20 Haziran 2018, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir Fuarı'na süre ayarıİzmir Enternasyonel Fuarı’na (İEF) yabancı firmaların ilgisi artırmak için yeni bir yöntem geliştiren İZFAŞ, fuarın uluslararası bölümünü 10 gün yerine 5 gün boyunca açık tutma kararı verdi. Bu yıl ilk kez uygulayacakları yöntemle fuara olan yabancı firma ilgisinin artmasını beklediklerini  söyleyen Genel Müdür Mehmet Şakir Örs, "İEF’nin uluslararası bölümünü yabancı firmaların ilgisi çekmek için ihtisas fuarları gibi 5 gün süreyle kısıtladık. Şu an sürenin kısalması sebebiyle fuarımıza ciddi bir rağbet var" dedi.

Bu yıl 82’nci kez kapılarını açacak olan İEF’ye yabancı firmaların ilgisini artırmak isteyen İZFAŞ, fuarın uluslararası bölümünü 29 Ağustos ve 2 Eylül arasında 5 gün süreyle gerçekleştirme kararı aldı. Yabancı firmalardan fuar süresinin uzunluğu nedeniyle sürekli eleştiri aldıklarını belirten İZFAŞ Genel Müdür Vekili Şakir Örs, yabancı ilgisini artırmak için uluslararası bölümü 5 gün süreyle açık tutacaklarını belirtti.

İzmir’in EXPO 2020 adaylığı nedeniyle fuarın uluslararası ayağının bu yıl daha da önem kazandığını belirten Örs şunları söyledi:

"Yabancı firmalardan fuarın süresinin uzun olduğu gerekçesiyle eleştiri alıyorduk. Çünkü artık İEF benzeri fuarlar kalmadı. Artık ihtisas fuarları var ve onlar 3 veya 4 gün sürüyor. Bu nedenle yabancı firmalar sürenin kısaltılmasını talep ediliyordu. Bizde İEF’nin uluslararası bölümünü yabancı firmaların ilgisi çekmek için, ihtisas fuarları gibi 5 gün süreyle kısıtladık. Fuarın uluslararası ayağı 29 Ağustos ve 2 Eylül arasında sürecek. Şu an sürenin kısalması sebebiyle fuarımıza yabancı firmalardan ciddi bir rağbet var. 5 gün sonunda ise fuarımızı ulusal çapta devam edecek."HEDEF 100’ÜNCÜ İEF

İEF’nin İzmir geleneği olduğunu, bu tarihsel mirası uzun yıllar yaşatmak istediklerini belirten Örs sözlerini şöyle sürdürdü:

"İZFAŞ olarak 100’üncü İEF için şimdiden hazırlanma hedefini önümüze koyduk. İzmir’in tüm kanaat önderlerini, sivil toplum örgütlerini ve üniversitelerini 100’üncü yıl fuarına hazırlanmaya davet ediyorum. 82’nci yıl fuarımız 100’üncü yıl fuarı için çıktığımız yolun ilk adımı ve sıçrama noktası olsun. Geçtiğimiz yıl fuarda gençleri hedeflemiştik ve gençlik aşısı yapacağımız söylemiştik. Bu aşının bu yıl tuttuğunu gördük. Bu sene ise bu gençlik aşısı içine çocukları da dahil ettik. Bugünün gençleri ve çocukları 18 yıl sonraki fuarı yapacak kuşakları temsil ediyor. O yüzden onlarda fuar farkındalığı yaratmayı istiyoruz. Fuara hayatın tüm renklerini taşımak istiyoruz. Her yaş kuşağının ilgi alanlarına ve bulmak istediği aktivitelere göre hazırlanıyoruz. 7 yaşındaki çocuğun da 70 yaşındaki bir vatandaşın da kendinden bir şeyler bulabileceği aktivitelerimiz olacak. İzmir fuarı bir insan şenliğidir. İzmir fuarı tüm toplumsal farklılıkları bir araya toplayan bir sosyal buluşma platformudur. Bu özelliğini koruduğumuz İEF’yi 100’üncü yıla taşıyacağız."


26 Temmuz 2013
Etiket; izmir, fuar, izfaş, süre, uluslararası Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Şiddet tüm canlılar için hak ihlalidir
TSYD İzmir ödülleri sahiplerini buldu
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir