23 Eylül 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de duvar yazıları polemiğiİzmir'de Gezi Parkı protestocularının otobüs duraklarına, sokaklara, duvarlara ve benzeri yerlere Başbakan Erdoğan'a yönelik hakaret ve küfür içeren yazılarının belediyece silinmediği iddiası Kocaoğlu'nun tepkisine yol açtı.

Utku BOLULU/DHA -

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Cihat Akay’ın, Büyükşehir Belediyesi’nin Gezi Parkı olayları sırasında İzmir’de duvarlara, duraklara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazılan yazıların silmediği iddialarına cevap verdi.

Siyasetin çamur at izi kalsın sanatı olmadığını belirten Kocaoğlu, “Bu kente görev yapan kamu kurum yetkilileri şahit ki, ilk günden bu yana temizlik yapıyoruz. Kıyıda köşede özel mülkte gözden kaçan varsa bildirsin, adres versin”dedi. Aziz Kocaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Cihat Akay’ın Büyükşehir Belediyesi’nin duvarlardaki Başbakan Erdoğan aleyhine yazılan yazıları temizlemediği iddialarına yanıt verdi. Kocaoğlu, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Engelsizizmir kırmızı bayrak kampanyası tanıtımı sonrası basın mensuplarının sorusu üzerine “Siyaset çamur at izi kalsın sanatı değil. Siyaset, yapabilen için çok ulvi bir sanattır. Ben arkadaşımızın ilk günden bu tarafa bütün ekiplerimizin kenti temizlemek için verdiğimiz çabayı bildiğine inanıyorum. Bilmiyorsa öğrenmesi gerektiğine inanıyorum. Hem bilip hem öğrenip hem de bu şekilde propaganda aracı olarak hak etmediğimiz bir beyanatta bulunmasını da kınıyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hiç kimseye özellikle Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na, duvarlara yazılan sözleri silmemek, korumak gibi yahut göz yummak gibi bir görevi yok” dedi.

İLK GÜNDEN BERİ KENTİ TEMİZLİYORUZ, BOYALARI SİLİYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kamu kurumu olması ve devlet kurumu olması nedeniyle, devlet bilinci, millet bilinciyle çalıştığını belirten Kocaoğlu, Akay’ın iddia ettiği gibi bir durumun olmadığını söyledi.

Kocaoğlu, şöyle devam etti:

“Tabii ki, dört milyonluk bir kentte kıyıda köşede özel mülkte vesaire, özel mülkü de biz temizliyoruz, gözden kaçan varsa, bunu bize bildirecek, adresini verecek öyle bakacağız. Ama dünya alem şahittir ki ve bugün bu kentte görev yapan bütün kamu kurumları yetkileri şahittir ki biz ilk günden bu tarafa kenti temizliyoruz, boyaları siliyoruz. Böyle bir açıklama yapmasını esefle, üzüntüyle karşıladığımı ve kendisine yakıştıramadığımı söylüyorum.

Benim dedim dedi’yle işim yok. Ama bu çamur at izi kalsın politikasından herkesin bazı milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerimizin de vazgeçmesi gerekir. Bunun bir karalama kampanyasıysa kendilerine geri dönecektir. Çünkü biz geçmişten bugüne ve dokuz yıldır belediye başkanlığında hesabını veremeyeceğimiz, hesabını vermediğimiz hiçbir konunun altına imza atmadık. Atmayacağız da. Kimseye menfaat sağlamadık, sağlamayacağız da.

Genelin çıkarına halkın çıkarına uyarak yürüyeceğiz biz örnek belediyecilik yapıyoruz. Sadece belediyecilik değil hem siyasette hem ekonomide örnek insan olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız uygulamalar Türkiye’ye, Türk insanına bakışımızı, kentlimize bakışımızı şöyle biraz izleyebilirlerse; ülkenin geleceği kendilerinin de geleceği açısından çok şey öğrenirler. Manidar bir konu. Bana bir şey olmaz da benim kendileri için çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.” 

25 Haziran 2013
Etiket; kocaoğlu, duvar, sokak, hakaret, boya, cihat, akay, izmir Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD Kupası Arkas'ın
İzmir'de voleybol heyecanı
Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir