23 Temmuz 2018, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'in hava kirliliğine çözüm önerisi...   İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’de hava kirliliğinin önlenebilmesi için Doğalgaz kullanımının zorunlu hale getirilmesi ve doğalgaza geçiş sürecinin 1 yıl ile sınırlandırılması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin birçok ilinde benzer uygulamaların hayata geçirildiğini belirten Demirtaş, “Kentimizde daha temiz bir hava teneffüs etmek istiyorsak, mutlaka doğalgaz kullanımını yaygınlaştırmalıyız” diye konuştu.

   İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 72. İklimlendirme ve Doğalgaz Tesisat Grubu meslek komitesi üyeleriyle birlikte, İzmirgaz A.Ş. Genel Müdürü Burçin Yandımata’yı ziyaret etti. İzmirgaz Genel Koordinatör’ü Halil Tataş, Kolin İnşaat CEO’su Dr. Cantekin Dinçerler, İzmir Ticaret Odası 72. Grup Meclis Üyeleri Lütfi Kılıç, Melih Göktanır ve meslek komitesi üyeleri Salih Mümtaz Karaaslan ve Abdülhalim Çelik’in katıldığı görüşmede, İzmir’de hava kirliliğinin önlenebilmesi için doğalgaz kullanımının arttırılmasına yönelik ortak çalışma yapılması yönünde fikir birliğine varıldı.

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI DÜZENLEYECEĞİZ…

   Doğalgazın ekonomik olmasının yanı sıra hava kirliliğine de yol açmadığına dikkat çeken Demirtaş, “Problemin önemi konusunda İzmirgaz ile hemfikiriz. İzmir’de son 5 yıllık hava kirliliği konusunda araştırma yaparak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirgaz ve 72. Meslek Komitemiz ile geniş katılımlı bir toplantı yapılması konusunda çalışmalara başlayacağız” dedi.

   Demirtaş, geçtiğimiz hafta da konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Çevre ve Şehircilik İzmir İI Müdürü Ata Erpolat ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Özsakarya’yı ziyaret ettiklerini, yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti. Doğalgaz kullanımı konusunda İzmir Valiliği’nin karar alması gerektiğini söyleyen İzmirgaz A.Ş. Genel Müdürü Burçin Yandımata, “Türkiye’nin birçok ilinde doğalgaz kullanımı zorunlu hale getiren karar var. Ancak İzmir’de bu konuda bir düzenleme yapılmadı. Bugün İzmir’de ulaşılan doğalgaz aboneliği sayısı tamamen İzmirgaz’ın başarısıdır.

   İstanbul, Ankara, Denizli, Eskişehir, Bursa, Şanlıurfa ve daha birçok ilde bu konuda düzenleme yapıldı. Benzer bir düzenlemenin İzmir’de de yapılmasını istiyoruz. Bu konuda yapılacak girişimlerde işbirliği yapmaya hazırız. Özellikle kamu kurumlarının doğalgaz kullanımına geçişi, kamuoyunda bir güven yaratıyor. Bu nedenle kamu kurum ve kuruluşlarında da doğalgaza geçilmesini önemsiyoruz” diye konuştu. İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Melih Göktanır ise, “Bazı illerde hava kirliliğini engellemeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, doğalgaz kullanımı zorunlu hale getirilmiş. Ancak İzmir’de henüz böyle bir düzenleme yok. Amacımız, hava kirliliğinin azaltılması ve sektörümüze katkı sağlamak. Özellikle toplu konut, siteler ve devlet kurumlarında doğalgaz kullanımını sağlamak amacıyla düzenleme yapılmasını istiyoruz” dedi.

09 Temmuz 2013
Etiket; izmir ticaret odası, ekrem demirtaş, hava kirliliği, doğalgaz Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Türkiye'yi İzmir modası sardı
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
Ödemiş'e 'Yıldırım' destek
Antalya'ya İzmir'den tepki var
Ödemiş'e doğalgaz müjdesi
Doğalgaz İndirimi Ne Kadar ?
İzmir'de Romanya Kültür Günleri
Demirtaş'tan kruvaziyer uyarısı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir