20 Temmuz 2018, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

"Gezi Parkı olayları onun fiyakasını indirdi"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Gazze’ye gidemeyeceğini savunarak, "Gezi Parkı olayları onun fiyakasını indirdi. Gençler indirdi onun fiyakasını” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’da yaşanan protestolarla ilgili, “Toplantıya gelip ‘yuh’ çekip birilerini beğenmemek şeklinde gösteri yapanlar kendi ülkelerinin tarihlerini bilmeyenlerdir” dedi.

Afyonkarahisar’da temaslarda bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sinanpaşa Beldesi’nde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Dün akşam törenler sırasında gerçekleştirilen protestoların sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Dün akşamki törenler Zafer Bayramı kutlama törenleriyle. Bizim dedelerimiz görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, beraber koyun, koyuna beraber şehit olarak yatıyorlar” dedi.

“O TOPLANTI BİRLİĞİMİZİN VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN TOPLANTISIDIR”

Olayları provoke edenlerin kendi tarihlerini bilmediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “O toplantı birliğimizin ve bütünlüğümüzün toplantısıdır. O toplantı ulusal bağımsızlıkta nasıl mücadele ettiğimizin toplantısıdır. O toplantı ulusal bağımsızlık sonrası Türkiye’nin nasıl ayağa kalktığı, nasıl yatırım yaptığı güçlü hamleler gerçekleştirdiği, ülkeyi demir ağlarla ördüğü, Sümerbank ve Eti bankları kurduğu, kendi uçağını yaptığı, kendi denizaltısını yaptığı bunların anlatıldığı bir toplantıdır” diye konuştu.

“BENİM SÖYLEDİKLERİMİN HANGİSİNDEN RAHATSIZ OLDULAR”

Toplantının amacını bilenlerin ulusal duygularıyla coşku verdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Toplantıya gelip ‘yuh’ çekip birilerini beğenmemek şeklinde gösteri yapanlar kendi ülkelerin tarihlerini bilmeyenlerdir. Bundan ötürü ben şahsen çok üzüntülüyüm. Oysa orada siyasal içerikli konuşma yapılmadı. Hepimiz bu ülke için çalışıyoruz, mücadele ediyoruz. Bu ülke için mücadelemizi daha da yoğunlaştırıyoruz. Benim söylediklerimden hangisinden rahatsız oldular merak ediyorum. Kendi uçağımızı yaptık bundan mı rahatsız oldular, kendi denizaltımızı yaptık bundan mı rahatsız oldular, kendi paramızı basacak bankamız yoktu 1930’da Merkez Bankası’nı kurduk bundan mı rahatsız oldular, bir kilometrelik milli demiryolumuz yoktu hepsini millileştirdik ondan sonra ülkenin dört bir tarafını demir ağlarla ördük dediğim bundan mı rahatsız oldular. Hangisinden rahatsız oldular. O nedenle oraya gelenler olayı provoke edenler var. Onların kim olduğunu ben gayet iyi biliyorum. Biz bindirilmiş kıtaların söylemlerine teslim olan bir gelenekten gelmiyoruz, biz ulusal bağımsızlık savaşını veren ve sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ni kuran o yiğit insanların çocuklar onların arkasında kapı gibi dururuz.”

“BAŞBAKAN ERDOĞAN GAZZE’YE GİDEMEZ DEDİM, GİTTİ Mİ?”

Öte yandan Kılıçdaroğlu Sinanpaşa Beldesi’nde yaptığı konuşmada ise yeni bir yol haritası çizmek zorunda olduklarını kaydetti. Türkiye’nin bütün dünyada yalnızlaştığını öne süren Kılıçdaroğlu, hükümetin itibarini kaybettiğini ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, “Bakın sayın Başbakan Orta Doğu’da hiçbir ülkeye gidemez. Gazze’ye gidemez dedim, gitti mi? Donanmayla gideceğim dedi, gitti mi? Gidemez evinin yolunu bile doğru dürüst bulamaz. Gezi Parkı olayları onun fiyakasını indirdi. Gençler indirdi onun fiyakasını” şeklinde konuştu.

26 Ağustos 2013
Etiket; kemal, kılıçdaroğlu, başbakan, erdoğan, gençler, gez, fiyaka Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Altınordu'nun genç askerleri
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
Kapalı gişe Münakaşa
En pahalı yolun istinat duvarı çöktü
Kemal Özdeş bıraktı
Karşıyaka'da ayrılık çanları
TEOG için ter döktüler
İzmir'de trafiğe çıkanlar dikkat
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir