13 Temmuz 2020, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Geleceğin psikologları İEÜ'de buluştuTürkiye’nin dört bir yanında psikoloji eğitimi alan öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) “kontrol” temasını tartışıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Psikoloji Kulübü tarafından düzenlenen “18. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi”, “kontrol” ana temasıyla öğrencilerin ve akademisyenlerin yoğun katılımıyla İEÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kongre, İEÜ Rektör Yardımcı Prof. Dr. Cemali Dinçer, İEÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu, İEÜ Psikoloji Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Yurdal Topsever, İEÜ Psikiloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Çetinkaya, Kongre Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nevra Ersoy, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Ali Erkuş’un açılış konuşmalarıyla başladı. Kongrenin açılış konferansında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Bilgin yer aldı. Çalışma gruplarında psikolojinin farklı alt dallarına yönelik çalışmaların yapıldığı kongre, 9 Temmuz’da son bulacak. İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir’in farklı bir yapısı olduğunu, 8 bini aşkın tarihinde birçok felsefeci ve psikoloğa ev sahipliği yaptığını söyledi. Prof. Dr. Dinçer, kendisinin mühendis olduğuna değinerek, “Doktora eğitimim için yurtdışında bulunduğum sırada örgütsel davranış ve endüstriyel psikiloji dersi almamı zorunlu tuttular. Bu iki dersin önemini aldıktan sonra çok iyi kavradım. Üniversitemizde mühendislik bölümünü kurarken, bu alandaki derslerin bölümde verilmesinin yararına inandım” dedi.

İEÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu da, Türkiye’nin her yerinden gelen psikiloji eğitimi alan öğrencilerin kongreden çok yararlanacağına inandığını bildirirken, İEÜ Psikoloji Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Yurdal Topsever, öğrencilerin zor bir alanda eğitim aldığını söyledi. Topsever, yaklaşık 2 ay önce TIME Dergisi’nde günümüz gençliğine yönelik yayınlanan makalede, gençliğin açık sözlü, dürüst, bağnaz olmayan, yenilikçi görülmesinin yanı sıra teknoloji bağımlısı, tembel ve narsistik olarak kabul edildiğine dikkat çekerek, “Son bir ayda Türkiye’de bir şey oldu. Bu durum sosyal psikiloji teorisyenlerini sarstı. Şimdi psikologlar, teorilerini yeniden gözden geçirmek durumundalar. Psikolojinin geleceği sizlere emanettir, mesleğinize bu bilinçle bakın ” diye konuştu.

İEÜ Psikiloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Çetinkaya ise, nitelikli eğitim almış öğrencilerin bu mesleği daha ileriye taşıyacağına işaret etti. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Ali Erkuş da, daha donanımlı psikologların kariyer yaşamlarına adım atması için meslek içi desteğin artması gerektiğine değindi.

07 Temmuz 2013
Etiket; ieü, psikoloji, kongre, izmir, kontrol Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir