28 Mayıs 2020, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kentkart ile birlikte DEÜ de değiştiİzmir'de ulaşımdaki yaşanan sistem sıkıntıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin suçladığı Kentkart'tan çok konuşulacak bir açıklama geldi. ESHOT’un süreci idare edemediğini savunan şirket, krizin Büyükşehir yetkilileri ve yeni yüklenicinin yetersizliğinden kaynaklandığını savundu ve konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Ayrıca, "Eshot sadece yüklenici firma seçiminde değil, danışman üniversite seçiminde de benzer bir değişikliğe gitmiş ve 16 yıldır Eshot adına sistemin danışmanlığını yapan 9 Eylül Üniversitesi yerine her nedense İTU ile anlaşarak danışmanlık hizmeti almaya başlamıştır" denilldi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Tüm donanım ve yazılımlarını geliştirerek İzmir ili için 16 yıl önce kurduğumuz Toplu Taşımada Elektronik Ücret Toplama Sistemini son güne kadar sorunsuz bir şekilde işleterek İzmir halkına ve ilgili kurumlara karşı sorumluluklarımızı layıkıyla yerine getirdik. İşletim hizmetimiz sona erdiğinde ihale şartname ve sözleşmesinde tariflendiği şekilde hatta daha da fazlasıyla sistemin sorunsuz devamı için gerekli tüm unsurlar ilgili kurum olan Eshot Genel Müdürlüğü'ne teslim edilmiş, aynı zamanda 27.05.2015 tarihinde kesin kabul işleminin yapılmasıyla ilgili yazılı müracaatı gerçekleştirmiştir. Çalışma dönemimiz boyunca ilgili merciler tarafından defalarca denetlenen sistemimiz, takdir edilmiş ve birçok şehre örnek gösterilmiştir.

Günlük 2 milyon adet işlem hacmi olan bir sistemi yönetme, raporlama ve finansal anlamda para akışlarını idare etmenin özel uzmanlık gerektirdiği açıktır. Eshot Genel Müdürlüğü'nün talihsiz bir şekilde söz konusu iş alanında geçmiş tecrübesi olmayan bir firma ile sözleşme imzalaması 1 Haziran'dan bu yana bir dizi problemler yaşanmasını beraberinde getirmiştir.

Yeni yüklenicinin kötü bir firma olduğunu söylemiyoruz ancak İzmir'in ihtiyacına cevap verip bu sistemi sorunsuz işletecek deneyimi ve tecrübesi olmadığı aşikârdır. Bu denli kapsamlı bir sistemin işletiminin el değiştirmesi sırasında yaşanan aksaklıklar karar verici yetkililerin ön gördüğü doğal süreç olduğu düşünülmektedir.

DANIŞMAN DA DEĞİŞTİ

Eshot sadece yüklenici firma seçiminde değil, danışman üniversite seçiminde de benzer bir değişikliğe gitmiş ve 16 yıldır Eshot adına sistemin danışmanlığını yapan 9 Eylül Üniversitesi yerine her nedense İTU ile anlaşarak danışmanlık hizmeti almaya başlamıştır. Sonuç olarak sistemin akışını, işleyişini ve kritik noktalarını bilen kimse kalmamıştır. Birçok şey deneme yanılma yolu ile yapılmaktadır.

Son dönemlerde Eshot tarafından firmamıza gönderilen yazılardaki talepler, ihale şartnamesi ile tutarlı değildir. Bütün bunların üstüne, Eshot Genel Müdürlüğü sahip olduğu kamu gücünü haksızca kullanarak, firmamızı suçlamış, ihale yasaklısı olmamız için İçişleri Bakanlığı'na başvuruda bulunmuştur. Yanlış tercihlerinin faturasını firmamıza kesme çabası içerisindedir. Bilinmelidir ki; hukuki mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

Bu dönemde haksız suçlamalar nedeniyle ortaya çıkan maddi manevi tüm kayıplarımızı gerek Eshot'tan gerekse görevini kötüye kullanarak zarara uğramamız için özel çaba sarf eden yetkililerden tazmin edeceğimizi ve sorumlulara hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna bildiririz. Bir kez daha bildiririz ki firmamız; üzerine düşen tüm sorumlulukları hukuken yerine getirmiştir. Bu süreç zarfında firmamızın kendine olan güveni, siz İzmir halkına yansımış ve bizleri güçlü olma yolunda desteklemiştir.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen; İzmir halkının kurumumuza duyduğu güvenin sorumluluğu ve bilinci içerisindeyiz. Bundan da onur duyuyoruz. Yaşanan bu süreç içerisinde KENTKART, İzmir halkının güvenini suiistimal edip, ulaşım hakkını engelleyecek hiçbir girişimde bulunmadığını ve bulunmayacağını kamuoyuna ve basına saygıyla duyurur.

15 Haziran 2015
Etiket; kentkart, izmir, Aziz Kocaoğlu Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir