1 Mart 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de bin kişi hastanelik olduEray ARPAŞİN/ DHA -

İzmir Tabip Odası Başkanı Mete Güzelant, geçen cuma gününden bu yana devam eden Gezi Parkı protestoları sırasında İzmir'de yaklaşık bin kişinin hastanelerin acil servislerine başvurduğunu açıkladı. Güzelant şiddetin sağlık çalışanlarına da yönelmesini eleştirdi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Mete Güzelant, avukat Mithat Kara ve protestolar sırasında dayak yedikten sonra el ve kolunda kırıklar oluşan üniversite öğrencisi Başak Özçelik Tabip Odası’nda basın toplantısı yaptı. Kör şiddetin sağlıkçılara da yöneldiğini ve twitter mesajlarının soruşturma konusu olduğunu belirten İzmir Tabip Odası Başkanı Mete Güzelant, “Cuma günü başlayan protesto gösterileri yüzbinlerce insanın katılımı ile günlerdir sürüyor. Bu şiddet ortamında hastanelerimizin acil servisleri fedakarca çalışmışlardır. Yaklaşık olarak 1000’e yakın gösterici acillere başvurmuş veya 112 ambulansları ile getirilmişlerdir. Ama o kadar acı ki gönüllülerimizden biri olan Başak Özçelik, polisin gösterdiği şiddetten nasibini almıştır. Elinde tıbbi malzemelerle Gündoğdu Meydanı’nda oturarak beklerken, yüzlerce polis ve eli sopalı kişinin dayağını yiyen Özçelik, kendisini ifade edemeden 15 kişinin saldırısı ile bu hale gelmiştir. Yine aynı gece yaralılara yardımcı olmak için odamızın kapısında bekleyen Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. Özlem Aydın da polis tarafından, dış kapının önünden içeriye girmeye çalıştığı bir sırada copla saldırıya uğramış ve alnından yaralanmıştır. Yaşamını insan sağlığına adadığı belli olan insanlara hem de Tabip Odası’nın önünde bu şiddet uygulanabiliyorsa diğerlerine neler yapılmıştır, düşünmek bile istemiyoruz. Biz bu kör şiddeti kınıyoruz. Suç işleyenlere adli idari yaptırımların uygulanması için gerekli işlemleri yapacağız” dedi.

İzmir'de Gezi Parkı protestoları için Gündoğdu Meydanı'na giden ve eli sopalı sivillerin saldırısına uğradıktan sonra, el ve kolunda kırıklar oluşan üniversite öğrencisi Başak Özçelik ise olay anını ve yaşadıklarını anlattı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar yüzünden bir tıp öğrencisinin gözaltına alındıktan 24 saat sonra serbest bırakıldığını belirten Tabip Odası’nın avukatlarından Mithat Kara, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

06 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir