21 Temmuz 2018, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kılıçdaroğlu: Helal süt emmiş siyaset gelecek 

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu karayolu ile Samsun’a giderken Çorum’da bir grup partili tarafından karşılandı. Burada soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Yargı eleştirilebilir, kararlar eleştirilebilir, o ayrı bir şey. Ama yargının görev yapmasını kimse engellememeli" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday tanıtımı için Ankara'dan karayolu ile Samsun'a giderken Çorum'da partililer tarafından karşılandı. Karşılama törenine CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve partililer katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kolluk kuvvetleri yönetmeliği değişikliğinin Danıştay tarafından iptal edilmesi ve yaşanan süreçle ilgili açıklama yaptı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Yönetmeliği iptal edilmesi hukuk devletinin gereğidir. Herkes yargı kararlarına saygı duymak zorundadır. Eleştirilebilir ama gereği yerine getirilmek zorundadır. Önceden hırsıza haber verecekseniz diye demokratik bir ülkede düzenleme yapılmaz. Danıştay da böyle söylüyor zaten. İktidar ne diyor; efendim bana haber ver, ben hırsıza haber vereceğim. Ondan sonra polisler gidip arama yapsınlar. Böyle bir düşünce olmaz. Bu insanın aklıyla alay etmek demektir. Zaten bu iktidar insanlarla alay etmeye başladı. Doğru bir uygulama olmaz" dedi.
Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bereket versin, Danıştay dedi ki; bunu yapamazsınız. Şimdi gereğini yapmak zorundalar. Nereye gider? Ülke iyi yönetilmiyor, tutarlı yönetilmiyor. Sayın başbakan bağırdığı sürece gerginlikler artar, niye bağırıyor başbakan ? Hırsızları korumak için bu kadar bağırmaya gerek yok. Emin olun susarsanız ülke rahat edecek. Her 10 dakikada bir bir bakıyorsunuz bağırıyor. Niye bağırıyorsun sayın başbakan ? Polis, savcı neyin peşinde, hırsızın peşinde. Sen neyin peşindesin, savcının ve polisin peşindesin. Böyle devlet yönetimi olmaz. Yazık günahtır, bu ülkeye. 90 yıllık birikimi var bu ülkenin. Parlamento konusunda, devlet yönetimi konusunda, güçler ayrılığı konusunda zaman zaman sorunlar yaşandı. Ama her seferinde demokrasi biraz daha güçlenerek yoluna devam etti."
'YARGININ GÖREV YAPMASINI KİMSE ENGELLEMEMELİ'
İlk kez Türkiye’de demokrasi alanında ciddi kırılmalar olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Güçler ayrılığı ilkesi ayaklar altına alındı, hukuk ayaklar altına alındı. Başbakan aklını başına alsın. 'Her şeyi ben yaparım' diye demokraside bir kural yoktur. Güçler ayrılığı vardır. Güçler dengesi vardır, kimse yargıya müdahale etmesin. Dediğim gibi yargı eleştirilebilir, kararlar eleştirilebilir, o ayrı bir şey. Ama yargının görev yapmasını kimse engellememeli. 'Ben yürütme organın başıyım, ben bunu engellerim', onlar yürütme organının başını başka bir anlamda anladılar. Ben yürütme organıyım, ben de yürütme organını başıyım, doğru sen yürütme organı başısın ama o yürütme senin anladığın anlamda yürütme değil. O devleti yönetmedir. Cebi doldurma değil. Onlar cebi doldurma olarak düşündüler ve öyle karar verdiler. Umarım önümüzdeki günlerde ayrıntılar daha net ortaya çıkar, dosyalar daha net ortaya çıkar. Yeter ki engel çıkarmayalım, bakalım bu rüşvetin ve yolsuzluğun boyutu nereye ve kime kadar gidiyor" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'dan "Büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonun sonu kime ve nereye kadar giderse gitsin bunun takipçisi olacağız" sözünü beklediğini belirterek, "Böyle bir cümle bekliyorum. Eğer yüreği varsa" dedi.
KILIÇDAROĞLU, SAMSUN'DA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karayoluyla Samsun’a geldi. Havza İlçesi girişinde partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, ilçe otobüs terminalinin karşısındaki alanda kendisini bekleyen partilileri selamladı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, partililerin taşıdığı, "Ankara’dan İstanbul’a lağımlar patladı. Tayyip camdan atladı tutun" yazılı pankartı okuyup, "Nereden atladığını bilmiyorum. Milletin kafasına düşmesin de nereye düşerse düşsün. Şunu söyleyeyim ülkenin iyi yönetilmediğini ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Devleti yönetenlerin kendilerine çalıştıkları ortaya çıktı. Şimdi sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle, il il gezip sabahtan akşama kadar konuşuyor. Niye konuşuyor biliyor musunuz ? Savcı ve polis yine hırsızın peşine düştü diye. O da savcının ve polisin peşine düşmüş. Devlette böyle yönetim olur mu? Dersini vermek bana düşüyor, size düşüyor. Beraber dersini vereceğiz. Allah büyüktür derler gerçekten öyle. Bütün hataları, yanlışları, kusurları meydana çıktı. Ya öbür dünyaya siz para mı götüreceksiniz Allah aşkına. Gözünüz doymadı mı sizin hala. 1, 2, 3 milyar yeter ya. Düşün şu milletin yakasından. Türkiye’yi haramilerden kurtaracağız. Temiz siyaset olacağız. Helal süt emmişlerin siyasetini olacağız" dedi.
Kılıçdaroğlu, daha sonra makam aracından parti otobüsüne binerek konvoy eşliğinde kent merkezine gitmek üzere yola çıktı.
MEŞALELİ KARŞILAMA
Samsun'a partisinin belediye başkan adaylarını tanıtmak için yapılan toplantıya katılmak üzere gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsüyle şehir turu atarak vatandaşları selamladı. Kentin en işlek bölgelerinden İstiklal Caddesi'nden geçerek halkla selamlaşan Kılıçdaroğlu'nu Samsunlular ayakkabı kutuları ve meşalelerle karşıladı. İstiklal Caddesi boyunca otobüsün ön camından vatandaşları selamlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nu taşıyan otobüse evlerinin camlarından ve balkonlarından çiçekler atıldı. Parti bayrakları ve Türk bayrakları ile balkonlarından el sallayan vatandaşlar, Kılıçdaroğlu'na sevgi gösterisinde bulundu. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra İlkadım İlçesi Belediye Başkan adayı olan Vedat Yılmaz'ın seçim bürosunun açılışını yaptı. Kılıçdaroğlu, daha sonra otobüse binerek toplantının yapılacağı Yaşar Doğu Spor Salonu'na geçti.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu karayolu ile Samsun’a giderken Çorum’da bir grup partili tarafından karşılandı. Burada soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Yargı eleştirilebilir, kararlar eleştirilebilir, o ayrı bir şey. Ama yargının görev yapmasını kimse engellememeli" dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday tanıtımı için Ankara'dan karayolu ile Samsun'a giderken Çorum'da partililer tarafından karşılandı.

Karşılama törenine CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve partililer katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kolluk kuvvetleri yönetmeliği değişikliğinin Danıştay tarafından iptal edilmesi ve yaşanan süreçle ilgili açıklama yaptı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Yönetmeliği iptal edilmesi hukuk devletinin gereğidir. Herkes yargı kararlarına saygı duymak zorundadır. Eleştirilebilir ama gereği yerine getirilmek zorundadır. Önceden hırsıza haber verecekseniz diye demokratik bir ülkede düzenleme yapılmaz. Danıştay da böyle söylüyor zaten. İktidar ne diyor; efendim bana haber ver, ben hırsıza haber vereceğim. Ondan sonra polisler gidip arama yapsınlar. Böyle bir düşünce olmaz. Bu insanın aklıyla alay etmek demektir. Zaten bu iktidar insanlarla alay etmeye başladı. Doğru bir uygulama olmaz" dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bereket versin, Danıştay dedi ki; bunu yapamazsınız. Şimdi gereğini yapmak zorundalar. Nereye gider? Ülke iyi yönetilmiyor, tutarlı yönetilmiyor. Sayın başbakan bağırdığı sürece gerginlikler artar, niye bağırıyor başbakan ? Hırsızları korumak için bu kadar bağırmaya gerek yok. Emin olun susarsanız ülke rahat edecek. Her 10 dakikada bir bir bakıyorsunuz bağırıyor. Niye bağırıyorsun sayın başbakan ? Polis, savcı neyin peşinde, hırsızın peşinde. Sen neyin peşindesin, savcının ve polisin peşindesin. Böyle devlet yönetimi olmaz. Yazık günahtır, bu ülkeye. 90 yıllık birikimi var bu ülkenin. Parlamento konusunda, devlet yönetimi konusunda, güçler ayrılığı konusunda zaman zaman sorunlar yaşandı. Ama her seferinde demokrasi biraz daha güçlenerek yoluna devam etti."

'YARGININ GÖREV YAPMASINI KİMSE ENGELLEMEMELİ'

İlk kez Türkiye’de demokrasi alanında ciddi kırılmalar olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Güçler ayrılığı ilkesi ayaklar altına alındı, hukuk ayaklar altına alındı. Başbakan aklını başına alsın. 'Her şeyi ben yaparım' diye demokraside bir kural yoktur. Güçler ayrılığı vardır. Güçler dengesi vardır, kimse yargıya müdahale etmesin. Dediğim gibi yargı eleştirilebilir, kararlar eleştirilebilir, o ayrı bir şey. Ama yargının görev yapmasını kimse engellememeli. 'Ben yürütme organın başıyım, ben bunu engellerim', onlar yürütme organının başını başka bir anlamda anladılar. Ben yürütme organıyım, ben de yürütme organını başıyım, doğru sen yürütme organı başısın ama o yürütme senin anladığın anlamda yürütme değil. O devleti yönetmedir. Cebi doldurma değil. Onlar cebi doldurma olarak düşündüler ve öyle karar verdiler. Umarım önümüzdeki günlerde ayrıntılar daha net ortaya çıkar, dosyalar daha net ortaya çıkar. Yeter ki engel çıkarmayalım, bakalım bu rüşvetin ve yolsuzluğun boyutu nereye ve kime kadar gidiyor" diye konuştu.Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'dan "Büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonun sonu kime ve nereye kadar giderse gitsin bunun takipçisi olacağız" sözünü beklediğini belirterek, "Böyle bir cümle bekliyorum. Eğer yüreği varsa" dedi.

KILIÇDAROĞLU, SAMSUN'DA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karayoluyla Samsun’a geldi. Havza İlçesi girişinde partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, ilçe otobüs terminalinin karşısındaki alanda kendisini bekleyen partilileri selamladı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, partililerin taşıdığı, "Ankara’dan İstanbul’a lağımlar patladı. Tayyip camdan atladı tutun" yazılı pankartı okuyup, "Nereden atladığını bilmiyorum. Milletin kafasına düşmesin de nereye düşerse düşsün. Şunu söyleyeyim ülkenin iyi yönetilmediğini ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Devleti yönetenlerin kendilerine çalıştıkları ortaya çıktı.

Şimdi sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle, il il gezip sabahtan akşama kadar konuşuyor. Niye konuşuyor biliyor musunuz ? Savcı ve polis yine hırsızın peşine düştü diye. O da savcının ve polisin peşine düşmüş. Devlette böyle yönetim olur mu? Dersini vermek bana düşüyor, size düşüyor. Beraber dersini vereceğiz. Allah büyüktür derler gerçekten öyle. Bütün hataları, yanlışları, kusurları meydana çıktı. Ya öbür dünyaya siz para mı götüreceksiniz Allah aşkına. Gözünüz doymadı mı sizin hala. 1, 2, 3 milyar yeter ya. Düşün şu milletin yakasından. Türkiye’yi haramilerden kurtaracağız. Temiz siyaset olacağız. Helal süt emmişlerin siyasetini olacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra makam aracından parti otobüsüne binerek konvoy eşliğinde kent merkezine gitmek üzere yola çıktı.

MEŞALELİ KARŞILAMA

Samsun'a partisinin belediye başkan adaylarını tanıtmak için yapılan toplantıya katılmak üzere gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsüyle şehir turu atarak vatandaşları selamladı. Kentin en işlek bölgelerinden İstiklal Caddesi'nden geçerek halkla selamlaşan Kılıçdaroğlu'nu Samsunlular ayakkabı kutuları ve meşalelerle karşıladı. İstiklal Caddesi boyunca otobüsün ön camından vatandaşları selamlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nu taşıyan otobüse evlerinin camlarından ve balkonlarından çiçekler atıldı. Parti bayrakları ve Türk bayrakları ile balkonlarından el sallayan vatandaşlar, Kılıçdaroğlu'na sevgi gösterisinde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra İlkadım İlçesi Belediye Başkan adayı olan Vedat Yılmaz'ın seçim bürosunun açılışını yaptı. Kılıçdaroğlu, daha sonra otobüse binerek toplantının yapılacağı Yaşar Doğu Spor Salonu'na geçti.

 

28 Aralık 2013
Etiket; kemal kılıçdaroğlu danıştay, kılıçdaroğlu samsun konuşması Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir