18 Aralık 2017, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İEÜ sağlıkta ekol yaratacakİzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), sağlık eğitiminde yeni bir ekol yaratma konusunda iddialı adımlar atıyor. Kuruluşu tamamlanan İEÜ Tıp Fakültesinin ilk öğrencilerini alabilmesi için çalışmalar sürdürülüyor. Bu süreçte ise Sağlık Bilimleri Fakültesinde sağlık merkezlerinin yöneticileri yetiştirilecek. İleri yaştakilerin sağlık ve huzur içerisinde ömürlerini sürdürmeleri için Sağlıklı Yaşam Merkezi kurulacak.

İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda ilk öğrencilerini, Yaşlı Bakımı ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programlarına alacak. İEÜ, bu iddialı ekolün ilk öğrencilerini bekliyor.

İEÜ Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağ Çal, üniversite olarak sağlık alanında yeni bir yol açtıklarını belirterek, geleceğin sağlık çalışanlarının İEÜ ekolundan yetişeceğini söyledi. Üniversite olarak ‘afilli’ hastane aramadıklarını, bu nedenle kendi hastane ve laboratuvarlarını kuracaklarını vurgulayan Çal, “Günü kurtarmak değil tasarlamak üzerine iş yapacağız. En iyilerini bulup, sistemleri en iyi şekilde çalışan kurumlarla birlikte hareket edeceğiz. Bu yıl ilk adımı atıyoruz” dedi.

İEÜ'nün sağlık alanında bilgiyi ezberletmek değil üreterek öğretme hedefiyle yola çıktığını kaydeden Çal, ihtiyaç duyulan bölümlerde öğretim yapacaklarına değindi. Akademisyenlerin işini ‘nasıl daha iyi yaparım’ anlayışla yola çıkacağını vurgulayan Çal, “İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak sağlık alanında eğitim vermeye karar verdiğimizde 3 dayanak noktası belirleyerek adım attık. Birincisi sağlık alanında çalışacak kişilere mesleklerini öğretmeyi hedefliyoruz. İkincisi sağlık hizmeti vermek istiyoruz ve üçüncüsü bilgiyi üretmek istiyoruz. Mesleği öğretmek için mesleği yaşatmak gereklidir. Bilgiyi ezberletmeyeceğiz. Üreterek öğreneceğiz, öğreteceğiz. Temel tıp dallarında, laboratuvarlarda, kliniklerde, araştırma çalışmalarında bilgiyi üretmek için uğraş vereceğiz” diye konuştu. İEÜ’nün yetiştirdiği sağlık çalışanlarının nitelikli eğitimi, meslek becerisi ve A sınıf hizmet anlayışıyla fark yaratacağını belirten Çal, şunları söyledi: “Türkiye’de sağlık alanında çalışan herkes için en büyük patron devlet. Devlet son 10 yılda ısrarla sağlık alanındaki harcamalarını azaltıyor. Bu yönde yasal düzenlemeler yapılıyor. Kamu kurumlarında çalışan kişilerin nerede eğitim aldığı üzerinde durulmaz. Sağlık patronları değişince nerede, nasıl, ne nitelikte eğitim aldığı önemli olacaktır. Nitelikli eğitim almış, meslek becerisi en üst düzeyde oluşturulmuş sağlık çalışanları yetiştireceğiz.”

15 Temmuz 2013
Etiket; ieü, tıp, fakülte, çağ, çal, üniversite, izmir, sağlık, yönetimi, hastane Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İzmir uzlaştırıyor
Öğretmenlik hayatımızın tercihi
Voleybol şöleni başlıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
TSYD Efeleri İzmir'de buluşturuyor
İZBAN 7 yaşında
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
Ergenlik boyu kısa bırakmaz
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
Gayrimenkulcüler eylülü bekliyor
Yüzülebilir körfeze doğru
86. İEF için geri sayım
Okul öncesi eğitimde ücret karmaşası
İZDENİZ grevi bitti
İzmir'de ulaşım krizi büyüyor
Tramvayda yoğun mesai
 
+ Çok okunan haberler
İzmir uzlaştırıyor

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir