23 Temmuz 2018, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kadınların patronluk yarışıGediz Üniversitesi, İzmir’in girişimcilik okulu gibi çalışıyor. İş-Kur ve KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen “Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamda yıl sonuna kadar 600 kişi ücretsiz eğitime alınacak. 70 saatlik programı bitirenler, 30 bin lirası hibe olmak üzere toplam 100 bin liralık devlet desteğinden yararlanarak kendi işyerini kurabilecek. İşsizlere kurs süresince günlük 20 TL harçlığın verildiği, ayrıca SGK primlerinin de ödendiği eğitim yine yoğun ilgi gördü.

İlk etaptaki 350 kişilik kontenjan için tam 3 katı başvuru yapıldı. Gelenlerin büyük bölümünü kadınlar oluşturdu. Elemeyi geçerek eğitim hakkı kazananların neredeyse tamamına yakını da hanımlar oldu. Çoğunluğu kadın kursiyerler, girişimcilik, yaratıcılık, iş geliştirme, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, iş planlama ve finans konularında ders görüyor. Başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak. Bu belgeyle İş-Kur’a gidenler, KOSGEB hibesiyle hayallerini süsleyen işyerini açma şansı yakalayacak. “Girişimcilik Proje Destek Programı”na katılmak isteyenlerin, Gediz Üniversitesi Çankaya Yerleşkesi’ne başvurması gerekiyor.Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi GESEM’in (0232) 355 00 15 numaralı telefonundan da bilgi alınabilir.

REKTÖR PROF. DR. ÇEVİK

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, bu eğitimi bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ve desteklediklerini açıkladı, “Halkla bütünleşen, çevresine değer katan, yeni ufuklar açan bir üniversite hedefledik. Farklı yaşlardan ve mesleklerden katılımcıların yer aldığı program, bu amacımızın bir göstergesidir. Toplumla bütünleşmemizi sağlayan pek çok projemiz olacak” dedi. Prof. Dr. Çevik, ülkemizin daha çok girişimciye ihtiyacı bulunduğuna işaret etti, özellikle de kadınların ilgisinin sevindirici olduğunu söyledi.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekonomimizin güçlenmesi, kişi başına düşen gelirin yükselmesi ve de işsizliğin azalması girişimci sayımızın artmasına, yeni yatırımlara bağlı. Girişimcilik Proje Destek Programı’na bu nedenle özel önem veriyoruz. Bu eğitim sayesinde önümüzdeki dönem iş dünyamızda yeni girişimciler göreceğiz, ne mutlu ki önemli bölümü kadın olacak. Cesaretleri ve sergiledikleri girişimcilik örneği nedeniyle kadın kursiyerlerimizi kutluyorum. Her birinin istihdam sağlayan, vergi ödeyen, ekonominin çarklarını döndüren işletmeler kuracağına yürekten inanıyorum. Gediz Üniversitesi olarak bu başarının bir parçası olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumumuza girişimcilik ruhu aşılamaya devam edeceğiz.”

24 Temmuz 2013
Etiket; gediz, üniversite, seyfullah, çevik, izmir, ekonomi, kurs, girişimci, kosgeb Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Şiddet tüm canlılar için hak ihlalidir
Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir ödülleri sahiplerini buldu
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD ile Rota protokol imzaladı
Öğretmenlik hayatımızın tercihi
İzmir yeni müfredata hazır
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Özel Ege'nin başarı geleneği
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Gurbetçi gençler İzmir'de
İzmir'den Amerika'ya uzanan başarı
Okul öncesi eğitimde ücret karmaşası
İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi
Türkçe Yunus'un dilidir
Danışmadan tercihte bulunmayın
İzmir-Çin eğitim işbirliği
Hepsi pekiyi
Dev projenin pilotu DEÜ
Tarihi sihirle öğretiyor
İzmir'e yeni spor lisesi açılacak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir