18 Ekim 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'in yeni valisi göreve başladıValiler kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği’nden İzmir Valiliği’ne atanan Mustafa Toprak, kente gelerek göreve başladı. Valilik binasına gelen Toprak, kurum müdürleri, kaymakamlar ve valilik çalışanları tarafından Hükümet Konağı önünde uzun bir protokol kuyruğuyla karşılandı. Valilik binasında basın mensuplarına açıklama yapan Vali Toprak, İzmir’in Ege’nin incisi olduğunu söyledi.

İzmir’in sanayi, liman, turizm ve ticaret kenti olduğuna değinen Toprak, kentin EXPO 2020 adaylık temasına uygun olarak sağlık ve şifa merkezi olduğunu belirtti. İzmir’in barış ve hoşgörünün merkezi olduğu kadar farklı din ve dinlerin bir araya geldiği bir kent olduğunu söyleyen Toprak, “Kentin tüm dinamikleri uyum ve koordinasyon içinde sorunların çözümü için bir arada olacağız. Alın terimizi ortaya koyup hep birlikte çalışacağız. Bakışımız ve anlayışımız insan odaklı olacak. Bu anlayışın hissedilmesi için daha fazla halk arasında olacağız. Bu kanal bizden öncede açıktı ama bundan sonra daha açık olacaktır” dedi. Her kentin önemli bir gündem maddesi olduğunu söyleyen Toprak, EXPO 2020’nin gündem maddelerinde önemlilik sırasında başı çektiğine dikkat çekti.

EXPO 2020 kazanılmasının planlı ve programlı bir çalışmayla mümkün olacağını söyleyen Toprak, “İzmirimiz inşallah Kasım 2013 te Paris'te yapılacak oylamada EXPO 2020'ye sahip olacak. EXPO Genel Sekreterliği ve Yürütme Kurulu aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Sayın bakanlarımızın önümüzdeki günlerde yeni ziyaretleri de olacak. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakanlarımız her gittikleri yerde EXPO'yu ana gündem maddesi olarak sunmaya devam edecekler. 163 oy kullanacak ülkenin her birine ziyaretler olacak. Hedefe inanmak, kazanmanın temelidir. Ben bu işin inandığımız ölçüler içerisinde gerçekleşeceğine inanıyorum, durmak yok, çalışmamız gerekiyor. Burada yapılacak sabit kalıcı yatırımlarla birlikte EXPO sonrasında da hem İzmir hem dünya ülkeleri kazanacak” diye konuştu.

İzmir'in yeni Valisi Toprak, kentin devam eden yatırımlarını da yakından takip ettiğini söyledi.

Toprak sözlerini şöyle sürdürdü:

"İzmir-İstanbul Otoyolu çalışmalarının bir an önce bitirilmesi için gayret sarfedeceğiz. Hızlı tren meselesinin takipçisi olacağız. Devam eden banliyo çalışmalarının hedeflenenden önce bitirilmesi için çalışacağız. Sabuncubeli, Konak tünellerinin bitirilmesi, otoyol bağlantılarının kurulması, İzmir-Aydın Çevreyolu ve İzmir-Çeşme otobanlarının altyapı ve köprü sistemlerinin biran önce bitmesi için de çaba göstereceğiz. İzmir-Ankara Otoyolu planlama ve projelendirme çalışmalarını da takip edeceğiz. Çandarlı Limanı da İzmirimize ve ülkemize önemli bir değer katacak. Alsancak Limanı'nın içerisindeki yolcu ve yük taşımacılığının birbirinden ayrılması ve yatırımların bir an önce bitmesi de takip etmemiz gereken işlerdendir. Turizm de vazgeçilmez. Kruvaziyer için Alsancak Limanı'nın kapasitesinin artırılması gerekiyor. Sağlık ve eğitim alanındaki çalışmaların daha da ileriye götürülmesi gerekiyor. Çiğli'deki hastanenin bitmesi, Yenişehir ve Bayraklı sağlık kampüslerinin tamamlanması konusunda heyecanımızı ve gayretlerimizi göstereceğiz. İzmir ilinde insan başına düşen su miktarının arttırılması için çalışmalar yapacağız."

31 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
BASIN AKADEMİSİ
İZMİR'DE MASA TENİSİ HEYECANI
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
KARŞIYAKA'DA KENTSEL YENİLEME HAMLESİ
YEREL MEDYA GÜÇLENİRSE KENT GÜÇLENİR
HASAN TAHSİN GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TÜRKİYE' DE BİR İLK
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir