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Psikoloji Kulübü tarafından düzenlenen “18. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi”, “kontrol” ana temasıyla öğrencilerin ve akademisyenlerin yoğun katılımıyla İEÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kongre, İEÜ Rektör Yardımcı Prof. Dr. Cemali Dinçer, İEÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu, İEÜ Psikoloji Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Yurdal Topsever, İEÜ Psikiloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Çetinkaya, Kongre Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nevra Ersoy, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Ali Erkuş’un açılış konuşmalarıyla başladı. Kongrenin açılış konferansında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Bilgin yer aldı. Çalışma gruplarında psikolojinin farklı alt dallarına yönelik çalışmaların yapıldığı kongre, 9 Temmuz’da son bulacak. İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir’in farklı bir yapısı olduğunu, 8 bini aşkın tarihinde birçok felsefeci ve psikoloğa ev sahipliği yaptığını söyledi. Prof. Dr. Dinçer, kendisinin mühendis olduğuna değinerek, “Doktora eğitimim için yurtdışında bulunduğum sırada örgütsel davranış ve endüstriyel psikiloji dersi almamı zorunlu tuttular. Bu iki dersin önemini aldıktan sonra çok iyi kavradım. Üniversitemizde mühendislik bölümünü kurarken, bu alandaki derslerin bölümde verilmesinin yararına inandım” dedi.

İEÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu da, Türkiye’nin her yerinden gelen psikiloji eğitimi alan öğrencilerin kongreden çok yararlanacağına inandığını bildirirken, İEÜ Psikoloji Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Yurdal Topsever, öğrencilerin zor bir alanda eğitim aldığını söyledi. Topsever, yaklaşık 2 ay önce TIME Dergisi’nde günümüz gençliğine yönelik yayınlanan makalede, gençliğin açık sözlü, dürüst, bağnaz olmayan, yenilikçi görülmesinin yanı sıra teknoloji bağımlısı, tembel ve narsistik olarak kabul edildiğine dikkat çekerek, “Son bir ayda Türkiye’de bir şey oldu. Bu durum sosyal psikiloji teorisyenlerini sarstı. Şimdi psikologlar, teorilerini yeniden gözden geçirmek durumundalar. Psikolojinin geleceği sizlere emanettir, mesleğinize bu bilinçle bakın ” diye konuştu.

İEÜ Psikiloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Çetinkaya ise, nitelikli eğitim almış öğrencilerin bu mesleği daha ileriye taşıyacağına işaret etti. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Ali Erkuş da, daha donanımlı psikologların kariyer yaşamlarına adım atması için meslek içi desteğin artması gerektiğine değindi.

07 Temmuz 2013
Etiket; ieü, psikoloji, kongre, izmir, kontrol Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
BU YAŞTA MI DİYENLERE KULAK ASMADI
İL MÜDÜRÜ ESKİCİ'DEN SPOR MEDYASINA DESTEK
ENGELSİZ ERİŞİME DESTEK
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
BASIN AKADEMİSİ
İZMİR'DE MASA TENİSİ HEYECANI
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
KARŞIYAKA'DA KENTSEL YENİLEME HAMLESİ
YEREL MEDYA GÜÇLENİRSE KENT GÜÇLENİR
HASAN TAHSİN GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TÜRKİYE' DE BİR İLK
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir