22 Ekim 2019, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Hükümetle belediye etle tırnak gibiİzmir Tarım Grubu üyelerini kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kenti, çiftçiyi kalkındırsın da, kim kalkındırırsa kalkındırsın. Bizim o yaptı, bu yaptı diye bir düşüncemiz yok. Ankara’da hangi parti olursa olsun, hükümet var. Burada hangi parti olursa olsun, belediye var. Bunlar hep et-tırnak gibi, birbirinden ayrılması mümkün değil. İşin siyaset tarafı ayrı. Seçime 6 ay kala başlar. Seçim günü biter. Önemli olan geri kalan zamanlarda ülke için ne yapılıyor? Kısır çekişme mi sürdürülüyor yoksa işimize bakalım deyip çalışılıyor mu? Biz her türlü çalışmaya ve işbirliğine hazırız” diye konuştu.

İzmir Tarım Grubu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret ederek sektöre yaptığı katkılardan dolayı plaketle teşekkür etti. Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun önderliğinde İzmir’de yerelde kalkınma için yapılan projelerin tüm Türkiye’ye yayılması gerektiği vurgulandı.

İzmir Tarım Grubu üyeleri, İzmir’de uygulanan modellerin Bakanlıklar nezdinde belirlenecek tarım politikalar için de belirleyici olmasıni istedi. “İyi ki varsınız” İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük, Başkan Aziz Kocaoğlu’nun tarıma verdiği öneme ve üreticiye verdiği desteklere vurgu yaparak, “Bunların da ötesinde, üreticimize ilginizi ve sevginizi vermeniz, bizim için çok anlamlı. Çünkü Türk çiftçisi yıllardır bundan mahrum kalmıştı. Tarım konusunda Türkiye’ye adeta hocalık yapıyorsunuz. İyi ki varsınız!” diye konuştu.

Tarım Bakanı’nın “Bizim dönemimizde çiftçiye eskisinden 13 kat desteği artırdık. Çiftçinin cebine daha çok para soktuk” sözlerini de hatırlatan Mahmut Eskiyörük, “Çiftçi olarak sesleniyorum: Bana para verme, bana para kazandır. Biz çiftçiye sadaka gibi para verilmesi peşinde değiliz. Ne ekeceğimizi, kaç para kazanacağımızı bilmek istiyoruz. Çiftçinin cebini karıştırıyorsunuz, para yok. Üretici maalesef böyle bir kısır döngü içinde.. Bunları Ankara’ya anlatacak, şekil verecek kent de İzmir’dir. ‘Bu iş böyle olmalı, tarımda kalkınma ancak böyle sağlanabilir’ diyecek maalesef başka ilimiz yok. Bunu ancak İzmir olarak biz anlatacağız” dedi.

Eskiyörük, İzmir Tarım Grubu adına Başkan Kocaoğlu’na bir şükran plaketi sundu. Ziyarette Köy-Koop İzmir Birliği Başkanı Muhittin Akbulut da, desteklerinden dolayı Birlik adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür verdi. Başkan Aziz Kocaoğlu’nun tarıma yaptığı katkıların büyük önemi olduğunu vurgulayan Akbulut, “Tarihi bir görev yaptığınızı düşünüyoruz. Yerel yöneticiler içinde çok farklısınız. Yerelde kalkınmak için küçük çiftçilere yaptığınız desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kırsala Köy Enstitüleri kadar önemli katkılarınız var” şeklinde konuştu.

Tarımda kalkınmanın ancak birleşmekle olabileceğinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise özetle şunları söyledi:

“Önemli olan birlik olabilmektir. Adı ne olursa olsun, mutlaka bir yapının olması gerekiyor. Dünya bunu kooperatif ile çözüyor bizim de kooperatif ile çözmemiz lazım. Üreticinin örgütlenmesi gerekiyor. O zaman bir potansiyelin oluyor. Pazarda hem girdilerin alınmasında hem de ürünün satılmasında söz sahibi olabiliyorsun. Piyasayı yönlendirebiliyorsun, verimli bir ortamda üretim yapabiliyorsun.”

İktidar partisinin adaylarının 1 Kasım seçimleri öncesinde “Yerelde Kalkınma” modelini alçak sesle de olsa dillendirdiğine dikkat çeken Başkan Aziz Kocaoğlu, “Umarım samimidirler. Umarım yerelde kalkınmaya, yerel projelere gerçekten önem verilir. Kenti, çiftçiyi kalkındırsın da, kim kalkındırırsa kalkındırsın. Yoksa o yaptı, bu yaptı diye bir düşüncemiz yok. Ankara’da hangi parti olursa olsun, hükümet var. Burada hangi parti olursa olsun, belediye var. Bunlar hep et-tırnak gibi birbirinden ayrılması mümkün değil. İşin siyaset tarafı ayrı. Seçime 6 ay kala başlar. Seçim günü biter. Önemli olan geri kalan zamanlarda ülke için ne yapılıyor? Kısır çekişme mi sürdürülüyor yoksa işimize bakalım deyip çalışılıyor mu? Biz her türlü çalışmaya ve işbirliğine hazırız” dedi.

Adeta “mini tarım zirvesi”ne dönüşen ziyarete İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük’ün yanı sıra Tariş Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, İzmir Arıcılar Birliği Başkanı Hüseyin Şengül, İzmir Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, Ödemiş Bademli Koop. Başkanı M. Selçuk Bilgi, İzmir Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Osman Civil, İzmir koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Özer Türer, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Ferdan Çiftçi, Veteriner Hekimler Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şube Başkanı Saadet Çağlın, Köy-Koop İzmir Birliği Başkanı Muhittin Akbulut, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Uysal, Araştırmacı-Yazar-Akademisyen Ayhan Çıkın, Pehlivanoğulları Grubu Et Entegre Direktörü Hüseyin Özşenoğulları, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Ali Osman Öğmen, Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Uysal, Gıda Mühendisleri Odası Eski Başkanı Hülya Yılmaz, Süt Hayvancılığı İşletme Sahibi Mehmet Doğan, Urla Bademler Koop. Başkanı Mehmet Sever, Menemen Ziraat Odası Başkanı Metin Karagöl, İzmir Yaş Sebze ve Meyve hali Hakem Heyeti Üyesi Okay Serçinoğlu, Konak Ziraat Odası Eski Başkanı Rakip Becer, Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (SÜSBİR) Başkan Yardımcısı Selahattin Altun, EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çayırlı ve Selçuk Belediyesi Eski Başkanı Vefa Ülgür katıldı.

15 Kasım 2015
Etiket; izmir tarım grubu, aziz kocaoğlu Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Çeşme'ye 250 milyon lira
İzmir'in suyunda tehlike yok
İzmir-Gdansk rekabeti
Karşıyaka'da tramvaylı günler
Altın kız madalyasıyla geldi
Kocaoğlu'ndan önemli açıklamalar
Kavimler göçü olabilir
Tarım Fuarı kapılarını açtı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir