24 Mayıs 2020, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de Otobüs Şoförlerine İleri Sürücülük EğitimiŞoförleri için “Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi” kuran ve Türkiye’de bir kamu kuruluşu bünyesindeki ilk sürücü eğitim alanını şehre kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot Genel Müdürlüğü, bugüne dek 2 bin 600 personelini eğitimden geçirdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun da lisans verdiği eğitim pistindeki zorlu deneyimler sayesinde, son üç yılda meydana gelen kaza sayısı önemli ölçüde azaldı.

İzmir’de her gün 1 milyonun üzerinde yolcu, otobüsle toplu ulaşımı tercih ediyor. Böylesine büyük bir sorumluluğu üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot Genel Müdürlüğü, sefere çıkan yaklaşık bin 500 otobüsün düzen içinde çalışmasını sağlarken, yolcuların can güvenliği konusuna da büyük önem veriyor. Şoförlerin trafikte karşılaşabileceği ani tehlikeler karşısında doğru tepkiyi verebilmesi, yağışlı havalarda ve kaygan zeminlerde kullandıkları otobüsü güvenli bir şekilde durdurabilmeleri için gereken beceriler, yoğun bir eğitim süreciyle sağlanıyor. En çok önem verilen konu ise eğitimlerin sadece teoride kalmaması.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, klasik sürücü eğitimleriyle yetinmeyerek, aynı zamanda Türkiye’de bir ilke de imza atıyor. Ülkemizde bu amaçla kurulan belediyelere ait ilk tesis olma özelliğini taşıyan Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi’nde şoförler, her türlü tehlikeden kaza yapmadan kurtulmanın yollarını öğreniyor. Limontepe’de kurulan ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun da lisans verdiği eğitim pistinde sürücüler zorlu testlerden geçiyor.

Hem teorik hem pratik eğitimler kapsamında personel, kuru zemin ve kaygan zeminde ani fren uygulamaları, cisimden kaçma, önden ve arkadan savrulma, konforlu duruş, dar viraj dönüşü ve bisiklet farkındalığı gibi başlıklar altında eğitime tabi tutuluyor. Eğitim pistinde bugüne kadar 2 bin 600 şoföre eğitim verildi. 2010 yılındaki kaza sayısı 5 bin 306 iken, 2013 yılında bu sayı 4 bin 505’e düştü. Eğitimlerden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı diğer birimlerde çalışan şoför personelin de yararlanabildiği bildirildi.

En az beş yıllık E sınıfı ehliyet sahibi olan şoför adayları arasından, komisyon huzurunda zorlu sınavlardan geçerek başarılı olan ve sağlık testlerinden geçebilenlerin işe başlamaya hak kazandığını hatırlatan Eshot Genel Müdürlüğü yetkilileri, tüm şoförlerin yoğun bir eğitim sürecinden geçirildiğini söyledi.

24 Ağustos 2014
Etiket; İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT, Eğitim, haberegeli, haberegeli.com, Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir