15 Temmuz 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'in yeni valisi göreve başladıValiler kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği’nden İzmir Valiliği’ne atanan Mustafa Toprak, kente gelerek göreve başladı. Valilik binasına gelen Toprak, kurum müdürleri, kaymakamlar ve valilik çalışanları tarafından Hükümet Konağı önünde uzun bir protokol kuyruğuyla karşılandı. Valilik binasında basın mensuplarına açıklama yapan Vali Toprak, İzmir’in Ege’nin incisi olduğunu söyledi.

İzmir’in sanayi, liman, turizm ve ticaret kenti olduğuna değinen Toprak, kentin EXPO 2020 adaylık temasına uygun olarak sağlık ve şifa merkezi olduğunu belirtti. İzmir’in barış ve hoşgörünün merkezi olduğu kadar farklı din ve dinlerin bir araya geldiği bir kent olduğunu söyleyen Toprak, “Kentin tüm dinamikleri uyum ve koordinasyon içinde sorunların çözümü için bir arada olacağız. Alın terimizi ortaya koyup hep birlikte çalışacağız. Bakışımız ve anlayışımız insan odaklı olacak. Bu anlayışın hissedilmesi için daha fazla halk arasında olacağız. Bu kanal bizden öncede açıktı ama bundan sonra daha açık olacaktır” dedi. Her kentin önemli bir gündem maddesi olduğunu söyleyen Toprak, EXPO 2020’nin gündem maddelerinde önemlilik sırasında başı çektiğine dikkat çekti.

EXPO 2020 kazanılmasının planlı ve programlı bir çalışmayla mümkün olacağını söyleyen Toprak, “İzmirimiz inşallah Kasım 2013 te Paris'te yapılacak oylamada EXPO 2020'ye sahip olacak. EXPO Genel Sekreterliği ve Yürütme Kurulu aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Sayın bakanlarımızın önümüzdeki günlerde yeni ziyaretleri de olacak. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakanlarımız her gittikleri yerde EXPO'yu ana gündem maddesi olarak sunmaya devam edecekler. 163 oy kullanacak ülkenin her birine ziyaretler olacak. Hedefe inanmak, kazanmanın temelidir. Ben bu işin inandığımız ölçüler içerisinde gerçekleşeceğine inanıyorum, durmak yok, çalışmamız gerekiyor. Burada yapılacak sabit kalıcı yatırımlarla birlikte EXPO sonrasında da hem İzmir hem dünya ülkeleri kazanacak” diye konuştu.

İzmir'in yeni Valisi Toprak, kentin devam eden yatırımlarını da yakından takip ettiğini söyledi.

Toprak sözlerini şöyle sürdürdü:

"İzmir-İstanbul Otoyolu çalışmalarının bir an önce bitirilmesi için gayret sarfedeceğiz. Hızlı tren meselesinin takipçisi olacağız. Devam eden banliyo çalışmalarının hedeflenenden önce bitirilmesi için çalışacağız. Sabuncubeli, Konak tünellerinin bitirilmesi, otoyol bağlantılarının kurulması, İzmir-Aydın Çevreyolu ve İzmir-Çeşme otobanlarının altyapı ve köprü sistemlerinin biran önce bitmesi için de çaba göstereceğiz. İzmir-Ankara Otoyolu planlama ve projelendirme çalışmalarını da takip edeceğiz. Çandarlı Limanı da İzmirimize ve ülkemize önemli bir değer katacak. Alsancak Limanı'nın içerisindeki yolcu ve yük taşımacılığının birbirinden ayrılması ve yatırımların bir an önce bitmesi de takip etmemiz gereken işlerdendir. Turizm de vazgeçilmez. Kruvaziyer için Alsancak Limanı'nın kapasitesinin artırılması gerekiyor. Sağlık ve eğitim alanındaki çalışmaların daha da ileriye götürülmesi gerekiyor. Çiğli'deki hastanenin bitmesi, Yenişehir ve Bayraklı sağlık kampüslerinin tamamlanması konusunda heyecanımızı ve gayretlerimizi göstereceğiz. İzmir ilinde insan başına düşen su miktarının arttırılması için çalışmalar yapacağız."

31 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir