15 Aralık 2018, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de 1 Mayıs kutlamaları iki meydandaİzmir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı, Alsancak Gündoğdu Meydanı ile Bornova Meydanı’nda kutlanacak. Sendikalar Alsancak’ta, İşçi Partisi (İP) Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu ve İzmir Tabip Odası ise Bornova’da olacak. Barış süreci İzmir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’na da yansıdı. Bayram iki farklı alanda kutlanacak.

Sendikalar Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda olacak İP, Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu ve Tabip Odası Bornova Meydanı’nda kutlama yapacak. İşçiler, sendika binalarının önünde toplanarak, alana yürüyecek. Meslek örgütleri ise yürüyüşe Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Türk- İş, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği adına beşer dakikalık selamlama konuşmaları yapılacak. Ardından Türk-İş 3'üncü Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç, sorunların ve taleplerin dile getirileceği ortak metni okuyacak. İşçiler, işsizler, emekliler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, demokratik kitle örgütleri siyasi partiler bayrama katılacak. Bu yıl ana teması 'Taşerona hayır' olacak. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçilerin hükümetin çözüm sürecine çekimser baktığını belirterek, 1 Mayıs’ta barışı savunacaklarını ancak hangi koşullarda ve nasıl bir barış olacağını da sorgulayacaklarını anlattı. Sarı, "Barış sürecine çekimser bakıyoruz. Barışı savunan temalarımızı ortaya koyacağız ama hangi koşullarda nasıl bir barış diye sorgulayacağız. Çünkü AKP hükümetinin bu konuda samimiyetine güvenmiyoruz. '12 Eylül’ü yargılacağız' demişlerdi ama göstermelik bir iki mahkeme kuruldu. Faili meçhullar hala ortada yok" dedi.

İP Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, Gündoğdu Meydanı’ndaki kutlamalarda İstiklal Marşı’nın okunmayacak olmasına tepki göstererek, halka 'Bayrağı al Bornova Meydanı’na gel' çağrısında bulundu. Yıllardır 1 Mayıs’ı sendikalarla birlikte kutlayan İzmir Tabip Odası da 1 Mayıs’ın açılım ve barış süreci için kullanılmak istendiği gerekçesiyle Tertip Komitesi’nden ayrıldı. Kutlamalar Bornova Stadı önünde saat 12.30 toplanılıp meydana yürünmesiyle başlayacak. Meydanda yapılacak konuşmaların ardından son bulacak.

Öte yandan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası, 1 Mayıs’ı Çanakkale ruhuna vurgu yapmak için bu kentte kutlayacak.

30 Nisan 2013
Yazdır   |   Paylaş

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/haberege1/public_html/detay.php on line 294
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Elfida
 
Cem Yılmaz
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir