19 Temmuz 2018, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir Üniversitesi'nden başarılı işbirliğiİkili işbirliği anlaşması bulunan İzmir Üniversitesi, University of Texas at San Antonio ile işbirliği için görüşmelere başladı. 
Başarı ile tamamlanan 7. Uluslararası Esnek Hesaplama, Kelimelerle Hesaplama ve Sistem Analizi Algısında Karar ve Kontrol Konferansı, İzmir Üniversitesi’ne yeni anlaşmaların yolunu açtı. Azerbaycan, Rusya, Almanya, Amerika, Kanada ve Polonya başta olmak üzere pek çok ülkeden bulanık mantık araştırmalarında dünyanın takip ettiği isimleri ağırlayan İzmir Üniversitesi’nde konferansın başarı ile tamamlanması ve bilim insanlarının İzmir Üniversitesi’ne olan beğenileri, yeni işbirliklerine zemin hazırladı. Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, en kısa zamanda University of Texas at San Antonio ile ikili işbirliği anlaşmasına imza atılacağını söyledi.
Rektör Prof. Dr. Erciyeş, iki gün süren 7. Uluslararası Esnek Hesaplama, Kelimelerle Hesaplama ve Sistem Analizi Algısında Karar ve Kontrol Konferansı’nın ardından dünyaca ünlü bilim adamları Prof. Rafik Aliev, Prof. Valery Tarassov, Prof. Burhan Türksen, Prof. Mo Jamshidi, Prof. Janusz Kacprzyk’ı ağırladı ve İzmir Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İzmir Üniversitesi’nin kısa zamanda akademik çalışmalarında geldiği nokta ve eğitiminin etkileyici olduğunu ifade eden University of Texas at San Antonio öğretim üyesi Prof. Mo Jamshidi, üniversiteler arası ikili bir işbirliğine imza atmanın her iki kurum açısından da faydalı olacağını dile getirdi. Konferans ile bir araya gelen isimlerin verimli bir çalışma ortamında geçirdikleri iki günün, her iki üniversite işbirliğinde yapılacak daha fazla bilimsel araştırmanın başarısı için bir gösterge olduğunu ifade eden Prof. Mo Jamshidi, İzmir Üniversitesi ile en kısa zamanda işbirliği anlaşmasına imza atmak istediklerini söyledi.
1965 yılında bilim ve teknolojide yeni bir çığır açan Bulanık Mantık Teorisini önerdikten sonra “Bulanık mantığın babası” olarak kabul edilen Kaliforniya Berkeley Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Lotfi Zadeh’nin şerefine düzenlenen konferansın eşbaşkanı, İzmir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gözde Ulutagay’dı. Azerbaycan Petrol Akademisi’nden Prof. Rafik Aliev, Toronto Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden Prof. Burhan Türksen, University of Texas at San Antonio’dan Prof. Mo Jamshidi ile aynı zamanda Springer yayınevi editörü ve Uluslararası Bulanık Sistemler Derneği (IFSA) eski başkanı olan, Polonya Bilimler Akademisi’nden Prof. Janusz Kacprzyk’ın katıldığı konferans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin üzerinde çalıştıkları bulanık mantık, esnek hesaplama, sistem ve ilgili tüm alt alanlarda davetli akademisyenlerle görüş alışverişinde bulunabilmesine olanak sağladı.

06 Eylül 2013
Etiket; izmir, üniversite, , birliği, University of Texas at San Antonio Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Şiddet tüm canlılar için hak ihlalidir
Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir ödülleri sahiplerini buldu
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Öğretmenlik hayatımızın tercihi
İzmir yeni müfredata hazır
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Özel Ege'nin başarı geleneği
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Gurbetçi gençler İzmir'de
İzmir'den Amerika'ya uzanan başarı
Okul öncesi eğitimde ücret karmaşası
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi
Türkçe Yunus'un dilidir
Danışmadan tercihte bulunmayın
İzmir-Çin eğitim işbirliği
Hepsi pekiyi
Dev projenin pilotu DEÜ
Tarihi sihirle öğretiyor
İzmir'e yeni spor lisesi açılacak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir