26 Ekim 2021, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'in gururu kızlarYaşar Üniversitesinde eğitimlerini tamamlayan İzmirli üç genç kız dünya çapındaki şirketlerde aldıkları görevlerle gurur kaynağı oldular

Yaşar Üniversitesi mezunları iş ve akademi dünyasında kısa sürede gösterdikleri başarılarla dikkat çekiyorlar. Microsoft Japonya’nın ortağı Dunksoft gibi dünyanın prestijli şirketlerinde çalışma fırsatı elde eden gençler Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde de bilimsel çalışmalara imza atıyorlar.

GİZEM GÜLBENT

Her biri Yaşar Üniversitesi lisans mezunu olan İzmirli gençlerden Gizem Gülbent çocukluk hayali olan yurtdışında çalışma isteğini henüz 22 yaşındayken Microsoft Japonya’nın ortağı Dunksoft şirketinin satış ve pazarlama departmanına kabul edilerek başardı. 5 dil bilen genç kız, Microsoft ile birlikte yürütülen projelerin pazarlama yönetimini gerçekleştirirken aynı zamanda uluslararası satış konusunda da başarılı çalışmalara imza atıyor.

SİNEM GÖKÇİMEN

İş zekası danışmanı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla bitiren Sinem Gökçimen ise bilgi teknolojileri sektörünün önde gelen kuruluşlarından KoçSistem’in en genç iş zekası danışmanı olarak kabul edilerek adından başarıyla söz ettirdi.

DAMLA ŞENER

Endüstri Mühendisliği bölümünü 2011 yılında ikincilikle bitiren Damla Şener de kariyerine Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak devam ediyor.

Genç yaşlarında büyük başarılara imza atan İzmirli gençler nasıl başardıklarını ve gelecek hedeflerini şöyle anlattılar:

Gizem Gülbent: 

 “Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldum. Üniversite hayatımda mümkün olduğunca aktif olmaya çalıştım. Üniversite içinde birçok sosyal kulüpte görev aldım, temsilcilikler yürüttüm. Son sınıfta da çocukluk hayalim olan yurtdışında çalışmak konusunda adımlar atmaya başladım. Farklı ülkelerde birçok şirketle mülakata girdim. Zorlu bir sürecin sonunda hedefime ulaşmayı başardım. Şimdi Japonya’dayım.

Microsoft Japonya’nın ortaklarından biri olan Dunksoft şirketinde satış ve pazarlama alanında çalışıyorum. Şirket, Microsoft'un partneri olduğu için sürekli Microsoft Japonya ile koordineli projeler yapıyoruz. Ben de Microsoft ile birlikte yürüttüğümüz bu projelerin pazarlama yönetimini yapıyorum. Aynı zamanda 5 dil bildiğim için, ürettiğimiz bu projelerin uluslararası satışı ve dünya çapında marketteki konumlarıyla ilgili de çalışmalar yapıyorum. Kariyerime ayrıca Japonya'da yapacağım yüksek lisans ile devam etmeyi planlıyorum.”

Sinem Gökçimen:

 “2009 yılında Belçika’da geçirdiğim Erasmus deneyimim benim için oldukça verimli oldu. Şu an Koç Grubu’nun bünyesinde bulunuyorum ve KoçSistem’de uluslararası pek çok firmaya iş zekası danışmanı olarak görev veriyorum. Türkiye’nin önde gelen büyük ölçekli firmaları önemli stratejik kararlarını alırken yanlarında genç bir mezun olarak beni buluyorlar.”

Damla Şener:

“2006 yılında başladığım Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2011 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldum. Yüksek lisans eğitimi almaya karar verdiğim dönemde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde yüksek öğrenimime devam etme hakkı kazandım. Lisans döneminin ardından Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programında eğitimime devam etme kararı aldım. Şu anda aynı zamanda Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum.”

26 Haziran 2013
Etiket; damla, gizem, sinem, yaşar, üniversite Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
ENGELSİZ ERİŞİME DESTEK
Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
İzmir uzlaştırıyor
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MUĞLA TÜRKOCAĞI’NDA BAŞKAN DR. YAŞAR TOPAL
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
BASIN AKADEMİSİ
İZMİR'DE MASA TENİSİ HEYECANI
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
KARŞIYAKA'DA KENTSEL YENİLEME HAMLESİ
YEREL MEDYA GÜÇLENİRSE KENT GÜÇLENİR
HASAN TAHSİN GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TÜRKİYE' DE BİR İLK
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
 
+ Çok okunan haberler
MUĞLA TÜRKOCAĞI’NDA BAŞKAN DR. YAŞAR TOPAL

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir