15 Nisan 2021, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Girişimcilik dehasından İEÜ öğrencilerine tavsiyelerİzmir Ekonomi Üniversitesi’nin başarılı öğrencileri Başak Yavuz ve Okan Dikiş, Türkiye’den yola çıkarak sıfırdan başladığı iş yaşamında büyük başarılara imza atan duayen Şef Hüseyin Özer’in tecrübelerinden yararlanacak.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, dünyanın dört bir yanında kariyer hedeflerindeki basamakları adım adım aşıyor. İEÜ’lü öğrenciler, “Girişimcilik Dehası” olarak tanınan İngiltere’de sıfırdan başlayarak kurduğu Sofra ve Özer restoran zincirleri ile dünyanın geliriyle önde gelen insanları arasına giren Şef Hüseyin Özer’in deneyimlerinden yararlanacak.

İEÜ İletişim Fakültesi Sinema ve Dijital Medya Bölümü öğrencisi Başak Yavuz ile Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Okan Dikiş, Erasmus öğrenci değişimi kapsamında İngiltere’de 4 ay boyunca geleceklerine yön verecek deneyimler kazanacak. Yavuz ve Dikiş, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gençlerle de kültürel ve sosyal paylaşımlarda da bulunacak. Özer, İEÜ Mezunlar Derneği’nin konuğu olarak “Girişimcilik Hayali” konferansının ardından üniversitenin eğitim ve kalitesini çok beğendiğini vurguladı.

Hüseyin Özer, Mezunlar Derneği yönetiminden gençlere iş yaşamındaki ulaştığı başarıları yerinde göstermek için aracı olmalarını istedi. Konferansta, “Londra’ya ülkemin gençlerine daha güçlü bağlarla sarmalanarak dönüyorum” diye konuşan Özer, Dikiş ve Yavuz’a iş yaşamlarında atması gereken adımlara yönelik ipuçları verecek.

Üniversite ile mezunları arasında ilişkilerin sürekliliğini sağlamak, üyelerinin mesleki ve bilimsel yaşamlarına katkıda bulunmak üzere kurulan İEÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ülken de, İEÜ’de aldıkları bilimsel ve nitelikli eğitimin iş yaşamlarına adım atmada büyük katkıları olduğunu vurguladı.

Ülken, “Mezunlar Derneği olarak üyelerimizin kariyer planlarında onlara destek oluyoruz. Üniversitemizin sunduğu öğrencilerin gelişimine yönelik programlar, kariyer planlarının gerçeğe dönüşmesinde en önemli etkendir. Bilimsel, nitelikli ve alanında uzman kişilerce verilen eğitimlerle öğrencilerimiz mezuniyet sonrası iş yaşamlarına hızla adapte oluyor. Mezunlarımıza ve öğrencilerimize yeni ufuklar açmak için yönetim kurulumla birlikte çalışmaya aralıksız devam edeceğiz” dedi. Erasmus Stajı ile Sofra & Özer Restoranlarının medya ve halkla ilişkiler çalışmalarında bulunacak olan Başak Yavuz ise, Mezunlar Derneğinin organizasyonu ile kariyerinde çok büyük bir fırsat yakaladığına işaret ederek, teşekkür etti.

28 Haziran 2013
Etiket; ieü, mezun, şef, erasmus, sofra, başak, yavuz, okan, dikiş Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İletişimciler İzmir'de buluşuyor
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Akran zorbalığını hafife almayın
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Rastgele gözlük almayın
Modaya yön verecekler
İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İSTİKLAL MARŞINI DEĞİŞTİRME GİRİŞİMLERİ
İzmir'den Almanya'ya başarı yolculuğu
Mülteci çocuklar için deklarasyon
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Öğretmenlik hayatımızın tercihi
İzmir yeni müfredata hazır
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Özel Ege'nin başarı geleneği
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Gurbetçi gençler İzmir'de
İzmir'den Amerika'ya uzanan başarı
Okul öncesi eğitimde ücret karmaşası
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi
Türkçe Yunus'un dilidir
Danışmadan tercihte bulunmayın
İzmir-Çin eğitim işbirliği
Hepsi pekiyi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir