Aliağa: Serkan Acar (MHP) Yüzde 32
Balçova: Mehmet Ali Çalkaya (CHP) Yüzde 60
Bayındır: Ufuk Sesli (CHP) Yüzde 35
Bayraklı: Hasan Karabağ (CHP) Yüzde 44
Bergama: Mehmet Gönenç (CHP) Yüzde 34
Beydağ: Vasfi Şentürk (CHP) Yüzde 53
Bornova: Olgun Atilla (CHP) Yüzde 50
Buca: Levent Piriştina (CHP) Yüzde 43
Çeşme: Muhittin Dalgıç (CHP) Yüzde 56
Çiğli: Hasan Arslan (CHP) Yüzde 52
Dikili: Mustafa Tosun (CHP) Yüzde 50
Foça: Gökhan Demirağ (CHP) Yüzde 42
Gaziemir: Halil İbrahim Şenol (CHP) Yüzde 47
Güzelbahçe: Mustafa İnce (CHP) Yüzde 52
Karabağlar: Muhittin Selvitopu (CHP) Yüzde 42
Karaburun: Ahmet Çakır (CHP) Yüzde 50
Karşıyaka: Hüseyin Mutlu Akpınar (CHP) Yüzde 71
Kemalpaşa: Arif Uğurlu (AK Parti) Yüzde 40
Kınık: Sadık Doğruer (AK Parti) Yüzde 41
Kiraz Saliha Şengül: (MHP) Yüzde 42
Konak: Sema Pekdaş (CHP) Yüzde 47
Menderes: Bülent Soylu (AK Parti) Yüzde 40
Menemen: Tahir Şahin (CHP) Yüzde 43
Narlıdere: Abdül Batur (CHP) Yüzde 61
Ödemiş: Mahmut Badem (AK Parti) Yüzde 39
Seferihisar: Tunç Soyer (CHP) Yüzde 52
Selçuk: Hüseyin Vefa Ülgür (CHP) Yüzde 36
Tire: Tayfur Çiçek (CHP) Yüzde 36
Torbalı: Adnan Yaşar Görmez (CHP) Yüzde 35
Urla: Sibel Uyar (CHP) Yüzde 43
CHP, İzmir'de oy oranı bir önceki yerel seçime göre yüzde 55'ten yüzde 50'ye düşse de seçimin galibi olurken, bazı ilçeleri kaybetti.
İzmir'in ilçeleri arasındaki tek AK Partili belediye olan Bayındır bu kez CHP'ye geçti. 9741 oy alan CHP adayı Ufuk Sesli, 9660 oy alan AK Parti adayı Mehmet Kertiş'i 79 oyla geçerek, Bayındır'ın yeni belediye başkanı oldu.
Buna karşılık Aliağa ve Kiraz'da MHP, Selçuk, Torbalı, Menderes ve Tire'de AK Parti CHP'den belediye başkanlığını aldı.
CHP'nin İzmir'de 29 olan ilçe belediye başkanlığı sayısı bu seçimde 24'e düşmüş oldu.
İzmir'in ilçelerinde belediye başkanı seçilen isimler, partileri ve oy oranları şöyle:
Aliağa: Serkan Acar (MHP) Yüzde 32
Balçova: Mehmet Ali Çalkaya (CHP) Yüzde 60
Bayındır: Ufuk Sesli (CHP) Yüzde 35
Bayraklı: Hasan Karabağ (CHP) Yüzde 44
Bergama: Mehmet Gönenç (CHP) Yüzde 34
Beydağ: Vasfi Şentürk (CHP) Yüzde 53
Bornova: Olgun Atilla (CHP) Yüzde 50
Buca: Levent Piriştina (CHP) Yüzde 43
Çeşme: Muhittin Dalgıç (CHP) Yüzde 56
Çiğli: Hasan Arslan (CHP) Yüzde 52
Dikili: Mustafa Tosun (CHP) Yüzde 50
Foça: Gökhan Demirağ (CHP) Yüzde 42
Gaziemir: Halil İbrahim Şenol (CHP) Yüzde 47
Güzelbahçe: Mustafa İnce (CHP) Yüzde 52
Karabağlar: Muhittin Selvitopu (CHP) Yüzde 42
Karaburun: Ahmet Çakır (CHP) Yüzde 50
Karşıyaka: Hüseyin Mutlu Akpınar (CHP) Yüzde 71
Kemalpaşa: Arif Uğurlu (AK Parti) Yüzde 40
Kınık: Sadık Doğruer (AK Parti) Yüzde 41
Kiraz Saliha Şengül: (MHP) Yüzde 42
Konak: Sema Pekdaş (CHP) Yüzde 47
Menderes: Bülent Soylu (AK Parti) Yüzde 40
Menemen: Tahir Şahin (CHP) Yüzde 43
Narlıdere: Abdül Batur (CHP) Yüzde 61
Ödemiş: Mahmut Badem (AK Parti) Yüzde 39
Seferihisar: Tunç Soyer (CHP) Yüzde 52
Selçuk: Dahi Zeynel Bakıcı (AK Parti) Yüzde 36
Tire: Tayfur Çiçek (CHP) Yüzde 36
Torbalı: Adnan Yaşar Görmez (CHP) Yüzde 35
Urla: Sibel Uyar (CHP) Yüzde 43