24 Eylül 2020, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'in gururu kızlarYaşar Üniversitesinde eğitimlerini tamamlayan İzmirli üç genç kız dünya çapındaki şirketlerde aldıkları görevlerle gurur kaynağı oldular

Yaşar Üniversitesi mezunları iş ve akademi dünyasında kısa sürede gösterdikleri başarılarla dikkat çekiyorlar. Microsoft Japonya’nın ortağı Dunksoft gibi dünyanın prestijli şirketlerinde çalışma fırsatı elde eden gençler Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde de bilimsel çalışmalara imza atıyorlar.

GİZEM GÜLBENT

Her biri Yaşar Üniversitesi lisans mezunu olan İzmirli gençlerden Gizem Gülbent çocukluk hayali olan yurtdışında çalışma isteğini henüz 22 yaşındayken Microsoft Japonya’nın ortağı Dunksoft şirketinin satış ve pazarlama departmanına kabul edilerek başardı. 5 dil bilen genç kız, Microsoft ile birlikte yürütülen projelerin pazarlama yönetimini gerçekleştirirken aynı zamanda uluslararası satış konusunda da başarılı çalışmalara imza atıyor.

SİNEM GÖKÇİMEN

İş zekası danışmanı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla bitiren Sinem Gökçimen ise bilgi teknolojileri sektörünün önde gelen kuruluşlarından KoçSistem’in en genç iş zekası danışmanı olarak kabul edilerek adından başarıyla söz ettirdi.

DAMLA ŞENER

Endüstri Mühendisliği bölümünü 2011 yılında ikincilikle bitiren Damla Şener de kariyerine Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak devam ediyor.

Genç yaşlarında büyük başarılara imza atan İzmirli gençler nasıl başardıklarını ve gelecek hedeflerini şöyle anlattılar:

Gizem Gülbent: 

 “Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldum. Üniversite hayatımda mümkün olduğunca aktif olmaya çalıştım. Üniversite içinde birçok sosyal kulüpte görev aldım, temsilcilikler yürüttüm. Son sınıfta da çocukluk hayalim olan yurtdışında çalışmak konusunda adımlar atmaya başladım. Farklı ülkelerde birçok şirketle mülakata girdim. Zorlu bir sürecin sonunda hedefime ulaşmayı başardım. Şimdi Japonya’dayım.

Microsoft Japonya’nın ortaklarından biri olan Dunksoft şirketinde satış ve pazarlama alanında çalışıyorum. Şirket, Microsoft'un partneri olduğu için sürekli Microsoft Japonya ile koordineli projeler yapıyoruz. Ben de Microsoft ile birlikte yürüttüğümüz bu projelerin pazarlama yönetimini yapıyorum. Aynı zamanda 5 dil bildiğim için, ürettiğimiz bu projelerin uluslararası satışı ve dünya çapında marketteki konumlarıyla ilgili de çalışmalar yapıyorum. Kariyerime ayrıca Japonya'da yapacağım yüksek lisans ile devam etmeyi planlıyorum.”

Sinem Gökçimen:

 “2009 yılında Belçika’da geçirdiğim Erasmus deneyimim benim için oldukça verimli oldu. Şu an Koç Grubu’nun bünyesinde bulunuyorum ve KoçSistem’de uluslararası pek çok firmaya iş zekası danışmanı olarak görev veriyorum. Türkiye’nin önde gelen büyük ölçekli firmaları önemli stratejik kararlarını alırken yanlarında genç bir mezun olarak beni buluyorlar.”

Damla Şener:

“2006 yılında başladığım Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2011 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldum. Yüksek lisans eğitimi almaya karar verdiğim dönemde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde yüksek öğrenimime devam etme hakkı kazandım. Lisans döneminin ardından Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programında eğitimime devam etme kararı aldım. Şu anda aynı zamanda Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum.”

26 Haziran 2013
Etiket; damla, gizem, sinem, yaşar, üniversite Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
İzmir uzlaştırıyor
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Fuarda Rusya fırsatı
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir