1 Mart 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Gezi Parkı çağrısı yalanmış     HAK-İŞ Konfederasyonu, kendisinin de üyesi olduğu Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu’nun Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla küresel eylem çağrısı yaptığı yönündeki haberlerin "asılsız" çıktığını açıkladı.

  HAK-İŞ’ten yapılan yazılı açıklamada, 20 Haziran 2013 tarihli çeşitli gazetelerde "175 milyon işçi küresel eylem yapacak", "175 milyon destek", "Gezi Parkı için uluslararası çağrı" ve "Dünya işçileri Geziye çıkıyor" gibi başlıklarla ITUC’un Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla eylem kararı aldığı iddia edildiği hatırlatıldı. HAK-İŞ’in konuyla ilgili iddia edilen yazıyı ITUC’tan istediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yazıda, eylemlere ilişkin çeşitli taleplere yer verilirken, 21-22 Haziran’da eylem yapılacağına dair herhangi bir bilgiye yer verilmediği görülmektedir.

  Ancak bu tarihlerde Uluslararası Gıda Federasyonu (IUF) eylem yapacağını duyurmuştur. Türkiye’de yapılan haberlerden ITUC ve IUF’nin iki ayrı mektubunun birleştirilerek haber yapıldığı ve eylemin ITUC’a mal edildiği anlaşılmaktadır. Bununla birlikte gazetelerdeki haberin devamında ’Eylem çağrısına Türk-İş ve HAK-İŞ’in vereceği tepki merak ediliyor’ şeklinde yorum yapılarak, kamuoyunun yönlendirilmeye çalışıldığı, bir karalama kampanyası yürütüldüğü ve konfederasyonların hedef haline getirildiği anlaşılmaktadır. Bu yaklaşımlar doğru ve ilkeli habercilik ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Bu tür haberleri, konfederasyonları ve sendikaları yıpratmaya, tartışılan kurumlar haline getirmeye ve ayrıştırmaya yönelik bir karalama kampanyasının ürünü olarak görmekteyiz.

  Basın mensuplarını bu kampanyaya karşı uyanık olmaya, yalan yanlış bilgilere itimat etmemeye ve yapılan yanlışlığı düzeltmeye davet ediyoruz. Yaşanan sürece ilişkin Konfederasyonumuzun tutumu bellidir. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak; bir kez daha tüm kesimleri sağduyu ve aklıselime davet ediyoruz. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımız ve kamu otoritesi itidal içinde olmalıdır. Yaşanan olayları derinleştirmeye yönelik provokasyonlara gelinmemeli, milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozma ve kaos yaratma girişimleri boşa çıkarılmalıdır."

21 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Bitcoin makalesine uluslararası ödül
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Girişimcilik ve inovasyon ders oldu
Bu fuarda yok yok
İzmir'e Rus akını
Pınar İEF'de çocuklarla buluşacak
Fuarda Rusya fırsatı
Yüzde 45 karla satmayın
Gayrimenkulcüler eylülü bekliyor
86. İEF için geri sayım
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir